Огляд шолома Українська броня FAST 2.0

Українська броня FAST 2.0 – балістичний шолом українського виробництва, що забезпечує надійний захист вашій голові.

Публічна демонстрація шоломів сімейства Future Assault Shell Technology (FAST) від Ops-Core (зараз входить до концерну Gentex Corporation), що відбулася на стенді компанії під час виставки SHOT Show 2009, свого часу здійснила прорив у світі бойових шоломів. Все тому, що Ops-Core взяли за основу напрацювання шоломів Advanced Combat Helmet (ACH), поєднали їх з новими термопластичними матеріалами (арамідами, вуглецевим волокном, НВМПЕ) та підходами до виробництва преформ, які скоротили трудовитрати на 40% та кількість відходів на 70%.

Результатом їх роботи стали шоломи, маса яких була на 25% легшою, регульована амортизаційна система комфортнішою для тривалого носіння, а модульна система з лобового та бічних кріплень дозволяла навішувати додаткове обладнання без необхідності реконфігурувати весь шолом, як це було раніше. Ще з того часу Ops-Core вважається лідером індустрії виготовлення балістичних та протиударних шоломів, тому не дивно, що на їх досягнення звертають увагу й інші виробники.

Українська броня FAST 2.0 – це балістичний шолом вітчизняного виробництва, що наслідує ряд конструктивних особливостей шоломів Ops-Core FAST, й робить надійний та комфортний захист голови доступнішим для українських споживачів.

З назви FAST 2.0 стає зрозуміло, що це вже друге покоління шоломів FAST від Українська броня. У порівнянні з попереднім поколінням, цей виріб отримав ряд покращень, що торкнулися заміни амортизаційної системи з типу BOA\Team Wendy на тип Ops-Core, додавання липучок на поверхню купола та оновлення розмірної сітки. В результаті цих змін, загальний список конструктивних особливостей оновленої моделі набув наступного вигляду.

 • Захист згідно ДСТУ 8835:2019: 1 клас.
 • Крій High Cut для сумісності з активними засобами захисту слуху.
 • Система амортизації та підвісна система по типу Ops-Core.
 • Лобове кріплення для приладів нічного бачення (ПНБ).
 • Бічні рейки для кріплення освітлювальних приладів та аксесуарів.
 • Наліпки велкро по всій площі купола.
 • Основний матеріал: Kevlar (арамідна тканина).
 • Розміри: доступні 2 варіантів розміру.
 • Вага (кг): 1,5 – 1,7 (залежно від розміру).

Далі в огляді представлений шолом Українська броня FAST 2.0 в кольорі Ranger Green.

Постачається шолом в прозорому пластиковому пакеті, що позбавлений будь-яких ідентифікаційних наліпок чи знаків.

Купол шолома Українська броня FAST 2.0 з арамідних тканин товщиною 1,2 сантиметра забезпечує захист голови відповідно до вимог класу 1 за ДСТУ 8835:2019 та класу IIIA за NIJ 0106.01. Окрім протиуламкового захисту, виробник запевняє, що він також здатний затримувати кулі наступних калібрів.

 • 9×18 мм ПМ/АПС 57-Н-181с
 • 9х19 мм FMJ RN SC Luger/Parabellum

Протокол випробувань науково-дослідного центру ВЕС ПБЗЗ Національного університету оборони України, що засвідчує відповідність захисних якостей шолома доступний на сайті виробника.

Українська броня FAST 2.0: вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду трьома гвинтами до купола шолома кріпиться металеве лобове кріплення. Прямокутний отвір в цьому кріпленні розмірами 3 x 4,7 сантиметра (ширина\висота) передбачений для монтажу приладів нічного бачення (ПНБ), проте може використовуватися й для іншого обладнання: ліхтарів, камер типу GoPro тощо.

Задля кращої фіксації кріплень ПНБ в розкладеному й складеному станах по обидва боки від лобового кріплення присутні відрізи шоккорда довжиною близько 13 сантиметрів з металевими гачками. Під час відсутності приладів оптично-електронного спостереження ці гачки можна зачепити за характерний виступ в центрі кріплення, що й показано на фото вище.

Українська броня FAST 2.0: вигляд збоку - secretsquirrel.com.ua

Збоку, шолом Українська броня FAST 2.0 обладнаний пластиковими рейками типу Ops-Core Accessory Rail Connector (ARC). Ці рейки забезпечують вам модульний інтерфейс для горизонтального та вертикального кріплення освітлювальних приладів, візорів, захисних забрал, балістичних масок та інших аксесуарів. Разом з шоломом вам дістануться два пластикові адаптери для цих рейок, один з яких передбачений для кріплення аксесуарів сумісних з планкою Picatinni, а другий – для ліхтарів сімейства SureFire X300.

На згині рейок знаходиться гніздо для фіксації застібок, передбачених під спеціальні стропи, якими зазвичай кріпляться респіратори Ops-Core SOTR чи кисневі маски, що застосовуються під час затяжних парашутних стрибків.

До купола шолома ці рейки кріпляться парами балістичних гвинтів, тож можете не перейматися надійністю їх фіксації. Всі закріплені аксесуари та рейки залишаться на своїх місцях при активному русі, зміні положень чи навіть незначних ударах. Проте я б все-таки радив додатково страхувати особливо важливі чи цінні аксесуари додатковими мотузяними темляками аби запобігти їх втраті.

Українська броня FAST 2.0: вигляд ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду, прямо по центру до поверхні купола кріпиться липучка загальними розмірами 8 x 10,5 сантиметра (ширина\висота). Передбачена вона для фіксації розпізнавальних знаків: прапорів, шевронів, ідентифікаторів “свій\чужий”, світловідбивних панелей, проблискових маячків тощо. Разом із цим, під час використання приладів нічного бачення, сюди можуть кріпитися кейси з елементами живлення, або підсумки з тягарцями, що застосовуються як противага ПНБ задля підвищення комфорту при їх тривалому використанні.

Українська броня FAST 2.0: вигляд зверху - secretsquirrel.com.ua

Зверху, центральна вісь шолома також обладнана липучкою розмірами 7 x 17 сантиметра (ширина\довжина), що також може утримувати знаки розрізнення. Особливо актуальними вони будуть для позначення своєї приналежності при союзному спостереженні за допомогою безпілотних літальних апаратів (БПЛА) чи супутників, а також під час участі в операціях, що підтримуються авіаційними силами.

На фото вище також радимо звернути увагу ще на дві секції липучки розмірами 10 x 5 сантиметрів (ширина\висота), що приклеєні з обох боків, трохи вище бічних рейок. На них ви зможете закріпити прапори чи шеврони підрозділів для ідентифікації під час ведення сухопутних операцій у світлу пору доби.

Тепер від зовнішнього огляду пропоную перейти до внутрішнього знайомства.

Українська броня FAST 2.0: подушки - secretsquirrel.com.ua

Разом з шоломом Українська броня FAST 2.0 вам дістануться п’ять демпферних подушок товщиною 1/2 дюйма. Подушок товщиною 3/4 дюйма, як у випадку з Ops-Core OCC Dial Liner Kit тут, на жаль, не постачається. Найбільша з них передбачена для фіксації в зоні потилиці, дві – зверху, та ще дві в ділянках скроней. Задля їх кріплення на внутрішній поверхні купола шолома розміщені наліпки з липучкою. З їх допомогою ви можете не просто встановити подушки всередину, а й точно позиціювати їх відповідно до побажань та супутнього спорядження.

Українська броня FAST 2.0: верхні подушки - secretsquirrel.com.ua

Дві верхні подушки раджу кріпити трошки ширше, аби в проміжок між ними вільно проходила дужка ваших активних навушників. Таке розміщення запобігатиме тисненню ваги шолома на дужку навушників, що викликає дискомфорт та головний біль при тривалому носінні.

Також на фото вище видно спінений передній демпфер Front EPP Pad, в який спиратиметься ваше чоло.

Українська броня FAST 2.0: задня подушка - secretsquirrel.com.ua

Потиличну подушку встановлюйте поряд із заднім демпфером амортизаційної системи, й також так, аби запобігти нагромадженню шарів та зайвому тиску. Для цього спочатку доведеться відрегулювати обхват голови амортизаційної системи.

Українська броня FAST 2.0: регулювання обхвату голови - secretsquirrel.com.ua

Регулювання обхвату голови відбувається обертанням колеса, що знаходиться на зовнішній стороні заднього демпфера. Поворот колеса вправо затягує амортизаційну систему, поворот вліво – послаблює її.

Хоча шолом і обладнаний регульованою системою амортизації, що дозволяє адаптуватися під голову користувача, для максимального комфорту вам потрібно обрати відповідну вихідну точку. Тому для даної моделі шолома виробником передбачені два доступних варіанти розміру, детальні характеристики яких наведені в таблиці нижче.

Розмір шолома FAST 2.0Обхват голови, смВага, кг.
L54 – 58~ 1,5
XL59 – 62~ 1,7
Доступні розміри шоломів Українська броня FAST 2.0

В таблиці вище раджу звертати увагу не лише на буквені позначення розмірів, а й на числові показники обхвату голови. Правильно обраний розмір забезпечить достатньо простору всередині куполу для деформації в разі ураження, а також забезпечить комфорт та вентиляцію при тривалому носінні.

Українська броня FAST 2.0: фурнітура - secretsquirrel.com.ua

Фурнітура амортизаційної системи представлена двома горизонтальними пряжками, двома вертикальними пряжками та застібкою, що замикає всю систему в області вашого підборіддя.

Дві горизонтальні пряжки з двома отворами відповідають за припасування потиличної частини шолома до підборіддя. Дві вертикальні – за регулювання строп на ділянці між скронями та підборіддям. Основна застібка розташована зліва, й не перешкоджає вкладанню зброї при веденні вогню з правого плеча. Застібка позбавлена надписів “HeadLoc”, що властиві оригінальним амортизаційним системам Ops-Core, проте виконана вельми надійно.

Українська броня FAST 2.0: стропи амортизаційної системи - secretsquirrel.com.ua

Стропи амортизаційної системи Українська броня FAST 2.0 виконані в кольорі шолома та дозволяють надійно припасувати його до підборіддя без зайвого дискомфорту. Вертикальні та горизонтальні стропи регульовані, тож у вас не виникне проблеми розмістити шолом на голові так, аби він не крутився, не падав вам на очі та не злітав з голови.

На завершення огляду також продемонструю використання шолома Українська броня FAST 2.0 спочатку без, а потім разом з додатковими аксесуарами.

Українська броня FAST 2.0: застосування без аксесуарів - secretsquirrel.com.ua

Як можна бачити на фото вище, шолом розміщений на голові користувача, та відрегульований аби закривати голову від рівня брів аж до потилиці. При цьому його однаково зручно використовувати як самостійно, так і в поєднанні з іншими елементами захисту та аксесуарами. Зокрема на фото нижче можна бачити сумісне застосування Українська броня FAST 2.0 з активною гарнітурою 3M Peltor Comtac III ACH Dual Comm, балістичною маскою ESS Profile Pivot та ліхтарем Princeton Tec Remix Pro MPLS, що не викликає жодних конфліктів між цими елементами спорядження.

Українська броня FAST 2.0: застосування з аксесуарами - secretsquirrel.com.ua

Загалом шолом Українська броня FAST 2.0 забезпечить вашу голову надійним протиуламковим захистом. Регульована амортизаційна система по типу Ops-Core дозволить максимально зручно припасувати його відповідно до ваших вимог та потреб аби шолом залишався на вашій голові якомога довше, захищаючи її як від механічних впливів, так і від балістичних загроз. Загальна вага близько 1,7 кілограма, поєднана зі зручними демпферними подушками не викликатиме дискомфорту, болів у шиї чи головних болів, пов’язаних з тривалим перебуванням у шоломі. Лобове та бічні кріплення також дозволять легко інтегрувати велику кількість аксесуарів, що полегшать вам виконання поставлених завдань.

Шолом Українська броня FAST 2.0, представлений в огляді, було придбано в офіційному онлайн-магазині виробника – ukrainianarmor.com.

Коментарі

Одна відповідь до “Огляд шолома Українська броня FAST 2.0”

 1. Аватар Vitaly
  Vitaly

  Це звичайнісінький бюджетний шолом по типу Fast китайського виробництва. УкрБроня просто ритейлер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *