Плетіння “Полум’я” – ще один вид плетіння, що швидко розплітається та поєднує в собі елементи плетінь “Кобра” та “Багатоніжка“.
В попередніх публікаціях категорії “Вузли та плетіння” я казав, що плетіння “Кобра” здобуло свою популярність переважно через візуальні якості, а плетіння “Багатоніжка” не таке гарне, але розплітається набагато швидше. Проте це абсолютно не значить, що вам необхідно обирати виключно одне з них, адже існує ще й плетіння “Полум’я”, яке поєднує в собі переваги обох плетінь. Тому сьогодні я розповідатиму саме про нього.
Як в’язати плетіння “Полум’я”
Насправді плетіння “Полум’я”, також відоме як Blaze Bar або Quick Deployment Braid, – це дещо середнє між плетінням “Кобра” (Cobra чи Solomon Bar) та “Багатоніжкою” (Millipede). Якщо ви добре придивитесь до нього, то точно знайдете елементи обох плетінь з деякими ускладненнями..
- Складіть мотузку витком
Для створення плетіння “Полум’я” вам знадобиться відрізок паракорду довжиною близько 5 метрів. Складіть цей відрізок навпіл утворюючи довгий виток мотузки. Ідентифікуйте середину та утримуйте її в руці.
- Зав’яжіть осьові вузли
На обох гілках мотузки, що виходять від середини витка зав’яжіть осьовий вузол. По своїй суті це буде звичайний простий вузол, в петлю якого пропускатиметься не ходовий кінець, а виток ходового кінця. Таким чином ви отримаєте петлю, довжину якої можна регулювати рухом ходового кінця.
Цей крок аналогічний до створення плетіння “Багатоніжка“, й тут вам теж доведеться слідкувати аби осьові вузли на двох гілках мотузки були дзеркальними відбитками один одного.
Великий виток мотузки, який видно на фото вище згодом знадобиться для з’єднання кінців браслета. Його розмір має бути достатнім для в’язання коров’ячого вузла довкола осі застібки вашого браслета, якщо ви плануєте використовувати застібки типу “Омега” (що названа так через свою Ω-подібну форму). Якщо ж ви використовуєте пластикові фастекси – тоді зав’язуйте одну половину застібки цим витком ще до створення осьових вузлів.
Дві регульовані петлі, утворені осьовими вузлами будуть слугувати основою вашого браслета. Підбирайте довжину основи відповідно до бажаної довжини браслета, та не забудьте передбачити місце під другу половину застібки в разі, якщо використовуєте фастекси. - Сформуйте першу ланку (початок)
Далі вам доведеться формувати плетіння “Полум’я” довкола основи. Для цього візьміть лівий ходовий кінець й пропустіть його поверх лівого витка основи, формуючи петлю з лівої сторони від браслета. Той же кінець пропустіть під правим витком основи. За потреби звіртеся з фото нижче.
- Сформуйте першу ланку (продовження)
Правий ходовий кінець пропустіть над правим витком основи й під лівим витком основи. далі пропустіть його крізь петлю зліва від браслета у напрямку знизу-вгору.
- Сформуйте першу ланку (завершення)
Потягніть за обидва ходових кінці та виберіть усю надлишкову довжину мотузки задля формування першої ланки плетіння “Полум’я”. Не намагайтеся занадто затягувати ланки та слідкуйте аби мотузки основи не деформувалися. Чим щільніше ви затягнете ланку – тим жорсткішим буде браслет, та тим складніше вам буде пізніше його розплітати.
- Сформуйте другу ланку (початок)
Аналогічним чином, але в протилежному напрямку формується друга ланка плетіння. Для цього правий ходовий кінець пропустіть під правим витком основи, та покладіть його над лівим витком основи. Справа від браслета у вас сформується невелика петля.
- Сформуйте другу ланку (продовження)
Лівий ходовий кінець пропустіть під лівим витком основи, та над правим витком основи. Сам кінець направте крізь петлю, що знаходиться справа від браслета, у напрямку згори-донизу.
- Сформуйте другу ланку (завершення)
Потягніть за обидва ходових кінці та виберіть усю надлишкову довжину мотузки задля формування другої ланки плетіння “Полум’я”. Ви вже певно помітили, що малюнок плетіння чимось нагадує “Кобру“. Але на відміну від неї тут мотузки ще змінюють напрям посередині браслета, поперемінно проходячи то над ним, то під ним. Це робить плетіння “Полум’я” дещо складнішим у виконанні, але водночас спрощує візуальний контроль за правильністю виконання плетіння. Якщо малюнок змінюється – значить ви порушили послідовність. Тому слідкуйте аби мотузки в центрі плетіння дотримуватися свого напрямку та заданого візуального ритму.
- Формуйте ланки що чергуються (початок)
Повторюючи кроки для формування першої та другої ланок почніть заповнювати простір основи браслета.
- Формуйте ланки що чергуються (завершення)
Продовжуйте чергувати ланки аж допоки вся основа браслета не буде заповнена плетінням. Від основи мають залишитися лише дві невеликі петлі, крізь які ви зможете пропустити ходові кінці.
- Замкніть браслет застібкою Омега (опціонально)
Якщо для утримання кінців браслета ви планували використовувати застібку “Омега“, то на останній ланці плетіння вам буде достатньо зв’язати вільні ходові кінці прямим вузлом, та відрізати їх надлишкову довжину. Не забувайте припалювати кінці паракорда аби він не розплітався надалі.
Для замикання браслета достатньо буде зав’язати на початковому витку коров’ячий вузол. Далі пропустіть крізь нього та петлі основи вісь вашої застібки. На момент створення матеріалу в мене не виявилося вільної пряжки омега, тож на фото нижче замість осі я використовую олівець. - Замкніть браслет застібкою фастекс (опціонально)
Якщо для утримання кінців браслета ви планували використовувати пластиковий фастекс, то завершення браслета буде схожим на плетіння “Багатоніжка“. Для цього вам доведеться пропустити ходові кінці у петлі основи, обігнути їх довкола другої половини застібки та зафіксувати прямим вузлом.
- Додайте другу половину застібки
Після додавання другої половини застібки, в’язання прямого вузла та обробки країв паракорда ви отримаєте завершений браслет, утворений плетінням “Полум’я”.
Тепер кілька слів про розплітання браслета, якщо у вас виникне в цьому потреба.
Для того, щоб розплести плетіння “Полум’я” вам надалі доведеться звільнити петлі основи (якщо ви використовуєте фастекси) та звернути увагу та точки в’язання початковий осьових вузлів. Потягнувши за ці осьові вузли, ви маєте можливість звільнити основу вашого браслета. Цим кроком “Полум’я” теж дуже нагадує плетіння “Багатоніжка“, й тут так само може знадобитися якийсь жорсткий не гострий предмет. Саме для полегшення цього кроку й не варто занадто затягувати ланки плетіння.
Через кілька секунд у вас в руках опиниться вільна мотузка, що матиме наступний вигляд. Все що вам залишиться зробити – це розв’язати осьові вузли та звільнити середину мотузки від половини застібки у випадку, якщо ви використовували фастекси.
Як бачите, плетіння “Полум’я” поєднує у собі візуальні якості “Кобри“, зберігаючи при цьому можливість швидкого розплітання задля утилітарного застосування мотузки. Проте через багаторазові переплітання мотузки в центрі плетіння наповнити основу корисними дрібничками типу рибальських гачків, вантажів чи волосіні ви навряд зможете.
Залишити відповідь