Догляд за одягом для походів з COLDER

У першій частині нашої публікації про одяг для походів я розказував про основні принципи його підбору, а у другій частині про багатошарові системи. Проте, який одяг ви б не вибрали, повноцінно працювати він буде тільки коли забезпечений відповідний догляд за одягом для походів.

Догляд за одягом для походів з COLDER - secretsquirrel.com.ua

Одяг — ваш основний захист та прихисток від негативних погодних факторів та впливів, пов’язаних з низькими температурами, поривчастим вітром, високою вологою, опадами тощо. Тому у польових умовах стану одягу треба приділяти не менше уваги, аніж вашому власному, інакше гіпотермія і інші негативні впливи швидко й істотно погіршать ваш стан. Для того, щоб спростити догляд за одягом для походів радимо запам’ятати англійський акронім COLDER, літери якого вказують на вельми важливі аспекти.

Тож догляд за одягом для походів з COLDER має включати:

  • Clean (Чистота) — зберігайте ваш одяг чистим наскільки це можливо. Якщо простір між волокнами вашого одягу для походів заповнений пилом чи брудом — такий одяг буде швидше мокнути, оскільки бруд буде вбирати вологу і проводити її вглиб матерії. Також він буде гірше утримувати тепло, бо мокрий бруд має вищу теплопровідність ніж повітря. Брудний одяг гірше вентилюється, бо надлишок тепла не виводиться крізь волокна, і сприяє утворенню конденсату на внутрішніх поверхнях.
  • Overheat (Перегрівання) — уникайте перегрівання. Надлишкове тепло організму стимулює потовиділення, через яке спідня білизна вкривається тонким шаром вологи. Вода проводить тепло у 25 разів краще повітря, що робить потовиділення особливо небезпечним при низьких температурах. При підвищенні температури середовища, чи рівня фізичної активності використовуйте вентиляційні отвори одягу для виведення надлишку тепла і вологи. Можете й зовсім зняти «зайвий» одяг, що ще раз підкреслює гнучкість багатошарових систем.
  • Loose & Layered (Просторість та багатошаровість) — саме для того, щоб у вас була можливість зняти чи надіти додаткові елементи одягу відповідно до погоди чи потреб, і варто розбивати свій одяг для походів на базові, утеплюючі та ізолюючі шари. Футболка, сорочка, светр і куртка завжди кращі ніж майка і теплий бушлат, оскільки забезпечують вам більший запас гнучкості з урахуванням добових коливань температури та рівнів активності. Докладніше про ці принципи можна дізнатися зі статті «Одяг для походів (частина 1)«. Щодо просторості, то ваш одяг має підходити вам за розміром, не повинен обмежувати рухливість, натирати чи блокувати кровообіг.
  • Dry (Сухість) — надзвичайно важливо зберігати ваш одяг сухим. При цьому варто враховувати те, що одяг може мокнути не лише зовні (опади, роса, контакт з ґрунтом чи снігом тощо), а й зсередини (те саме потовиділення). При сильному вітрі і низьких температурах ні в якому випадку не носіть мокрий одяг, оскільки він суттєво посилює втрати тепла.
  • Examine — (Інспекція) — у полі регулярно перевіряйте стан вашого одягу для виявлення розривів та інших ушкоджень. Також приділяйте увагу сухості та чистоті одягу. При виявленні плям, накопичень конденсату, розвитку неприємного запаху зупиняйтесь і відволікайтеся від інших справ для відповідного обслуговування вашого одягу: провітрювання, прання, сушки.
  • Repair (Ремонт) — при виявленні суттєвих дефектів (дірок та розривів) обслуговуйте одяг відповідним чином. В умовах активного польового використання в агресивному середовищі, одяг буде частіше пошкоджуватися та швидше зношуватися, тому обов’язково майте при собі запас інструментів та матеріалів для вчасного ремонту та обслуговування одягу. Цей пункт лише підкреслює необхідність створення та транспортування набору для шиття (sewing kit), який забезпечуватиме догляд за одягом для походів.

Як бачите нічого особливого й складного у COLDER нема, а лише прості й важливі дії, які забезпечують відповідний догляд за одягом для походів у польових умовах, а також подовжують строк його служби.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: