Огляд підсумка HSGI Mini EOD Pouch V2

HSGI Mini EOD Pouch V2 — друге покоління утилітарного підсумка від американської компанії High Speed Gear Ind., оптимізований під потреби вибухотехніків, саперів та спеціалістів з розмінування, функціональність якого виходить за межі першочергового призначення.

Хоча High Speed Gear Ind. і відома широкому загалу поціновувачів тактичного спорядження, переважно, як розробник та виробник серії підсумків HSGI Taco для транспортування магазинів для зброї, це далеко не єдиний успішний продукт цього виробника. Вони також добре відомі завдяки своїм мінімалістичним та бойовим ременям, підсумкам, розвантажувальним панелям та іншим компонентам тактичного спорядження. Визнання цей виробник також отримав через увагу до комфорту користувача, легкості та одночасної довговічності своєї продукції, за що продукція High Speed Gear Inc. стала широковживаною як серед співробітників сил правопорядку, бійців загонів спеціального призначення, так і серед цивільних поціновувачів зброї по всьому світу. На додачу до цих переваг, підсумку HSGI Mini EOD Pouch V2 також властиві і наступні особливості.

  • Передня PALS-панель для розміщення додаткового спорядження.
  • Задня LaserCut панель для фіксації підсумку на PALS-сумісні платформи.
  • Дві кліпси HSGI Clip в комплекті.
  • Два вертикальні канали на задній стінці для транспортування інструментів.
  • Повне розкриття на 180 градусів з регулюванням кута нахилу.
  • Розвинута система фіксації спорядження всередині.
  • Основний матеріал: Cordura 1000D.
  • Доступні кольори: Black, Coyote Brown, OD Green, Wolf Gray, LE Blue, Multicam, Multicam Black,
  • Розміри: 16.5 см. х 18.4 см. х 8 см. (ширина\висота\глибина).
  • Виготовлено в США.

Далі у огляді представлений підсумок HSGI Mini EOD Pouch V2 у кольорі OD Green.

Огляд підсумка HSGI Mini EOD Pouch V2 - secretsquirrel.com.ua

До мене підсумок надійшов навіть без пластикового пакета, тому, на жаль, не маю можливості продемонструвати вам фабричного пакування. Воно то можливо і так, але з урахуванням того факту, що у якості основного матеріалу для HSGI Mini EOD Pouch V2 використовується Cordura щільністю 1000D пакет цьому підсумку не дужо й то треба.

По своїй формі і суті це утилітарний підсумок прямокутної форми і вертикальної орієнтації, сумісний зі спорядженням на якому є стропи стандарту PALS. Три з чотирьох бічних граней підсумку мають застібку-блискавку, з допомогою якої забезпечується доступ до внутрішнього простору. До деталей внутрішнього простору ми ще повернемося трохи згодом, а поки познайомимося з підсумком іззовні.

Огляд підсумка HSGI Mini EOD Pouch V2 - secretsquirrel.com.ua

На лицьовій стороні HSGI Mini EOD Pouch V2 знаходиться PALS платформа на три рядки і чотири колонки, на які з легкістю можна закріпити необхідне спорядження. Я думаю, ви вже знаєте, що більшість утилітарних підсумків вертикальної орієнтації мають непарну кількість колонок PALS-інтерфейсу, що дещо обмежує спектр сумісного спорядження, чи впливає на симетричність його розміщення. У цьому випадку для мене це було суттєвою перевагою над іншими підсумками, оскільки наявність чотирьох колонок дозволяє безперешкодно і симетрично розташувати кріплення Armor Mount для фіксації смартфона всередині Juggernaut Case SLEEV.

Огляд підсумка HSGI Mini EOD Pouch V2 - secretsquirrel.com.ua

На зовнішній поверхні задньої стінки розташована LaserCut панель на п’ять рядків і ті самі чотири колонки. Відповідно, все корисне місце, яке витрачається для фіксації підсумка до спорядження, компенсується стропами на лицьовій стороні. Використання ламінованої LaserCut панелі із прорізами, зробленими за допомогою лазера, своєю чергою, знижує загальну вагу виробу, зменшує профіль підсумку, та забезпечує компактніший метод кріплення, адже LaserCut панель має меншу глибину, ніж Natick Snap, прошита пластиком.

Огляд підсумка HSGI Mini EOD Pouch V2 - secretsquirrel.com.ua

LaserCut панель кріпиться до задньої стінки підсумка лише трьома вертикальними швами, розташованими з боків та по центру, що забезпечує вас ще двома пласкими кишенями розмірами близько 7 см. х 15 см. (ширина\висота). Вертикальна орієнтація та зовнішній доступ дозволяють використовувати їх для розміщення та транспортування різноманітних інструментів: пасатижів, кусачок, ключів, ножиць і т.д. Тут не варто забувати про першочергове позиціювання підсумка під потреби вибухотехніків та спеціалістів з розмінування (EOD від Explosive Ordnance Disposal), яким доводиться носити з собою велику кількість інструментів та діагностичного обладнання. Проте, ви з легкістю зможете адаптувати ці кишені під свої потреби, особливо беручи до уваги, що для доступу до їх вмісту немає потреби відкривати застібку самого підсумку.

Огляд підсумка HSGI Mini EOD Pouch V2 - secretsquirrel.com.ua

Для фіксації підсумку до PALS-сумісного спорядження в комплект включені дві пластикові кліпси HSGI Clip, які по суті є пропріетарною відповіддю HSGI аксесуарам типу Tactical Tailor Malice Clips, National Molding Molle Stix тощо. За принципом дії дуже нагадують Malice Clips, єдина суттєва відмінність — механізм фіксації у закритому положенні, який не потребує використання ножа чи викрутки для розділення кінців кліпси. Зазвичай вони продаються комплектами по шість штук, але для надійної фіксації HSGI Mini EOD Pouch V2 і двох цілком достатньо.

Від зовнішнього огляду, перейдімо до знайомства з внутрішнім простором підсумка, адже саме там і концентрується більшість його відмінностей. Доступ всередину, як я вже казав вище, забезпечується з використанням блискавки на з двома бігунками, яка дозволяє розкрити підсумок на 180 градусів.

Огляд підсумка HSGI Mini EOD Pouch V2 - secretsquirrel.com.ua

На задній стінці з середини розташована одна велика пласка кишеня розмірами близько 14 см. х 16 см. (ширина\висота), до якої кріпляться дві симетричні кишені висотою 12 см. і шириною по 7 см. кожна. Ці кишені, натомість не пласкі, а мають складку з основного матеріалу вздовж своєї центральної лінії, що дозволяє їм розширюватися вглиб при наповненні. Якщо велика кишеня добре підійде для розміщення документів, мап, блокнотів, оклюзійних пластирів, гемостатичних бинтів та інших схожих пласких предметів, то дві вужчі вертикальні кишені вмістять в себе будь-які предмети глибиною до 1,5-2 см в залежності від ширини.

Для того аби вміст цих кишень надійно утримувався всередині, поверх їх горловини ще закріплена еластична стропа шириною 4 см., рівномірно розподілена на дві секції центральним швом задньої стінки. За потреби між цими стропами та передньою стінкою кишень можна розмістити додаткове спорядження, до якого потрібен відносно швидкий доступ.

Окрім описаних кишень і бірки з логотипом HSGI на задній стінці підсумка також знаходяться два пластикові кордлоки, за допомогою яких передня стінка підсумку у відкритому стані фіксується у бажаному положенні, що не дозволяє вмісту підсумка вилітати за його межі. Мотузку, якою як раз і регулюється це положення, гарно видно на фото вище.

Огляд підсумка HSGI Mini EOD Pouch V2 - secretsquirrel.com.ua

На внутрішній поверхні передньої стінки HSGI Mini EOD Pouch V2 також знаходиться одна пласка кишеня розмірами 14 см. х 14 см. (ширина\висота) куди теж можна покласти документи, довідники, мапи та інші пласкі предмети. На стінці цієї кишені розміщено еластичну стропу шириною 7,5 см., яка поздовж розділена на несиметричні секції шириною по 7 см., 3,5 см. та 3,5 см. відповідно. В секціях цієї стропи можна розмістити руків’я інструментів та різноманітні корисні дрібнички типу компаса, запальнички, маркерів тощо.

Якщо ви звернули увагу на заголовок цієї статті, то певно уже помітили позначку «V2» у назві підсумка, яка відповідає другій версії, чи, радше, поколінню. Різниця між цими поколіннями якраз, переважно, і полягає у цій широкій еластичній стропі. У першому поколінні обидві стінки за будовою були такими як задня, що забезпечувало вас чотирма вертикальними кишенями під глибокі предмети. З ними була пов’язана одна проблема — якщо предмет не підходив під ці кишені по ширині, то його доводилося кидати всередину підсумка між його стінками, через що він міг вільно переміщатися всередині чи навіть випасти при нахилі передньої стінки. Тож, порадившись з кінцевими користувачами, виробник вирішив замінити дві з цих кишень на широку еластичну стропу, яка тепер знаходиться на передній стінці.

Тепер від особливостей конструкції HSGI Mini EOD Pouch V2 перейдімо до його наповнення.

Огляд підсумка HSGI Mini EOD Pouch V2 - secretsquirrel.com.ua

Хоча внутрішня будова підсумка першочергово і позиціонується на вибухотехніків та польових медиків, які, зазвичай, найбільше цінують адміністративні можливості будь-якого контейнера, використовувати його можна і поза межами першочергового призначення. Я звернув на нього увагу переважно через можливість фіксації Juggernaut Case SLEEV на лицьовій панелі, і через можливість організації великої кількості спорядження з використанням всього чотирьох колонок PALS-інтерфейсу.

Огляд підсумка HSGI Mini EOD Pouch V2 - secretsquirrel.com.ua

До цього я без успіху намагався розмістити корисні дрібниці для організації аварійного укриття, навігації, розведення вогню, подачі аварійних сигналів та деякі інструменти, якими активно користуюся під час польових виходів, всередині Condor T&T Pouch. Виявилося, що задля збереження плаского профілю підсумка, предмети всередині нього доводиться розміщувати в один шар, і всі речі з фото вище в нього просто не влазять. Якщо ж розміщувати їх у кілька шарів — підсумок швидко росте вглибину і перетворюється на громіздку цеглину. І це все при тому, що він займає 6-8 колонок PALS інтерфейсу. У випадку з HSGI Mini EOD Pouch V2 мало того, що всі ці предмети в нього влазять з вельми достойною організацією, то він ще й займає лише 4 колонки PALS. Тобто на те місце, яке звільнилося завдяки зміні підсумка можна розмістити ще один утилітарний підсумок для транспортування додаткового спорядження. Як бачите, менше, іноді таки забезпечує більшим.

Огляд підсумка HSGI Mini EOD Pouch V2 - secretsquirrel.com.ua

Таким чином HSGI Mini EOD Pouch V2 можна сміливо використовувати для транспортування речей першочергового використання, створення Survival Chest Rig чи аналогічного комплекту спорядження (див. фото вище), організації аптечки, набору інструментів, ну і за першочерговим профілем, звісно, теж. Щодо Survival Chest Rig, то такий сценарій використання підкріплюється ще й тим фактом, що виробник включає саме цей підсумок до складу комплекту під назвою HSGI First Responder Combo, який оптимізований для пошуково-рятувальних загонів, які діють в польових умовах, і в умовах міста при природних катаклізмах.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: