Огляд Morakniv Survival Kit

Morakniv Survival Kit — додатковий набір аксесуарів для ножів моделей Garberg та Kansbol, що розширять їх можливості з розведення багаття та догляду за гостротою леза.

Можливо ви пам’ятаєте, як в нашому огляді Morakniv Garber Carbon Multi-Mount я казав, що було б вельми доречно аби до його комплекту входили засоби для фіксації кресала та точильного каменю, подібно тому, як це було можливо у випадку Morakniv Bushcraft Survival Black.

Так от тепер, з появою Morakniv Survival Kit, така можливість у вас з’являється, при чому незалежно від того, користуєтеся ви ножем моделі Garberg чи Kansbol. Ці дві моделі мають однакові пластикові піхви, до конструкції яких входять засоби фіксації Morakniv Survival Kit на зовнішній стороні.

Morakniv Survival Kit — це пластикове кріплення, здатне утримувати кресало та точильний камінь задля розширення можливостей вашого ножа наступними особливостями.

  • Кресало Morakniv для розведення вогню.
  • Страхувальний темляк для кресала з люмінесцентними нитками.
  • Алмазний точильний камінь для підтримання гостроти леза.
  • Кріплення сумісне з піхвами ножів Garberg та Kansbol.
  • Основний матеріал: поліпропілен.
  • Вага: 40 г.

Далі в огляді представлений комплект Morakniv Survival Kit в кольорі Black.

Morakniv Survival Kit: пакування - secretsquirrel.com.ua

Пакуванням для Morakniv Survival Kit слугує жорстка картонна коробка, що за своїм дизайном дуже нагадує коробку ножа Morakniv Garberg Carbon Multi-Mount.

На лицьовій стороні коробки зображений вміст комплекту, логотип виробника, назва товару та сумісні моделі ножів.

На зворотній стороні присутній короткий список основних характеристик та переваг, що вже був наведений вище.

Morakniv Survival Kit: комплектація - secretsquirrel.com.ua

Всередині на вас чекатиме три елементи комплекту Morakniv Survival Kit: кресало Morakniv, страхувальний темляк для кресала та пластикове кріплення для всіх елементів комплекту.

Morakniv Survival Kit: кресало - secretsquirrel.com.ua

Кресало, безперечно є центральною частиною цього комплекту, адже саме воно додає ножам моделей Gaberg та Kansbol додаткової автономності та можливості, окрім заготівлі трута та розпалу для багаття, ще й видобувати вогонь.

Кресало Morakniv має загальну довжину у 9 сантиметрів, 5,5 з яких виділені під стрижень з фероцерію, а 4 сантиметри займає пластикове руків’я з текстурованою поверхнею та отвором для пропускання страхувального темляка. Текстурування виконано в тому ж малюнку, що й на руків’ї ножа Morakniv Garberg Carbon. Діаметр отвору для темляка складає 4 міліметри, в який відмінно пропускається страхувальний темляк з люмінесцентними волокнами, що входить до складу комплекту. Завдяки цим волокнам темляк доволі легко побачити в світлі ліхтаря за умов поганої видимості чи в темну пору доби.

В місці, де фероцерієвий стрижень діаметром 7 міліметрів переходить в руків’я, присутнє невеличке пластикове звуження з контурним виступом, який проходить по всьому діаметру звуження. Це система фіксації ClickLock, якою кресало надійно фіксується всередині кріплення Morakniv Survival Kit.

Morakniv Survival Kit: алмазний точильний камінь - secretsquirrel.com.ua

Точильний камінь з алмазним напиленням розмірами 6 х 0,9 сантиметра (довжина\ширина), що входить до Morakniv Survival Kit, розміщується на протилежному від кресала боці кріплення. З його допомогою ви можете швиденько відновити гостроту леза вашого ножа, чи виправити незначний дефект. Найголовніша перевага цього точильного каменя — це постійна присутність разом з ножем. Після фіксації комплекту до піхов вашого ножа цей точильний камінь буде завжди при вас.

Morakniv Survival Kit: кріплення - secretsquirrel.com.ua

Кріплення для піхов виконане з поліпропілену чорного кольору та дозволяє об’єднати всі елементи комплекту Morakniv Survival Kit та зафіксувати їх на піхвах ножів Garberg або Kansbol. Все, що вам для цього знадобиться, це вставити кресало у фіксатори до відчутного клацання, а потім пропустити піхви ножа в центральний канал кріплення поки пази на поверхнях не сумістяться.

Morakniv Survival Kit: комплект на піхвах ножа Morakniv Garberg - secretsquirrel.com.ua

Результат такої фіксації можна бачити на фото вище, де зображені всі складники вашого розширеного комплекту для виживання: ніж Morakniv Garberg Carbon Multi-Mount, кріплення Morakniv Survival Kit з точильним каменем, та кресало зі страхувальним темляком.

Маю також зазначити, що загалом збільшення загальних розмірів піхов після приєднання Morakniv Survival Kit доволі несуттєве, а весь комплект виглядає компактніше ніж у того ж Morakniv Bushcraft Survival Black. І на відміну від останнього він також є знімним, тобто за бажання ви можете знімати та втановлювати кріплення на піхви залежно від умов використання.

Також пропоную звернути увагу на коротке інформаційне відео, присвячене застосуванню комплекту Morakniv Survival Kit від виробника.

На фото нижче також можна побачити способи транспортування комплекту на піхвах ножа Morakniv Garberg Carbon multi-Mount на штанному ремені та на нагрудного підсумку Hill People Gear Heavy Recon Kit Bag, в якому наразі розміщується мій комплект спорядження для виживання.

Morakniv Survival Kit: комплект на піхвах, що висять на ремені - secretsquirrel.com.ua
Morakniv Survival Kit: комплект на піхвах, що висять спорядженні - secretsquirrel.com.ua

Загалом Morakniv Survival Kit — це доволі корисне та функціональне доповнення до вашого ножа, що дозволяє не лише підтримувати гостроту його леза, а й видобувати вогонь у випадку надзвичайних чи аварійних ситуацій. Таким чином ви отримуєте комплект, здатний забезпечити ваші базові пріоритети виживання без суттєвого збільшення розмірів чи ваги ножа та піхов.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: