Намет з тенту

Намет з тенту – конфігурація імпровізованого укриття з тенту, що максимально наближена до звичного усім туристичного намету.

В трикутному наметі з нашої недавньої публікації з комфортом може розміститися лише одна людина з невеликою кількістю спорядження. Але що робити, коли ви хочете мати наближений рівень ізоляції від навколишнього середовища, проте вас двоє? Вочевидь вам знадобиться більша площа захисту для отримання якої вам доведеться свідомо пожертвувати підлогою вашого укриття.

Далі я продемонструю алгоритм зведення укриття в конфігурації намет з тенту, використовуючи туристичний тент Snugpak All Weather Shelter зі сторонами 3х3 метри.

 1. Виберіть місце для вашого укриття

  Задля цієї публікації місце було обране керуючись зручністю підготовки фото матеріалів. Якщо ж вам необхідні рекомендації з приводу вибору місця для табору – радимо звернути увагу на нашу окрему статтю з цієї теми.

 2. Підготуйте усі необхідні компоненти

  Аби конфігурація намет з тенту зводилася швидше та простіше підготуйте тент, дві опори, три відтяжки та сім кілків заздалегідь.

 3. Розкладіть тент та компоненти в місці встановлення укриття

  Після вибору місця розкладіть полотно тенту зовнішньою поверхнею догори. Намет з тенту - secretsquirrel.com.ua

 4. Зафіксуйте задню частину полотна тенту до поверхні

  Візьміть чотири кілки та обійдіть тент зі сторони, що надалі буде тильною. Знайдіть першу петлю, що відходить в кожен бік від дальніх країв тенту. Зафіксуйте ці петлі до поверхні чотирма кілками, а самі кути підгорніть всередину полотна. В результаті дальня стінка полотна виглядатиме наступним чином.Намет з тенту - secretsquirrel.com.ua

 5. Зафіксуйте передню частину полотна тенту до поверхні (початок)

  На передній частині полотна знайдіть петлі тенту, що знаходяться рівно навпроти тих, які ви закріпили кілками на задній. Для цього ідентифікуйте першу петлю від краю передньої грані тенту.Намет з тенту - secretsquirrel.com.ua

 6. Зафіксуйте передню частину полотна тенту до поверхні (кінець)

  Підгорніть кути передньої грані полотна до того місця, де розташована перша петля. Зафіксуйте край тенту в цій точці за допомогою ще двох кілків.
  Намет з тенту - secretsquirrel.com.ua

 7. Підніміть полотно тенту

  Щойно ви сформували периметр вашого майбутнього намету. Далі ми будемо нарощувати його вгору.Намет з тенту - secretsquirrel.com.ua

 8. Встановіть основну опору

  Задля фіксації намету у вертикальній площині вам може знадобитися відтяжка, перекинута через гілку дерева або жердина відповідної висоти. Аби не нівечити рослини довкола замість жердини на фото нижче я використовую телескопічні трекінгові палиці. З їх допомогою також можна встановити необхідну висоту для обраної конфігурації укриття.

  Якщо замість трекінгових палиць ви будете використовувати гілки чи жердини, не забудьте покласти на їх край шапку чи шарф, складений у кілька шарів. Вони допоможуть вам не прорвати полотно тенту. Пам’ятайте також, що навантаження на цю точку може збільшуватися при сильному вітрі та опадах, тож додаткові заходи безпеки не будуть зайвими.
  Намет з тенту - secretsquirrel.com.ua

 9. Встановіть додаткову опору (опціонально)

  Задля збільшення внутрішнього простору вашого намету, особливо в області колін та ніг, можна також встановити додаткову опору всередині. Телескопічні трекінгові палиці впораються з цим завданням як найкраще (див. фото нижче).
  Намет з тенту - secretsquirrel.com.ua

 10. Сформуйте вхід (початок)

  Після встановлення опор ваш намет з тенту стоятиме самостійно. Але, для додаткового захисту від вітру та опадів, вельми бажано додатково закріпити основну опору. Для цього можна скористатися однією відтяжкою та додатковим кілком, якими передній край намету також фіксується до поверхні спереду укриття. Ця відтяжка також дозволить вам краще натягнути та оформити вхід до вашого укриття.

  Намет з тенту - secretsquirrel.com.ua

 11. Сформуйте вхід (завершення)

  Закріпіть ще дві відтяжки в петлі полотна тенту, які знаходяться по обидва боки від входу. Накиньте інший край цих відтяжок на кілки, які фіксують дальню стінку намету до поверхні. Натягніть та відрегулюйте довжину відтяжок, фінально формуючи вхід до вашого укриття.Намет з тенту - secretsquirrel.com.ua

Якщо всі описані вище кроки виконати вірно ваш намет із тенту виглядатиме наступним чином

Намет з тенту - secretsquirrel.com.ua
Вигляд ззовні

Намет з тенту можна вважати дещо складнішою конфігурацією, яка потребує відносно багато часу та ресурсів: кілків, опор, відтяжок. Проте ви отримаєте конструкцію, що мало чим відрізняється від туристичного намету за виключенням відсутності підлоги. Відкритий вхід, хоч і не дає повної ізоляції простору, проте забезпечує достатню циркуляцію повітря всередині укриття, та зменшує утворення конденсату, особливо якщо спати обличчям до входу. Також крізь нього всередину укриття може надходити теплове випромінювання багаття, розкладеного навпроти. Опори всередині намету можуть слугувати для підвішування освітлювальних пристроїв, сушки речей та поділу внутрішнього простору між двома співмешканцями.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *