Коров’ячий вузол петлями – альтернативний спосіб в’язання коров’ячого вузла без прямого доступу до кінців мотузки.
Подібно до вузла стремено петлями, коров’ячий вузол теж можна в’язати не лише ходовим кінцем мотузки. Коров’ячий вузол петлями вам доведеться в’язати здебільшого в ситуаціях, коли у вас відсутній доступ до одного з кінців мотузки, чи обох кінців взагалі. Для цього достатньо виконати наступну послідовність дій.
Як в’язати коров’ячий вузол петлями
- Складіть першу петлю
Визначте місце де ви б хотіли зав’язати ваш майбутній вузол та утворіть у ньому першу петлю. Найпростіший спосіб створити таку петлю – це почати прокручувати мотузку навколо своєї осі в одному напрямку.
- Складіть другу петлю
Далі складіть ще одну петлю, яка має бути повним дзеркальним відбитком попередньої. Для цього так само прокручуйте мотузку навколо своєї осі, але вже у зворотному напрямку. Слідкуйте аби ці петлі були суворо дзеркальними.
- Пропустіть предмет чи опору крізь петлі
Тепер, коли ви маєте дві дзеркальні петлі, можна пропустити крізь них предмет, або накинути їх довкола опори.
- Виберіть вільну мотузку та відрегулюйте
Коли обидві ваші петлі опиняться навколо предмета чи опори, виберіть надлишкову довжину мотузки, потягнувши за кінці, що виходять з петлі коров’ячого вузла. Таким чином ви можете відрегулювати як довжину петлі, так і положення самого вузла вздовж предмета чи опори.
На цьому ваш коров’ячий вузол петлями завершено. Як бачите, результат ваших дій абсолютно ідентичний завершеному коров’ячому вузлу ходовим кінцем, а істотна різниця полягає лише в тому кінці якої довжини виходять з петлі вузла, та чи є у вас безпосередній доступ до них. За необхідності вузол також можна зав’язати витком однієї мотузки, що накидається навкруги кореневих її кінців.
Залишити відповідь