Багаття “Колодязь”

“Колодязь” – простий на універсальний вид багаття для приготування їжі, про який розкажу сьогодні.

Багаття “Колодязь”, також відоме як “решітка”, “грати”, “криниця”, “log cabin” чи “criss-cross fire”, отримало свою назву через візуальну схожість з будівлями зі зрубу: колодязями чи хатами з колод. Паливо в цьому виді багаття закладається шарами. Палиці кожного наступного шару кладуться перпендикулярно до палиць попереднього. Через таку організацію “Колодязь” майже не можливо загасити, позбавивши надходження повітря. Цим він якісно відрізняється від “Куреня” чи інших видів багаття.

Багаття "Колодязь" - secretsquirrel.com.ua

За своєю універсальністю “Колодязь” дає фору іншим видам багать. Саме тому я переходжу на цю конфігурацію майже щоразу як розвожу багаття. Після того як первинна закладка палива у вигляді “Куреня” прогорає вона утворює термальне ядро з вугілля. Надалі паливо поверх цього ядра я закладаю вже у вигляді “Колодязя”. Залежно від ваших потреб колоди можна вкладати двома можливими способами.

  • По дві колоди в один шар з боків одразу на кілька шарів вгору. Цей спосіб забезпечить вам кращий захист від вітру та дозволить просушити вогкі дрова на вищих шарах перед їх займанням. Паливо в “Колодязь” складається плазом, а вогка чи свіжозрубана деревина таким чином займається не найкраще. Тому попереднє просушування на вищих шарах дозволяє уникати проблем в таких випадках.
  • По кілька колод в один шар на рівній відстані між ними. Так “Колодязь” більше схожий на грати (див. фото вище). Таким чином контактна поверхня між паливом та полум’ям більша, тож займатися та прогорати вони будуть швидше. Швидше горіння – більше жару та стабільніша температура у вашого багаття.
Багаття "Колодязь" - secretsquirrel.com.ua

“Колодязь” – оптимальний вид багаття для отримання великої кількості розжареного вугілля. Він дає помітно менше полум’я та світла у порівнянні з “Куренем”, проте компенсує цей недолік виділенням великої кількості тепла, і його рівномірним розподілом по всій площі багаття. Висоту полум’я можна контролювати відстанню між колодами в одному шарі. Чим більше колод в шарі й шарів загалом – тим вище полум’я, чим менше – тим нижче.

Зручніше всього використовувати “Колодязь” для приготування їжі. Для цього посуд можна підвішувати над багаттям для кип’ятіння води, приготування та розігрівання рідких страв тощо. Окрім цього посуд також можна встановлювати безпосередньо на вугілля задля запікання чи тушкування страв. Додатково площу одного багаття, складеного колодязем, можна розділити на кілька незалежних секцій. Так у вас вийде щось дуже схоже на приготування кількох страв на різних конфорках газової плити вдома. Тому на “Колодязі” одночасно можна користуватися котлом, шампурами, сковородою й іншими елементами посуду.

Також “Колодязь” подобається мені тим, що його зовнішні колоди надійно утримують вугілля та попіл всередині. Завдяки цьому багаття добре утримує свою форму та рідко поширюється за початкові межі. Квадратна чи прямокутна форма “Колодязя” також добре вписується в обриси заглиблень для багаття, які я роблю підволячи верхній шар дерну.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *