“Зірка” – майже класичний вид багаття, що завдячує своєю назвою формі вкладання колод.
Не дивлячись, що перша асоціація з зіркою – це піонерські табори, багаття “Зірка”, чи “зіркове” по праву може вважатися аварійним чи екстремальним видом багаття. Якщо в вас відсутні при собі пилка чи сокира, чи менших дров поблизу просто не опинилося – “Зірка” прийде вам на допомогу.
Вкладання тут доволі простий процес, адже заготівля дров для стартового багаття включає здебільшого збір та розламування дрібного палива голими руками. З цих дров складається й запалюєте простий “Курінь“. Після прогорання з вугілля куреню утворюється термальне ядро, а поверх нього в формі зірки кладуться колоди більшого розміру.
Колоди, що формують промені, можуть мати практично будь-яку довжину. Достатньо просто притягнути кілька колод, та покласти їх кінці в формі зірки поверх вугілля від стартового “Куреня“.
Термальне ядро стартового багаття запалює кінці колод, а полум’я має вільний доступ до палива. Аналогічно “Колодязю” це багаття майже неможливо позбавити вільного надходження повітря через значний простір між колодами. Єдина причина з якої “Зірка” може згаснути – це розрив термального ядра багаття з колодами, що утворюють промені.
Тож все, що вам треба робити задля підтримання цього виду багаття – це періодично обертати колоди та рухати кінці колод ближче до центру. Швидкість процесу залежатиме від обраного вами типу деревини, обсягу вугілля в центрі, вітру тощо. Не хвилюйтеся, робити це доведеться явно рідше, ніж підкладати дрова у “Курінь” чи “Колодязь“. Така тривалість та стійкість горіння, й можливість використання колод практично будь-якого діаметру, роблять багаття “Зірка” оптимальним вибором для освітлення табору на всю ніч.
“Зірка” не потребує багато уваги, і це плюс цієї конфігурації. З недоліків варто зазначити хіба що обмеженість його застосування. Колоди радше тліють, а не горять, тож “Зірка” виділяє не багато тепла. Через округлу форму та великі габарити колод тягнутися до її центру задля приготування їжі теж не вельми зручно. Хіба що розкладете невелику “Зірку” безпосередньо під казаном. Але що менша “Зірка” – то швидше вона прогорить.
Тому це багаття раджу використовувати переважно тоді, коли при вас відсутні інструменти, чи з наявними інструментами ви не можете вдатися до технік батонінгу чи кілкування задля подрібнення дров на менші фрагменти. В такому випадку палити колоди з одного кінця – це, певно, найкращий для вас варіант, з яким “Зірка” прекрасно справляється.
Залишити відповідь