Сьогодні зачепимо тему зберігання медикаментів як обов’язкового компонента вашої аптечки.
Більшість проблем зберігання медикаментів та їх транспортування у польових умовах вирішуються шляхом правильного вибору відповідного підсумка, чи контейнера під вашу аптечку. Конструкція багатьох підсумків навіть передбачає окреме місце для зберігання медикаментів: пігулок, порошків, ампул тощо. Але, на жаль, присутність такого місця не завжди розв’язує наступні проблеми:
- Зниження об’ємів та ваги медичних препаратів.
- Захист медикаментів від зовнішнього впливу: деформацій, дії вологи, опадів, бруду тощо.
- Полегшення ідентифікації та доступу.
- Повторне використання та поповнення запасів.
Перераховані проблеми нам допоможе вирішити самостійне пакування медикаментів, ідею якого я запозичив зі статті “How to Repackage Over the Counter Meds for Aid Bags and Kits” на ITS Tactical.com. ЇЇ суть зводиться до використання невеликих пакетів з застібками для індивідуального пакування кожного медичного засобу.
Зниження об’ємів та ваги медичних препаратів, за допомогою пакетів досягається шляхом відкидання оригінального картонного пакування та блістерів медичних засобів. Порівняйте габарити медичного препарату відносно його пакування на фото вище аби пересвідчитися у цій перевазі.
Захист медикаментів від зовнішнього впливу, який забезпечує оригінальне пакування, недостатній у польових умовах. Картонне пакування, окрім надлишкових об’ємів, також погано захищає від деформації, оскільки воно саме швидко руйнується від тертя, механічних впливів, і особливо під дією вологи чи опадів. Картонне пакування, розчавлене інтенсивним пересуванням, швидко втрачає свої “захисні” властивості.
Те саме актуальне і для блістерів. Вони придатні для зберігання ліків в шафі чи на полицях, але погано протистоять деформації. Зігніть блістер вздовж і побачите як з нього повипадають пігулки, розриваючи фольгу, яка тримає їх всередині.
Полегшення ідентифікації та доступу з використанням блістерів теж не на висоті. Разом з фольгою пропадає і частина корисної інформації з неї. Прочитати назву засобу, дозування та строк придатності можна поки блістер неушкоджений, але це не так легко коли ви вже використали частину пігулок із нього.
Повторне використання з блістерами взагалі не можливе, бо варто вам відкрити камеру пігулки, як назад ви її вже не повернете – вона буде бруднитися й кришитися, чи й взагалі загубиться.
Тому пакети – це зручніший та функціональніший варіант.
Ви, звісно, можете взяти звичайні пакети на застібках необхідного вам розміру та заповнити їх вибраними медичними засобами. Але, перш ніж ви це зробите, кілька порад на цю тему.
Важливо!
В жодному разі не змішуйте декілька різним видів пігулок в одному пакеті! Кожен медичний засіб має пакуватися в окремий пакет із відповідним позначенням!
Те, що для вас “маленька жовта таблетка” – це тільки та обов’язково “Но-Шпа“, не означає, що інші люди мають ті само асоціації. З часом ви можете забути про такі умовності, до того ж різні лікарські засоби мають абсолютно однаковий вигляд. Для прикладу пігулки Анальгіну й Аспірину часто мають ідентичний вигляд і форму.
Не перемішуйте пігулки в пакетах, та не використовуйте їх без відповідного позначення, аби не переплутати їх!
Оскільки ми плануємо позбутися оригінального пакування, для полегшення зберігання медикаментів з них необхідно перенести частину інформації, а саме:
- Назва препарату – ім’я лікарського засобу за яким його можна ідентифікувати. Тут варто зазначити, що фармацевтика це теж бізнес, тому назва препарату – це бренд. Один препарат може випускатися в різних місцях під різними брендами. Для прикладу “Фестал“\”Эрміталь“\”Панкреатин” чи “Активоване вугілля”\”Сорбекс“. Зверніть увагу на їх дієві речовини, і зрозумієте про що мова.
- Дієва речовина – основний компонент медичного засобу, який відносить його до певної фармакологічної групи. Для більш кваліфікованого медичного персоналу ця інформація має навіть більшу цінність, ніж бренд. Для прикладу, назва “Піарон” навряд чи допоможе вам визначити в яких випадках варто використовувати цей засіб, бо не факт, що ви навіть чули про нього раніше. А якщо зазначити, що він на 100% складається з парацетамолу?
- Дозування – найважливіша інформація з оригінального пакування яку в жодному разі не можна втрачати. Аби запобігти передозуванню обов’язково зафіксуйте її на пакеті, аби вірно розраховувати кількість необхідного медичного препарату.
- Термін придатності – інформація важлива для своєчасної заміни препаратів, а також запобігання вживання прострочених медичних засобів.
Всю цю інформацію можна написати перманентним маркером на прозорих стінках пакета, але в такому випадку її буде не дуже зручно зчитувати. Тому раджу вам використовувати спеціалізовані пакети, про які я розкажу далі.
Пакети Ezy Dose Pill Pouch
Ezy Dose Pill Pouch – пакети для зберігання медикаментів від компанії Ezy Dose, яка спеціалізується на товарах для полегшення та організації процесу приймання ліків. Це пакети із прозорого щільного поліетилену, що мають розміри 7,5 х 6,5 сантиметрів (ширина\висота).
Спереду на пакетах розміщена поверхня білого кольору розміром 6 х 2,5 сантиметри (ширина\висота), де доволі зручно залишати примітки про препарати всередині. До ваших послуг одна довга смужка на всю ширину поверхні та одна коротша, довжиною 2 сантиметри. Також тут є позначки AM\PM, що використовуються для часу приймання ліків на випадок планування циклу приймання препарату.
Ззаду вся поверхня пакету Ezy Dose Pill Pouch повністю прозора, тож крізь неї можна побачити самі пігулки, інструкцію до препарату, або розмістити вкладення з позначками у довільній формі на випадок, якщо поверхня спереду не задовільняє ваші потреби.
Використання пакетів Ezy Dose Pill Pouch суттєво зменшує об’єм та вагу пакування для зберігання медикаментів, захищає їх від впливу вологи та опадів краще оригінального пакування, запобігає змішуванню препаратів, а також дозволяє гнучко підбирати склад аптечки відповідно до обставин та потреб.
Ви можете розкласти всі необхідні медичні засоби по пакетах, а потім зібрати їх всередині одного чи кількох пласких контейнерів. На фото вище ця можливість демонструється на прикладі пакетів Ezy Dose Pill Pouch та кишені 5.11 GWP EDC Pouches, проте можна використовувати більші пакети на застібках задля категоризації засобів за фармакологічними групами, чи розладами здоров’я по типу “біль”, “розлад шлунку”, “температура” тощо.
Також на фото вище варто звернути увагу на ліхтар червоного кольору, який я обов’язково включаю до складу кишень та пакетів з медичними засобами.
Біла поверхня пакетів Ezy Dose Pill Pouch та ліхтар Element Electronic Fluorescent Stick дозволяють зчитувати інформацію про медикаменти в умовах відсутності освітлення без потреби використовувати більш яскраві ліхтарі, псувати “нічне бачення”, чи привертати до себе небажану увагу в темряві. На відніму від хімічних джерел світла (ХДС), які після активації безперервно світяться до 8-12 годин, цей ліхтар електричний, і може вмикатися\вимикатися за потреби.
Сподіваюся поради з цієї публікації дозволять вам ефективно організувати зберігання медикаментів для вашої індивідуальної аптечки, травматичної аптечки, чи навіть заплічника для медичного забезпечення.
Залишити відповідь