Двосторонній схил з тенту

Двосторонній схил з тенту – одна з найпростіших конфігурацій укриття на одну-дві особи, що зводиться з використанням мінімуму спорядження та забезпечує захист від сонця, вітру та опадів..

Якщо пам’ятаєте, категорію “Укриття” ми починали розповіддю про односторонній схил з пончо. Здавалося б у випадку з тентом варто було б зробити те саме. Але коли справа доходить до туристичних тентів 2х3, 3х3 та 3х4 метри, то в конфігурації одностороннього схилу вони майже не використовуються, і причин цьому декілька.

По-перше, туристичні тенти – це полотна матерії площею шість і більше метрів квадратних, які мають високу парусність. З такою площею навіть легенький вітерець створює серйозне навантаження на точки фіксації (кілки та мотузки). По-друге, задля встановлення тенту з гранню у 3 метри в конфігурації одностороннього схилу, верхня точка фіксації має знаходитися на висоті понад два метри, що доволі складно реалізувати без допоміжних пристроїв. По-третє, опади чи сніг сильно перевантажують полотно, прогинаючи його по центру як би сильно ви не розтягували кінці.

Тому замість одностороннього схилу, частіше використовується двосторонній схил з тенту, про зведення якого я й розповім далі.

Алгоритм зведення двостороннього схилу з тенту я демонструватиму на прикладі Snugpak All Weather Shelter з гранями в три метри. Проте й з тентами іншої площі послідовність дій буде тією самою.

 1. Виберіть місце для вашого укриття

  Задля цієї публікації місце ми обирали керуючись простотою підготовки фото матеріалів. Щодо вибору місця для ночівлі в польових умовах, то в нас є окрема стаття на цю тему, де описані важливі критерії вибору.

 2. Підготуйте усі необхідні компоненти

  Аби ваш двосторонній схил з тенту зводився швидше та простіше підготуйте тент, відріз паракорду та чотири кілки заздалегідь.

 3. Натягніть та зафіксуйте опорний шнур

  Задля зведення укриття з двостороннім схилом вам знадобиться опорний шнур, через який можна перекинути полотно тенту. Для цього натягніть відріз паракорду між двома опорами, що знаходяться на відстані трохи більше довжини грані вашого тенту. Рекомендую розтягувати його на рівні вашого пояса, аби збільшити внутрішню площу укриття та зменшити вплив вітру на тент. Для кращого розтягування мотузки застосовуйте вузол бурлацька петля, який ми вже висвітлювали в публікації про односторонній схил з пончо.Двосторонній схил з тенту - secretsquirrel.com.ua

 4. Перекиньте тент через опорний шнур

  Перекиньте одну половину полотна тенту через опорний шнур, та вирівняйте краї між собою, як показано на фото нижче.Двосторонній схил з тенту - secretsquirrel.com.ua

 5. Зафіксуйте кути тенту кілками

  На цьому етапі ви можете вибрати скільки схилів ви хочете отримати: один чи два. Якщо ви складете петлі половинок тенту разом і пропустите через них один кілок з кожної сторони (див. фото нижче) – ви отримаєте односторонній двошаровий схил з тенту. Якщо на кожному з чотирьох країв ви будете використовувати окремий кілок – тоді отримаєте двосторонній одношаровий схил з тенту. Я зазвичай починаю з одностороннього, змінюючи його на двосторонній з настанням вечора чи негоди.Двосторонній схил з тенту - secretsquirrel.com.ua

 6. Односторонній схил

  Такий варіант підійде для захисту невеликої площі від сильних опадів з постійним кутом нахилу й оптимально підходить для однієї людини в теплу пору року. Надалі цю конфігурацію можна перетворити на двосторонній схил з тенту.Двосторонній схил з тенту - secretsquirrel.com.ua

 7. Двосторонній схил

  Цей варіант підійде для захисту більшої площі від опадів і вітру та оптимально підходить для розміщення однієї особи з додатковим спорядженням, чи облаштування спального місця для двох осіб. Якщо скинути петлі нижньої половини тенту з кілків одностороннього схилу, додати ще 2 кілки та закріпити їх в ґрунт з протилежного боку опорного шнура – ви отримаєте двосторонній схил з тенту (див. фото нижче).
  Двосторонній схил з тенту - secretsquirrel.com.ua

Якщо ви виконали дії описані вище, тоді ваш двосторонній схил з тенту готовий, та матиме наступний вигляд.

Двосторонній схил з тенту - secretsquirrel.com.ua
Вигляд ззовні

Ця конфігурація укриття буде доречною для теплої пори року з помірними вітрами та високою ймовірністю опадів. Хоча двосторонній схил з тенту й не покриває поверхню всередині, він забезпечує захист від опадів для доволі великої площі, на якій вільно можуть розміститися двоє людей та невелика кількість спорядження. Два відкриті кути також забезпечують вільну циркуляцію повітря всередині укриття, особливо якщо вони розміщені з підвітряної сторони.

Регулюючи висоту опорного шнура, кут нахилу схилів та розміщення кілків, ви також можете підлаштувати його під ваші умови. Більша висота і гостріший кут нахилу будуть краще відводити сильні опади, проте зменшать внутрішній простір. Менша висота і широко рознесені кути навпаки – збільшать доступний для використання простір під тентом, проте знизять швидкість відведення опадів. За потреби також можна поєднати ці підходи, створивши асиметричний двосторонній схил з тенту.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *