Ромбоподібний тент

Ромбоподібний тент – конфігурація укриття з тенту для теплої погоди, що добре поєднує площу захисту від опадів з циркуляцією повітря.

Найбільш практичним ромбоподібний тент стане для захисту від можливих опадів в умовах теплої пори року при обладнанні спального місця з використанням спальних мішків чи гамаків. Саме ця конфігурація часто використовується для захисту від тропічних злив, оскільки вона може витримати великі навантаження від опадів та вітру, без одночасного блокування повітря.

Найкраще для цієї конфігурації підходять тенти квадратної форми. Проте й прямокутні тенти теж можна зводити у конфігурації ромбоподібного тенту, проте при цьому варто бути готовим, що половини тенту не будуть симетричними. Нижче я розповім як зводиться конфігурація ромбоподібний тент з використанням Snugpak All Weather Shelter зі сторонами 3 х 3 метри.

 1. Виберіть місце для вашого укриття

  Задля цієї публікації місце ми обирали керуючись простотою підготовки фото матеріалів. Щодо місця для облаштування табору в польових умовах, то в нас є окрема стаття на цю тему, тож зверніть на неї увагу у разі потреби. Для зведення ромбоподібного тенту з полотна зі сторонами 3 х 3 метри нам також знадобляться дві опори на відстані близько 4,5 метрів одна від одної.

 2. Підготуйте усі необхідні компоненти

  Аби ваш ромбоподібний тент зводився швидше та простіше підготуйте тент, два відрізи паракорду та два кілки заздалегідь.

 3. Розкладіть тент та компоненти в місці встановлення укриття

  Після вибору місця складіть тент по діагоналі навпіл та покладіть його зовнішньою поверхнею догори в місці майбутнього зведення.Ромбоподібний тент - secretsquirrel.com.ua

 4. Закріпіть відтяжки на кутах полотна

  В петлі на діагоналі тенту пропустіть відрізи паракорду які надалі гратимуть роль відтяжок для полотна тенту. На фото нижче для цього я використовую шкотовий вузол, що в’яжеться безпосередньо до петлі тенту. Зверніть увагу, що замкнена петля на кінці відтяжки залишилася вільною. Вона ще знадобиться нам трохи згодом.
  Ромбоподібний тент - secretsquirrel.com.ua

 5. Підвісьте діагональ до першої опори

  Ходовий кінець відтяжки обнесіть довкола найближчої опори та пропустіть в ту замкнену петлю на іншому її кінці, яка залишилася вільною на попередньому кроці. Таким чином ви отримаєте систему для натягування полотна, схожу на вузол бурлацька петля (truckers hich). Ця система дозволить надати полотну тенту необхідного розтягнення. Зафіксуйте кінець відтяжки з цієї сторони та переходьте на іншу.
  Ромбоподібний тент - secretsquirrel.com.ua

 6. Підвісьте діагональ до другої опори

  Повторіть всі маніпуляції з кріплення відтяжки та її перекидання навколо другої опори з іншої сторони діагоналі тенту. Натягніть відтяжки з обох боків задля розтягування полотна тенту до необхідного рівня. В результаті ви отримаєте перегорнутий трикутник з полотна тенту, вершина якого торкається поверхні ґрунту.
  Ромбоподібний тент - secretsquirrel.com.ua

 7. Зафіксуйте нижні кути полотна до поверхні

  Розведіть нижні кути полотна тенту в сторони та зафіксуйте їх до поверхні використовуючи два кілки. Регулюйте кут нахилу сторін відповідно до ймовірної інтенсивності опадів і необхідного простору під тентом. Чим гостріший кут нахилу – тим більше опадів зможе відвести полотно тенту, та тим менше простору у вас буде під ним. Також будьте готові відрегулювати висоту тенту за потреби розвести кути ширше в сторони.Ромбоподібний тент - secretsquirrel.com.ua

Якщо ви послідовно виконали всі кроки алгоритму, то ваш ромбоподібний тент виглядатиме наступним чином.

Ромбоподібний тент - secretsquirrel.com.ua
Вигляд ззовні
Ромбоподібний тент - secretsquirrel.com.ua
Вигляд зсередини

На фото вище тент встановлювався для використання килимка та спального мішка, тож діагональ натягувалася приблизно на рівні грудей, а нижні кінці фіксувалися безпосередньо до поверхні. Якщо ви зводите ромбоподібний тент над гамаком – варто підвести діагональ полотна вище, а нижні кути тенту фіксувати до поверхні через додаткові короткі відтяжки. Це дасть вам більший запас висоти на випадок якщо гамак трохи провисне під вашою вагою.

В випадках коли очікуються сильні опади також раджу розтягувати діагональ ромбоподібного тенту з нахилом до поверхні. Розміщення одного кута вище іншого дещо зменшить внутрішній простір, проте збільшить площу захисту від опадів, а вітер краще обдуватиме розтягнутий тент, заносячи менше вологи під нього. Особливо актуально в місцях з домінантним напрямом вітру та направленими опадами.

Як бачите, всього два кілки, дві відтяжки та тент у цій конфігурації здатні забезпечити вам захист від сонця й опадів. Змінюючи кут нахилу половинок полотна та висоту діагоналі можна підлаштувати ромбоподібний тент під інтенсивність опадів, вітер, кількість осіб під ним та бажаний потік повітря, що надходитиме під тент.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *