Огляд нагрудної сумки Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag

Heavy Recon Kit Bag — найбільша представниця лінійки нагрудних туристичних сумок Kit Bag від американської компанії Hill People Gear (HPG).

Невеличка компанія Hill People Gear, що з 2010 року базується в місті Гранд Джанкшн (Grand Junction) штат Колорадо, була заснована двома братами Скотом (Scott Hill) та Еваном (Evan Hill). На двох брати поєднують десятиліття польового досвіду, що здобувався з часів скаутських наставників (Eagle Scout), та накопичувався на позиціях лісоруба, рейнджера Служби Лісу США, гідів, борців з лісовими пожежами тощо. Еван Хілл почав шити власне спорядження на старій машинці своєї матері ще у віці 12 років, а після тривалої зайнятості в розробці програмного забезпечення вирішив застосувати набуті знання для розвитку власної справи та проєктування якісних товарів для своєї давньої пристрасті — активного відпочинку на лоні природи. Скот також проводить багато часу в польових умовах як радник руху Leave No Trace та з питань збереження довкілля.

Сьогодні ця компанія відома світові як виробник заплічників, підсумків, одягу, аксесуарів для туризму, авто і зброї, та спеціалізованого спорядження для вогнеборців. Але найбільш поширеними та значущими для розвитку Hill People Gear стали їх нагрудні сумки під назвою Kit Bag. Дебютувала ця лінійка продуктів з Original Kit Bag, і зараз включає понад 15 варіантів різних розмірів та конструкцій, що дозволяють комфортно транспортувати необхідні речі на грудях залежно від обставин та передбачених видів активності.

Нагрудна сумка Heavy Recon Kit Bag, на сьогодні, є найбільшою в лінійці, але перш ніж переходити до детального огляду, спершу розповім про загальну концепцію, що призвела до появи Kit Bag як окремого виду нагрудної сумки чи честпака (chest pack).

Під час перебування в польових умовах брати Хілл зіштовхнулися з проблемою транспортування спорядження та прихованого носіння зброї для самозахисту в умовах обладнаних туристичних маршрутів та стоянок, а також віддалених доріг та стежок Служби Лісу:

 • Відкрито носити зброю посеред туристичних маршрутів — не найкраща ідея, тому що навіть у США досі далеко не всі спокійно це сприймають.
 • Носити зброю в заплічнику — немає сенсу, тому що швидко вийняти та застосувати її в разі потреби, не знімаючи при цьому заплічника, просто не реально.
 • Носити зброю в зовнішніх (OWB holster) та внутрішніх (IWB holster) кобурах на поясі у поєднанні з заплічниками — не зручно через постійний тиск та тертя. Вага великих туристичних заплічників має розподілятися на таз та ноги, для чого використовуються широкі демпферні пояси, які мають щільно прилягати до тіла користувача. Якщо під таким поясом знаходиться кобура — вся його вага приходиться саме на кобуру та ділянку тіла під нею. До того ж швидко витягнути зброю з-під навантаженого демпферного пояса теж не завжди можливо, через блокування доступу.
 • Носити зброю в кобурі, що зафіксована на поясі заплічника ззовні — по-перше, помітно, по-друге, небезпечно. У випадку, якщо ви залишили заплічник в таборі, відійшли або скинули його через надзвичайні обставини — ви залишаєтесь і без спорядження і без зброї. А зброю потрібно повсякчас контролювати та бажано тримати на тілі окремо від заплічника.

Виходячи з цих обмежень, брати Хілл прийшли до висновку, що спорядження та зброю бажано розміщати там, де доступ не буде блокуватися лямками та поясом важкого заплічника, а його вага вільно та безперешкодно розподілятиметься по тілу. Таким місцем стали груди.

Окрім, власне, зброї тут також зручно розміщати й пріоритетне туристичне спорядження. По-перше, через швидкий доступ, тому що все знаходиться буквально «під руками». По-друге, через можливість візуального контролю, адже ви не витягаєте нічого наосліп чи навпомацки, як з-за спини, наприклад. По-третє, через високе розміщення спорядження та зброї на тілі, що дозволяє вам долати складний рельєф та навіть водні перешкоди більшої глибини без ризику намочити речі, зброю та набої всередині нагрудної сумки.

Тепер, коли ми розібралися з причиною появи та концепцією дизайну нагрудних сумок Kit Bag, пропоную розглянути як вона реалізується на практиці на прикладі Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag в кольорі Ranger Green, що має наступні особливості.

 • Регульована підвісна система із вентильованою сіткою.
 • Дві кишені на блискавках с подвійними бігунками.
 • Передня площина повністю відведена під LaserCut інтерфейс шириною 8 колонок.
 • Можливість фіксації додаткового PALS-сумісного обладнання.
 • Дві інтегровані кишені та LaserCut інтерфейс в передній кишені.
 • Липучка для фіксації кобур в задній кишені.
 • П’ять вертикальних строп на дні для горизонтальної фіксації довгастих предметів.
 • Дві розвантажувальні стропи в комплекті.
 • Чотири пряжки SwiftClip в комплекті.
 • Два карабіни GrimLoc D-ring в комплекті.
 • Основний матеріал: Cordura 500d.
 • Доступні кольори: Black, Ranger Green, Coyote Brown, Manatee, Multicam.
 • Розміри (см.): 30 х 19 х 4,5 см. (ширина\висота\глибина)

Пакуванням для цієї версії Kit Bag слугує звичайний прозорий поліетиленовий пакет, на якому не бачу сенсу наголошувати, тож будемо знайомитися одразу з самою сумкою.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: загальний вигляд - secretsquirrel.com.ua

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag — це нагрудна сумка, що складається з двох основних компонентів: сумки загальними габаритами 30 х 19 х 4,5 см. (ширина\висота\глибина), що поділяється на два відділення, та підвісної системи, що дозволяє розмістити та позиціювати цю сумку на грудях користувача.

Я вже згадував, що це найбільша сумка з лінійки, раніше, проте маю зазначити, що її глибина була свідомо зменшена у порівнянні з Original Kit Bag приблизно на 1,5 сантиметра через присутність LaserCut панелі на її передній поверхні.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: лямки - secretsquirrel.com.ua

Підвісна система Heavy Recon Kit Bag утворена чотирма регульованими стропами шириною 4 сантиметри, що перекидаються через плечі та під пахвами користувача. Всі чотири стропи є регульованими за допомогою пряжок з двома щілинами, три з яких пришиті до сумки. Вони дозволяють відрегулювати довжину строп та спозиціонувати сумку на грудях у зручному для вас положенні з урахуванням особливостей вашого тіла, поточного одягу, ваги спорядження та особистих побажань. Надлишкова довжина всіх пряжок фіксується за допомогою еластичних петель, аби зменшити ризик зачепитися ними за елементи оточення.

Спинка підвісної системи утворена вентильованою сіткою розмірами 25 х 16 сантиметрів (ширина\висота). Використання сітки вельми доречне, адже потовиділення між лопатками при фізичних навантаженнях доволі істотне, тож вся надлишкова волога з цієї ділянки має можливість випаровуватися. Heavy Recon Kit Bag не нагромаджує надлишкових шарів щільної тканини на спині користувача, що сприяє підвищенню комфорту при використанні нагрудної сумки разом і туристичними чи рейдовими заплічниками.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: фіксація лямок - secretsquirrel.com.ua

Справа нижня регулювальна стропа не має пряжки з двома щілинами, а натомість оснащена пластиковою пряжкою шириною 4,5 сантиметри. Завдяки цій пряжці ви можете розстібнути підвісну систему задля швидкого надівання чи скидання сумки з грудей. Для цього достатньо пропустити руку та голову у відповідні петлі, та застібнути пряжку після надягання сумки.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: розвантажувальні стропи - secretsquirrel.com.ua

Розвантажувальні стропи Hill People Gear Lifter Straps, які для решти Kit Bag пропонуються як окрема товарна позиція, входять до комплекту Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag. Знову ж таки це найбільша версія нагрудної сумки, тому таким чином виробник подбав про вашу зручність при перенесенні більших вантажів.

Ці стропи виконані з дюймової стропи та мають регулювальні пряжки з двома щілинами. По обидва боки в цих стропах розміщені петлі. Нижня пара петель зазвичай пропускається в пластикові карабіни GrimLoc D-ring, що розташовані зверху нагрудної сумки. А от крізь верхню пару петель пропускаються дві пластикові пряжки чорного кольору з чотирьох, що входять до комплекту.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: розвантажувальні стропи на заплічнику - secretsquirrel.com.ua

Передбачені ці розвантажувальні петлі для використання Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag разом з рамними заплічниками від Hill People Gear чи інших виробників. Пластикові пряжки пристібаються до лямок заплічника аби під час тривалого пересування вага спорядження у нагрудній сумці транслювалася через ці стропи на раму заплічника та розподілялася нею у таз та ноги користувача.

Рюкзак на фото вище, на жаль, не рамний, але сподіваюся задум зрозумілий. Чим менше ваги приходиться на ваші плечі — тим зручніше і довше ви можете переносити важкі вантажі.

Завдяки присутності карабінів GrimLoc D-ring ви можете швидко від’єднати сумку від заплічника, залишивши розвантажувальні стропи на лямках. Так нагрудна сумка лишатиметься на вас завжди, навіть якщо ви залишили свій заплічник у таборі та відійшли від нього. Також ці карабіни, що розмішені в верхній частині Kit Bag можна використовувати для підвішування рукавичок, окулярів та інших важливих дрібничок.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: задня площина з демпфером - secretsquirrel.com.ua

Задня поверхня Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag оснащена демпферними вставками з мікропористої пінки. Ця пінка додає конструкції задньої стінки жорсткості, а також не дозволяє гострим краєм зброї чи спорядження впиватися вам у груди. Крім того, такий профіль задньої стінки дещо покращує рух повітря в області грудей, зменшуючи потовиділення під поверхнею сумки. При інтенсивних фізичних навантаженнях ви все одно будете пітніти, проте при помірних активностях у вас хоча б не мокне одяг по контурах сумки.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: передня площина з інтерфейсом LaserCut - secretsquirrel.com.ua

Передня поверхня сумки повністю виділена під модульну панель з отворами по технології Laser Cut на 8 колонок та 6 рядів. Цей інтерфейс пророблено у ламінованій тканині Cordura щільністю 500 Деньє, що забезпечує зносостійкість, а також сумісність з різноманітними підсумками систем PALS, First Spear 6/12 тощо.

Тож все, що не влазить всередину можна розмістити ззовні на передній поверхні. Також сюди варто винести речі, до яких вам потрібен найшвидший доступ, наприклад: підсумки під магазини довгоствольної зброї, або кріплення JuggernautCase Mount, PALS Armor 5in для швидкого доступу до навігаційного програмного забезпечення вашого смартфона.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: горизонтальні стропи нижньої площини - secretsquirrel.com.ua

Знизу, на відміну від оригінальних Kit Bag, на Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag також присутні п’ять вертикальних дюймових строп. З їх допомогою вздовж дна сумки можна зафіксувати довгасті предмети: ножі, турнікети, саунд-модератори, невеличкі складні триноги тощо. Мені особисто це місце здалося дуже доречним для фіксації кріплення Multimount та ножа Morakniv Garberg Carbon, а як це виглядає можна подивитися на фото у нашому недавньому огляді Morakniv Survival Kit.

Також на фото вище раджу звернути увагу на дві дюймові петлі, що виходять з дна сумки. Вони передбачені для фіксації еластичної стропи Hill People Gear Stabilizer Strap, що обмежує рух сумки в вертикальному напрямку при активному пересуванні. Проте, ці стропи також можна використати для розміщення карабінів GrimLoc D-ring та підвішування додаткового спорядження внизу сумки. Так можна підвісити, наприклад, захисні кейси ваших окулярів, або невеличку гнучку флягу для транспортування водних запасів.

З зовнішнім знайомством, певно, завершили, тож час звернути увагу на внутрішню організацію Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: блискавка передньої кишені - secretsquirrel.com.ua

Передня кишеня сумки обладнана блискавкою з двома бігунками. Вони оснащені пластиковими прихватками з логотипом First Spear. Вони відкривають кишеню на кут трошки менш як 90 градусів.

Зроблено це навмисне, аби предмети, що вільно лежать всередині кишені, не випадали з неї після її відкривання. Тож можете бути спокійні, що при відкриванні кишені вона не розкриється на 180 градусів, всі речі залишаться всередині неї та в межах поля вашого зору.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: внутрішні кишені передньої площини - secretsquirrel.com.ua

Внутрішня поверхня передньої стінки цієї кишені також обладнана двома пласкими кишенями розмірами 14 х 11,5 сантиметрів (ширина\висота), де можна розмістити важливі та часто необхідні предмети. Над кожною з цих кишень розташована петля з дюймової стропи, куди пропущені ще дві чорні двосторонні пластикові пряжки.

Передбачені вони задля фіксації та підв’язування важливих та цінних предметів спорядження страхувальними темляками. Ці петлі та темляки дозволять запобігти втраті ваших речей, особливо якщо у вас виникає потреба пересуватися якийсь час з відкритою передньою кишенею сумки.

Також, оскільки вільного місця на зовнішній поверхні через присутність LaserCut панелі не лишилося, сюди також перекочував логотип компанії Hill People Gear.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: інтерфейс LaserCut передньої кишені - secretsquirrel.com.ua

Внутрішня поверхня передньої кишені також оснащена LaserCut інтерфейсом на 8 колонок та 6 рядів. І це, певно, основна причина придбати саме Heavy Recon версію нагрудної сумки від Hill People Gear, адже це, на мою думку, найуніверсальніший інтерфейс для організації спорядження.

Вся річ у тім, що цей інтерфейс виконано не у звичайному ламінаті з Cordura 500D як ззовні, а у матеріалі, що має липучко подібну поверхню. Тобто всередині передньої кишені ви можете розміщати не лише PALS-сумісні підсумки, а й підсумки, що клеяться на липучку. Це суттєво збільшує вибір та спеціалізацію організаційних вставок, що можуть використовуватися всередині Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag. Маєте підсумки під PALS — пропускайте вертикальні стропи й все. Хочете переклеїти сюди підсумки на липучці з іншої сумки — не проблема. Маєте лише відрізи вузької липучки — теж, будь ласка. Не маєте жодних спеціалізованих підсумків — пропустіть шоккорд крізь отвори інтерфейсу — і організовуйте спорядження таким чином. Тут ви вільні підлаштовувати під себе все: і способи фіксації, і орієнтацію спорядження, все що завгодно.

Також на фото вище можна звернути увагу на два горизонтальні отвори в дні передньої кишені. Передбачені вони для прискорення зливу води, що могла потрапити всередину кишені, та присутні вони в дні передньої та задньої кишень.

Задня кишеня також відкривається за допомогою блискавки з двома бігунками та пластиковими прихватками First Spear. Для додаткового захисту від потрапляння води та опадів ця блискавка також обладнана додатковою накладкою з основного матеріалу.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: внутрішня липучка задньої кишені - secretsquirrel.com.ua

Внутрішня поверхня задньої кишені також повністю виконана з липучко подібного матеріалу, проте не має лазерних отворів. Вони тут і не потрібні, адже задня кишеня передбачена для фіксації та транспортування короткоствольної зброї. Тож тут у вас є можливість приклеїти на бажаній висоті та під бажаним кутом вашу кобуру та підсумки з додатковими магазинами, набоями, аксесуарами тощо.

В центрі також присутня додаткова петля з дюймової стропи, до якої можна підв’язати аксесуари для захисту спускового гачка (trigger giard holster), що від’єднаються від пістолета та залишаться всередині сумки після його витягування та наведення на ціль.

І хоча розробники передбачали, що зброя буде просто лежати всередині задньої кишені та не потребує додаткової фіксації, присутність липучки на всю площу задньої стінки сумки суттєво збільшує гнучкість щодо розміщення бажаного спорядження.

По суті, вам не обов’язково використовувати цю кишеню виключно для транспортування зброї, адже ви можете розмістити тут підсумки на липучці для організації будь-якого необхідного спорядження: медичних припасів, канцелярського приладдя, мапи, планшету тощо.

І, на завершення нашого огляду, ще кілька слів про транспортування Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: на користувачі, вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

Це в першу чергу нагрудна сумка, тож спереду намагайтеся розміщувати її якомога вище у місці вільному від розвантажувального пояса та лямок вашого туристичного чи рейдового заплічника. Зрозуміло, що все залежатиме від їх моделі та ширини лямок, але не раджу надмірно опускати сумку в напрямку живота.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: на користувачі, вигляд ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду намагайтеся розмістити сітчасту частину підвісної системи рівно між вашими лопатками.Так вага сумки розподілятиметься на хребет та кості грудної клітини. У випадку якщо ви надмірно змістите сумку донизу середу, то верхні лямки та сітка можуть перевантажити вам м’язи шиї, що викликатиме дискомфорт при тривалому носінні заплічника та нагрудної сумки.

І ще кілька слів щодо виносу зброї з задньої кишені Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag. Більшість користувачів інстинктивно розміщують бігунки обох блискавок по центру. За потреби швидко вийняти зброю це може призвести до плутанини за яку пару бігунків ви ухопилися та куди їх тягнути. Особливо якщо ви відкриваєте кишені сумки навпомацки, контролюючи при цьому ситуацію та оточення.

Аби не виникало такої плутанини та ви завжди відкривали саме потрібну кишеню зі зброєю, виробник радить застібати сумку наступним чином.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: блискавка задньої кишені, закрита - secretsquirrel.com.ua

Бігунки передньої кишені, де у вас лежатиме потрібне, але не критично важливе спорядження, бажано лишати ближче до центру сумки. Їх ви завжди зможете ідентифікувати візуально та тактильно. Відкривати їх можна однією або обома руками задля відкидання передньої стінки та доступу до спорядження.

Бігунки ж задньої кишені, де у вас лежатиме зброя, бажано зміщати до краю з боку основної руки. Самі бігунки можна дещо розвести на кілька сантиметрів від краю, аби на кутку сумки утворився отвір, в який легко можна вставити два-три пальці вашої другорядної руки. На фото вище це правий кут, в отвір якого я пропускатиму пальці лівої руки. Проте, якщо ви шульга, у вас все може бути навпаки.

Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag: блискавка задньої кишені, відкрита - secretsquirrel.com.ua

Замість розсувати бігунки руками в різні сторони, маючи такий отвір на краю, ви можете вхопитися за кут передньої кишені та потягнути його у напрямку від себе і вниз. Бігунки при цьому почнуть розходитися самі, а блискавка відкриватиме все більший отвір для доступу до руків’я вашої зброї, що й показано на фото вище. Спершу це може здатися дещо незвичним, особливо якщо ви до цього користувалися виключно поясними кобурами, але після кількох десятків повторень можна легко призвичаїтись.

Загалом, говорячи про Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag варто, в першу чергу, відзначити продуманість дизайну та якість виконання. Ви, певно, помітили, що в огляді я вже кілька разів згадував про компанію First Spear, що є одним із топових виробників та постачальників військового спорядження. Так от до певного моменту Hill People Gear шили свої нагрудні сумки власноруч, але коли попит став суттєво перевищувати їх можливості, задля забезпечення відповідної якості та об’ємів брати Хілл залучилися підтримкою виробничих потужностей компанії First Spear. Тож можна з впевненістю сказати що тепер їх Kit Bag це туристичне спорядження, що шиється з матеріалів та за стандартами бойового спорядження. Рівні навантажень, стійкість та загальна витривалість життя продуктів відповідні.

Брати ж Хілл сфокусувалися на вдосконаленні дизайну своїх продуктів, проєктуванні, розширенні продуктової лінійки, розвитку компанії та клієнтському супроводі. Низка їх заплічників нещодавно отримала оновлення з індексом V2, а лінійка Kit Bag тепер пропонується ще й в кількох варіантах розмірів: Snubby, Medium та Full. Тож маєте з чого вибирати відповідно до власних потреб, завдань та переваг.

Саме продуманість дизайну, його збалансованість, та висока якість посприяли тому, що зараз Kit Bag від Hill People Gear можна бачити на туристах, мисливцях, лижному патрулі, паркових рейнджерах, вогнеборцях, співробітниках пошуково-рятувальних загонів, медиках, силовиках і навіть спецпризначенцях далеко за межами США. Для мене він став зручною альтернативою перевантаженому поясу з підсумками, та таким собі Survival Chest Rig з комплектом виживання, який тепер завжди знаходиться на тілі під час польових виходів. Про складові цього комплекту я ще розповім в окремій публікації.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: