Простий вузол – найпоширеніший вузол, який тому і називається простим, що в’язати його вміє кожен без виключення
У першій публікації категорії “Вузли та плетення” я не відкрию Америки, тому що починати будемо з найпростішого – простого вузла, він же відомий як overhand knot чи single\half hitch.
Цей вузол часто застосовується для блокування проходження мотузки через отвори, а також протидії протягуванню ходового кінця крізь витки та петлі складніших вузлів. Тому простий вузол часто вважається контрольним або стопперним вузлом. Також простий вузол використовується для обв’язування мотузки навколо опор та самостійного розпушування кінців мотузки, особливо при використанні кручених чи витих мотузок з необробленими кінцями.
Як в’язати простий вузол
Свою назву цей вузол отримав не даремно. Переважно тому, що для його зав’язування досить виконати доволі простий алгоритм з наступних дій.
- Створіть петлю
Оберіть місце на мотузці, де ви б хотіли зав’язати простий вузол та пропустіть ходовий кінець над кореневим аби утворилася звичайна петля.
- Пропустіть кінець крізь петлю
Просуньте ходовий кінець мотузки в петлю, що утворилася на попередньому кроці, огинаючи при цьому корінний кінець.
- Виберіть вільну мотузку й відрегулюйте
Потягніть за ходовий кінець мотузки аби вибрати всю зайву довжину й відрегулюйте місце розташування простого вузла на мотузці. Після позиціювання остаточно затягніть вузол.
Як бачите, всього три кроки та маєте готовий простий вузол. Залишається пересвідчитися лише, що за вузлом залишилася достатня довжина мотузки.
Ви ще неодноразово зустрічатимете його в алгоритмах в’язання складніших вузлів та систем, тож ми зможемо посилатися на цей алгоритм в наших подальших доповненнях до категорії “Вузли та плетення”.
Дякуємо нашим друзям з guardianparacord.com за Guardian Paracord Type-III, що використовувався для створення цієї публікації.
Залишити відповідь