Огляд пов’язки NAR Triangular Bandage

NAR Triangular Bandage – пов’язка трикутної форми від американської компанії North American Rescue (NAR), що може застосовуватись для перев’язування ран, підвішування ушкоджених кінцівок, іммобілізації переломів та як імпровізований джгут.

Трикутні пов’язки (Triangular Bandage чи Cravat) відомі людству вже кілька сторіч, та давно використовуються в медицині й під час надання допомоги при переломах, вивихах, забоях, поверхневих ураженнях шкірних покривів тощо. Свою популярність вони заслужили завдяки своїй простоті та універсальності. Цей елемент спорядження можна використати для безлічі різноманітних застосувань та видів ушкоджень.

Тому не дивно, що виробники медичного спорядження, як, наприклад, знана американська компанія North American Rescue (NAR), включають до комплектів спорядження трикутні пов’язки власного виробництва. І хоча конструктивно це ті самі трикутні пов’язки, що використовувалися ще кілька сторіч назад, є у них і свої характерні особливості.

  • Оливковий колір, що не демаскує потерпілого на місцевості.
  • Основний матеріал: бавовна (муслін).
  • Розміри в складеному стані (см.): 8,9 х 5 х 2 (ширина\висота\глибина).
  • Розміри в розкладеному стані (см.): 94 х 94 х 132 (катет\катет\гіпотенуза).
  • Вага: 45 г.

Далі в огляді представлена пов’язка NAR Triangular Bandage в кольорі Olive.

Конструктивні особливості NAR Triangular Bandage

NAR Triangular Bandage: пакування - secretsquirrel.com.ua

Пакуванням для трикутної пов’язки від North American Rescue (NAR) слугує прозорий пластиковий пакет із застібкою. Через універсальність та функціональність цього типу пов’язок, медики, зазвичай, хочу мати при собі якомога більшу їх кількість, тому пакування має бути максимально простим та легким. Тому загальні розміри складеної пов’язки не перевищують розмірів у 8,9 х 5 х 2 сантиметрів (ширина\висота\глибина).

NAR Triangular Bandage: комплектація - secretsquirrel.com.ua

Всередині на вас чекатимуть сама пов’язка, дві безпечні “англійські” булавки довжиною 5 сантиметрів, та невеликий картонний аркуш з основною інформацією про продукт. На ньому нанесені наступні дані: штрихкоди продукту, назва, артикульний номер, номер NSN та розміри в дюймах. Аби весь цей вміст тримався купи всередині пакета вам також дістанеться невелика гумка, яка зазвичай стягує всі предмети разом.

NAR Triangular Bandage: загальний вигляд - secretsquirrel.com.ua

NAR Triangular Bandage – це полотно матеріалу оливкового кольору загальними розмірами 94 х 94 х 132 сантиметрів (катет\катет\гіпотенуза) і вагою 45 грамів. При таких розмірах його можна застосовувати для надання допомоги при різноманітних ушкодженнях верхніх та нижніх кінцівок, голови, тулуба тощо.

За потреби пов’язку можна складати в кілька разів, аби надати їй трикутної чи прямокутної форми. Складеною у кілька разів вона може застосовуватися для перекривання більших поверхонь при поверхневих ураженнях шкірного покриву чи опіках, для поглинання крові при кровотечах, чи для зволоження внутрішніх органів при евісцерації черевної порожнини тощо.

Завдяки трикутній формі NAR Triangular Bandage також добре підходить для перев’язування кунцівок та іммобілізації суглобів, які доволі важко фіксувати звичайними бинтами, чи витрати бинтів для цього доволі суттєві чи невиправдані.

NAR Triangular Bandage: матеріал - secretsquirrel.com.ua

Основним матеріалом для NAR Triangular Bandage слугує муслін – бавовна доволі щільного полотняного переплетення. Завдяки такій щільності полотно виходить доволі гладеньким на дотик, погано просякається кров’ю та іншими рідинами. Завдяки цій особливості NAR Triangular Bandage буде легко знімати з поверхневих пошкоджень чи опіків, що мінімізує супутні ураження та больові відчуття для потерпілого.

Як можна бачити на фото вище, краї пов’язки не оброблені швами чи відворотами. Спершу цей факт мене здивував, але з огляду на одноразове застосування пов’язки, це доволі виправданий крок. При контакті з рідинами організму потерпілого, будь-які перев’язувальні матеріали мають потенційну біологічну небезпеку.

Також на фото вище варто звернути увагу на колір NAR Triangular Bandage. Він оливковий по всій площі, завдяки чому факт накладання пов’язки не буде демаскувати потерпілого, що вельми важливо під час ведення бойових дій, чи при наданні допомоги під час віддалених патрульних рейдів.

Застосування NAR Triangular Bandage

Застосувань у трикутних пов’язок насправді безліч, і обмежуються вони лише уявою людини, що їх використовує. Як згадувалося раніше, використовуються вони і для зупинки кровотеч, і для іммобілізації суглобів та кінцівок, і для накладання пов’язок на голову, тулуб, кінцівки тощо.

Тож нижче вашій увазі представлені лише ілюстрації кількох, найбільш поширених застосувань для NAR Triangular Bandage.

NAR Triangular Bandage: фіксація руки потерпілого - secretsquirrel.com.ua
Іммобілізація верхньої кінцівки
NAR Triangular Bandage: пов'язка на око - secretsquirrel.com.ua
Пов’язка на очі
NAR Triangular Bandage: імпровізований джгут - secretsquirrel.com.ua
Імпровізований джгут-закрутка з використанням підручного письмового приладдя

Загалом, з урахуванням універсальності, багатофункціональності та малої ваги й розмірів NAR Triangular Bandage, його точно варто включити до складу індивідуальної аптечки, та набору засобів допомоги при травмах.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *