JuggernautCase SLEEV – захисний кейс для смартфонів, який робить їх використання в польових умовах більш комфортним та безпечним.
Дизайн-студія JuggernautDesign відома завдяки розробці різноманітних захищених пристроїв, гаджетів та компонентів для поля бою, а також екстремальних умов жорсткого польового використання. Серед їх розробок присутні планшети та термінали, пульти керування безпілотними літальними апаратами, інтерфейси керування дисплеями для шоломів, адаптери та інтеграційні вузли для систем комунікації, навігаційні платформи для стрибків з парашутом тощо. Але найбільш знані та впізнавані – це захисні кейси JuggernautCase.
Ідея створення цих кейсів виникла з недоліку в оборонному комплексі. Як відомо, більшість одиниць цивільної користувацької електроніки (смартфони, планшети, ноутбуки тощо) просто не пристосована до використання в жорстких польових умовах. Потрапляючи в агресивне середовище, вони швидко виходять з ладу через механічні ушкодження, забруднення, контакт з вологою, занурення у воду тощо. Як ви розумієте, така ситуація далека від ступеня надійності, необхідного для збройних сил.
Традиційно цю проблему вирішували створенням спеціалізованих пристроїв, які здатні протистояти агресивному середовищу та експлуатації в польових умовах. Процес створення таких захищених пристроїв доволі коштовний і тривалий. Кожен з етапів узгодження вимог, розробки концепту, визначення підрядників, закупівлі компонентів, організації виробництва й контролю якості, створення прототипів та їх випробування може подекуди розтягуватися на роки. В результаті вимоги до процесорів, обсягів пам’яті, протоколів зв’язку і решти компонентів, які закладалися в продукт на етапі проєктування, можуть застарівати ще до моменту його появи. Разом із цим Apple, Samsung та інші корпорації оновлюють свої флагмани, і виводять на ринок нові “розумні” пристрої щороку.
З цієї причини в JuggernautDefence спробували піти іншим шляхом. Замість розробки спеціалізованих пристроїв “з нуля”, і подальших спроб наздогнати темпи розвитку технологій та програмного забезпечення на вже застарілих пристроях, вони вирішили розділити компонентно-програмну і захисну складові. Як обчислювальна платформа використовується загальнодоступний смартфон чи планшет, а їх захистом від агресивного впливу в компанії вирішили зайнятися власноруч.
Такий підхід дозволяє в будь-який момент часу придбати на комерційному ринку актуальний пристрій без витрат на його розробку і виробництво, а його захист від негативних впливів навколишнього середовища забезпечує кейс, спеціально розроблений під вибраний тип пристрою.
JuggernautCase працює під гаслом “Protect. Mount. Connect” (англ. “Захищай. Монтуй. З’єднуй”), яке покриває всі основні процеси, пов’язані з використанням смартфонів на полі бою. Сьогодні ми сфокусуємося на процесах захисту, які виробник покриває наступними сімействами захисних кейсів.
- IMPCT (“Impact”) – самі тонкі, компактні та легкі кейси з фокусом на щоденне використання і мінімальний рівень захищеності. Порти захищені єдиною накладкою, яка закриває всю нижню частину пристрою.
- BUMPR (“Bumper”) – посилені, у порівнянні з IMPCT, полімерні кейси для покращення механічної захищеності пристроїв, які вже мають захист відповідно до стандарту IP68. Додатково оснащені накладками проти пилу для портів, які можна використовувати ізольовано, та без потреби виймати пристрій з кейса.
- SLEEV (“Sleeve”) – кейси з захистом по стандарту IP6X і гумовою прокладкою по периметру екрана, яка блокує потрапляння пилу та вологи. SLEEV також оснащені двірцятами Quick Disconnect (QD), які дозволяють використовувати штатний кабель для заряджання та передачі даних. На її місце може встановлюватися QD-сумісний кабель від JuggernautCase, що дозволяє живити та з’єднувати пристрій з іншими гаджетами (раціями, сенсорами тощо) без зниження захищеності.
- JuggernautCase – найбільш захищені від механічного впливу кейси. Окрім двірцят Quick Disconnect (QD) також мають додаткову touch-сумісну прозору накладку для екрана, яка запобігає його пошкодженням і забезпечує захист відповідно до IP67 по всій поверхні.
Першими світ побачили саме кейси сімейства JuggernautCase з максимальним захистом, які створювалися з урахуванням вимог бійців Сил Спеціальних Операцій США. Всі подальші сімейства стали спробою “полегшення” первинного дизайну, та його розповсюдження серед інших категорій користувачів, включаючи повсякденне застосування (BUMPR, IMPCT).
Ми ж далі познайомимо вас з кейсом JuggernautCase SLEEV у кольорі Black для смартфона Samsung Galaxy S7, який ввібрав у себе наступні характеристики.
- Механічний захист відповідно до стандарту IP6X.
- Прозорий захист для камери та інфрачервоного датчика.
- Текстурна задня поверхня.
- Проста процедура монтування пристрою без болтів і застосування додаткових інструментів.
- Можливість використання комплектного кабелю для живлення та передачі даних. Виймати при цьому пристрій з кейса не має потреби.
- Двірцята QuickDisconnect з накладкою для захисту від потрапляння вологи та пилу.
- Доступні кольори: Flat Black, Flat Dark Earth.
- Розміри (см.): 9,5 х 18 х 1,5 (ширина\висота\глибина).
- Вага кейса: 146 г.
- Вага кейса зі смартфоном: 280 г.

Пакуванням JuggernautCase SLEEV слугує звичайний прозорий пакет із застібкою. Оскільки це доволі специфічний продукт, виробник не став інвестувати у брендоване пакування, яке б закликало придбати його з полиць магазинів.

Всередині на вас чекатиме сам кейс у вибраному кольорі, картка-вкладення з конкретизацією моделі сумісного гаджета, невелика викрутка для монтування QD дверцят, інструкція з її використання та загальна ілюстрована інструкція з встановлення цифрового пристрою в кейс. Всі перераховані інструкції також доступні у .pdf форматі на сайті виробника.

Кейс JuggernautCase SLEEV загальними габаритами 9,5 см. х 18 см. х 1,5 см. (ширина\висота\глибина) виготовлений з міцного полімеру, з невеликими вставками силікону і металу, з якими ми детальніше познайомимося по ходу огляду.
Спереду JuggernautCase SLEEV, в його нижній частині знаходиться металева кнопка “Додому” і сітка проти пилу, яка забезпечує доступ до зовнішнього динаміка і мікрофона пристрою.
Ззаду суттєво вирізняється прозора вставка, яка захищає основну камеру й інфрачервоний сенсор, а також велика інформаційна панель. На ній зазначена інформація про виробника, модель, штрихкод і місце виробництва.

Але цікава задня поверхня JuggernautCase SLEEVE не лише наліпкою, а й двома текстурованими областями по обидва боки від неї. Тактильно вони чимось нагадують пластикову липучку і забезпечують надійне утримання пристрою навіть мокрими чи брудними руками, а також руками в рукавичках.

Збоку стінки JuggernautCase SLEEVE мають виражене армування ребрами жорсткості, які добре помітні на фото вище. Там же знаходяться і металеві кнопки, які забезпечують взаємодію з пристроєм всередині кейса. У версії під Samsung Galaxy S7 це дві кнопки для регулювання гучності зліва, та кнопка живлення справа. Профіль кнопок не виступає за межі армування, завдяки чому вони не будуть чіплятися за предмети навколо, та не викликають дискомфорту під час використання та транспортування. При цьому вони доволі чітко ідентифікуються навпомацки.

Зверху конструкцією кейса JuggernautCase SLEEVE передбачена відкидна двірця, крізь яку всередину встановлюється ваш цифровий пристрій. В закритому стані двірця блокується спеціальним гачком (див. фото вище), обриси якого не виступають за контури кейса. Механізм замикання та утримання двірці не виділяється при експлуатації, але його можна швидко знайти, якщо ви знаєте де шукати.
Також на фото вище варто звернути увагу на дві вставки-ущільнювачі, які знаходиться на внутрішній поверхні двірці. Обидві вони виготовлені з силікону, але виконують різні функції: вставка більшого діаметра блокує шлях потрапляння пилу, бруду і вологи крізь двірцю всередину кейса, а меншого – підпирає смартфон всередині кейса, аби той не зміщувався та не утворював сторонніх звуків.
Такі само ущільнювачі знаходяться і на задній стінці JuggernautCase SLEEVE. Схоже кільце-ущільнювач також оточує екран пристрою по всьому периметру, і закриває собою ще один шлях потрапляння для пилу, бруду і вологи.
Щодо захисту екрана, то у SLEEVE, на відміну від JuggernautCase, він відсутній. SLEEVE пропонується для гаджетів, які вже мають власний захист по стандарту IP68, й здатні протистояти подряпинам та нетривалим зануренням на глибину до двох метрів. І хоча додаткового прозорого захисту для екрана тут немає, це не сильно вплинуло на “живучість”, але дозволило суттєво знизити загальну вартість кейса у порівнянні з JuggernautCase. До того ж кільце-ущільнювач по периметру екрана все ще до ваших послуг.
Задля встановлення смартфона всередину кейса вам доведеться виконати наступні дії.
- Розкрутіть болт та відкиньте QD двірцю в нижній частині кейса.
- Відкрийте двірцю в верхній частині кейса.
- Вставте нижню частину смартфону всередину
- Притискаючи екран смартфона до задньої стінки просуньте його вглиб допоки кнопка “Додому” на гаджеті не впреться у металеву кнопку в нижній частині кейса. Тиск на екран у напрямку задньої стінки необхідний аби зменшити деформацію кільця-ущільнювача по периметру екрана.
- Притисніть екран пристрою ще сильніше та просуньте його вниз до упору. Слідкуйте аби кнопка “Додому” на смартфоні та кейсі збігалися. Прослідкуйте також аби не стирчало кільце-ущільнювач.
- Перевірте роботу всіх зовнішніх кнопок і підправте положення смартфона у разі потреби.
- Закрийте верхню двірцю і зафіксуйте її положення гачком.
- Закрийте нижню двірцю та закрутіть болт.
Аби вийняти смартфон з JuggernautCase SLEEVE всі описані дії виконуються у зворотній послідовності.

Знизу JuggernautCase SLEEVE теж оснащений відкидною кришкою, яка має дещо інше призначення. Це та сама Quick Disconnect (QD) двірця, яка забезпечує доступ до порту MicroUSB без необхідності виймати пристрій з кейса. З її допомогою ви можете використовувати кабель з комплекту вашого смартфона для заряджання та передачі даних.

Як і зверху, на QD двірці присутній силіконовий ущільнювач для додаткового захисту від впливу агресивного середовища. А закривається відкидна двірця вже не за допомогою гачка, а болтом. Головка цього болта виконана так, що його зручно крутити великим пальцем що в рукавичках, що без них. Також болт неможливо викрутити повністю. Ця особливість позбавляє вас переживань щодо його втрати.
На фото вище можна помітити ще одну важливу особливість. Різьба болта, в яку вкручується QD двірця, у випадку з Samsung Galaxy S7 знаходиться як раз на місці порту 3,5 mm Audio. З цієї причини користуватися цим портом для підключення гарнітури чи аудіо кабелю (для APRS, наприклад) ви не зможете.

Насправді болтів у QD двірці, і гайок в корпусі JuggernautCase SLEEVE знаходиться дві. Вся різниця між ними у тому, що один болт ви добре бачите, і будете використовувати постійно, а от другий прихований всередині. Для його розкручування вам і знадобиться та спеціальна викрутка, яку ви бачили на початкових фото огляду. Вона станеться у пригоді якщо ви вирішите міняти QD двірцю, або і зовсім замінити її на QD-сумісний кабель MicroUSB. Разом із нею вам згодиться і друга інструкція з комплекту JuggernautCase SLEEVE, розрахована як раз на такий випадок.

Для кращого розуміння розмірів JuggernautCase SLEEVE на фото вище представлені два смартфони Samsung Galaxy S7: один в кейсі, другий – без. Як можете бачити, різниця між ними разюча, проте кейс забезпечує близько пів сантиметра пластику з боків, і ще сантиметр захисту в місцях найбільш вірогідного ушкодження: краях, верхній та нижній стінці.

Звуження з боків зроблені для того аби пристрій було зручніше тримати в руці у портретній орієнтації. Виступ у нижньому правому куті зручно підтримується основою долоні, а виступ в нижньому лівому куті – згином мізинця.
Але, зізнатися чесно, першочергово JuggernautCase SLEEVE задумувався переважно для використання екрана у ландшафтній орієнтації.

При такому хваті й утриманні всі виступи стають найбільш очевидними, а сам кейс зі смартфоном за формою нагадують джойстик. При цьому великими пальцями доволі зручно можна дістати будь-яке місце екрана. Кнопка “Додому” знаходиться буквально на кінчиках пальців правої руки, а гучність легко контролюється великим пальцем лівої руки навіть без зміни хвату.
На завершення, задля правильного розуміння і використання JuggernautCase SLEEV, вважаю за потрібне наголосити на деяких особливостях конструкції, і пов’язані з ними експлуатаційні зміни.
- Захисні елементи корпуса блокують доступ до кількох сенсорів. Основні кнопки керування залишаються на поверхні кейса. Але зовнішня металева кнопка не здатна функціонально замінити сенсор відбитків пальців з кнопки “Додому”. Інфрачервоний сенсор, розташований у Samsung Galaxy S7 поряд із камерою, також опиняється під шаром захисного полімеру, тож притиснути до нього палець для вимірів, наприклад, частоти серцевих скорочень у вас вже не вийде.
- Часткове блокування портів пристрою. Про болт, який фіксує QD двірцю я вже згадував вище, тож ви втрачаєте можливість підключення дротових навушників та інших аудіо кабелів. З бездротовими навушниками таких проблем, звісно, не виникає, проте не у всіх вони є.
- Вплив на звук. Динамік та мікрофон для переговорів в JuggernautCase SLEEV закриті сітками проти пилу. При цьому динамік, який в Galaxy S7 знаходиться на передній площині, має прямий канал, а мікрофону, який виводиться на нижню стінку, дістався вигнутий канал сполучення. Через це ваші співбесідники можуть подекуди жалітися на сторонні шуми, приглушений звук та ехо. Ви ж будете чути їх без жодних проблем.
Через перелічені причини, я б радив дещо змінити ваше сприйняття смартфону після того, як ви вставите його в захисний кейс. Сприймайте його не як звичний вам пристрій для голосових дзвінків та повідомлень, а перед усім як обчислювальну платформу з сенсорним екраном під використання загальнодоступного і спеціалізованого програмного забезпечення. На підтримку цього твердження слугує і той факт, що смартфони всередині JuggernautCase SLEEV на полі бою використовуються без SIM-карт, а в поєднанні з цифровими радіостанціями для забезпечення Peer-to-Peer обміну даними.
При цьому задля використання смартфона як GPS-навігатора, і його захисту в польових умовах вам не обов’язково належати до бойових контролерів повітряного простору (Combat Controller, CCT), передових навідників (Tactical Air Control Party, TACP) чи вибухотехніків (Explosive Ordnance Disposal, EOD), під потреби яких першочергово проєктувався цей продукт.
Кейс JuggernautCase SLEEV, представлений в огляді, було придбано через офіційний сайт виробника, де також доступний багатий вибір сумісних аксесуарів. Про деякі з них ми розкажемо в нашій окремій публікації.












Залишити відповідь