Огляд кобури ATA-Gear On Duty

ATA-Gear On Duty – кобура з кайдексу для неприхованого носіння зброї під час виконання службових обов’язків.

З кобурами для прихованого носіння зброї від вітчизняної компанії Assault Tactical Advantage ми вже знайомили вас на прикладі серій для прихованого носіння: ATA-Gear Civilian Defender та ATA-Gear Fantom v.4. Проте в продуктовій лінійці виробника, присутні також і кобури для неприхованого носіння. Це серії ATA-Gear Alpha Sport та ATA-Gear On Duty.

Перша оптимізована під потреби стрільців-спортсменів та прискорення виносу зброї для швидкісного ураження мішеней під час змагань. З її допомогою також можна досягти оптимального розміщення зброї на тілі аби виніс зброї супроводжувався мінімальною кількістю зайвих рухів.

Серія ATA-Gear On Duty ж призначена для неприхованого носіння зброї під час виконання службових обов’язків. ЇЇ завдання надійно фіксувати зброю під час активного пересування, запобігати її втраті та неправомірному відбору, а також зручно інтегрувати короткоствольну зброю з іншими елементами тактичного спорядження. Серед основних переваг ATA-Gear On Duty варто зазначити наступні.

  • Регульована сила затискання пістолета в кобурі.
  • Регульований кут нахилу та вертикальне положення.
  • Скоба для запобігання неправомірного відбору зброї.
  • Платформа для пониження положення зброї відносно ременя.
  • Можливість фіксації на ременях та PALS інтерфейсі.
  • Фурнітура від BladeTech.
  • Доступні кольори: Black, Carbon Fiber Black, Olive Drab, Storm Gray, Coyote Brown, Desert Fox, Flat Dark, Carbon Fiber Battle Drab, Blood Red, Carbon Fiber Blood Red, Police Blue, Carbon Fiber Police Blue, Hunter Orange, Zombie Green, Hot Pink, Hot Pink Digital, ACU Camo, Multicam.
  • Розміри (см.): 10,5 х 22 х 11 (ширина\висота\глибина).
  • Вага (з кріпленнями): 300 г.

Далі в огляді представлена кобура ATA-Gear On Duty під пістолет T-REX в кольорі Olive Drab.

ATA-Gear On Duty: пакування - secretsquirrel.com.ua

Пакуванням ATA-Gear On Duty слугує коробка з картону білого кольору на поверхню якого нанесені логотип виробника та дві інформаційні наліпки. Перша знаходиться на верхній поверхні коробки та містить інформацію про виробника, модель та QR-код з посиланням на сайт ATA-Gear. Друга – розміщена на правій бічній поверхні та вказує на модель кобури, сумісну модель пістолета, обраний колір кобури та домінантну руку власника. Як і для решти кобур цього виробника, у вас є можливість обрати ATA-Gear On Duty під основну праву або ліву руку.

ATA-Gear On Duty: пакування - secretsquirrel.com.ua

Всередині коробки на вас чекатиме кобура з кайдекса обраного вами кольору. До неї будуть закріплена платформа для пониження положення зброї та дві пластикові кліпси для розміщення кобури на модульному інтерфейсі PALS або LaserCut. Тож пропоную ознайомитися з цими конструктивними елементами по черзі.

ATA-Gear On Duty: вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду кобура ATA-Gear On Duty точно повторює всі контури обраної моделі пістолета, та всій його частин, які виступають: важеля запобіжника, захисної скоби спускового гачка тощо. На передній поверхні вигравіюваний логотип виробника, а поряд із ним знаходяться два осьових гвинта. З їх допомогою можна регулювати ступінь стиснення нижньої частини кобури, і, відповідно, силу тертя, яка буде утримувати пістолет всередині. Чим сильніше затягнені ці гвинти – тим більше зусилля вам доведеться прикладати для витягування зброї з кобури.

ATA-Gear On Duty: вигляд зверху - secretsquirrel.com.ua

Зверху до ATA-Gear On Duty кріпиться запобіжна скоба чорного кольору, яка має два положення: відкрите та закрите. У відкритому положенні (див. фото вище) ви маєте безпосередній доступ до зброї та можете вільно виймати чи повертати її назад в кобуру. У закритому положенні скоба блокує виніс зброї з кобури. Положення скоби фіксуються важелем, який розміщується поряд із великим пальцем користувача. Для виносу зброї вам знадобиться відвести важіль убік, в напрямку до тіла, аби скоба змінила положення з закритого на відкрите. Далі можна виносити зброю як зазвичай. Задля фіксації скоби у закритому положенні чіпати важіль нема потреби – достатньо просто підвести скобу вгору до добре відчутного кліка, яким вона зафіксується у закритому положенні.

Як ви розумієте, головне завдання цієї запобіжної скоби – це не дати зброї випасти з кобури під час активного пересування, чи зміни положень, що може статися під час динамічних штурмових операцій, спусків з використанням мотузки тощо. Також вона має ускладнити життя правопорушникам, які можуть намагатися відібрати зброю у співробітників сил правопорядку. Запобіжна скоба не дозволяє непомітно вийняти зброю з кобури ззаду, або вирвати її з кобури, коли співробітника повалено на землю. Подібні заходи дають співробітнику час на відсіч посягання, та затримання правопорушника, а також знижують ймовірність силового відбору зброї.

Також на фото вище варто звернути увагу на платформу для пониження положення зброї відносно ременя, до якого вона кріпиться.

ATA-Gear On Duty: вигляд ззаду - secretsquirrel.com.ua

Платформа для пониження положення зброї Duty Drop and Offset американської компанії BladeTech призначена для комфортного розміщення та прискорення виносу зброї. Для виносу пістолета, який знаходиться в кобурі на рівні пояса, зазвичай необхідно доволі сильно згинати руку у лікті аби дістатися руків’я пістолету та перемістити ствол за межі кобури. Всі ці додаткові маніпуляції вимагають часу та точності, а обох цих факторів може не бути у стресовій ситуації.

Тож заниження положення зброї відносно лінії поясу дозволяє розмістити її в анатомічно оптимальному просторі – місці куди розігнута рука опускається природно, без жодних додаткових зусиль. Зі схожою метою доволі часто застосовуються кобури для неприхованого носіння з розміщенням на стегні, або модульні платформи. Проте вони мають тенденцію до зміщення та обертання довкола стегна при активному пересуванні та зміні положень. Якщо в положенні стоячи з такої кобури ви виносите зброю у напрямку вверх і вперед, то при зміні положення ніг кут виносу може змінюватися аж до 90 градусів, якщо ви, наприклад, сидите на стільці, чи в кріслі авто. Там де ви звикли тягнути зброю вверх, вам може довестися тягнути її назад тощо.

Використання ж жорсткої платформи для пониження положення зброї позбавляє вас подібних недоліків. Кобура жорстко фіксована до пояса, який обертається разом із вами, тож зброя завжди залишається на звичному для вас місці. Кут нахилу кобури при цьому не залежить він положення ніг. Ви легко можете сидіти в авто, проте виносити пістолет ви будете тим самим звичним рухом вверх і вперед, що й в положенні стоячи. Крім цього, платформа також виносить зброю трошки далі від тіла, аби забезпечити вам вільний простір для виносу, що доволі актуально при використанні тактичного спорядження типу розвантажувальних поясів WarBelt\BattleBelt, бронежилетів та великої кількості розвантажувальних підсумків на них.

Для фіксації платформи до ременя в верхній частині передбачені дві вертикальні щілини шириною 1 та висотою 5,5 сантиметрів. Дві нахилені щілини висотою 4 сантиметри, які розміщені внизу платформи, можна використати для пропускання додаткової стропи, яка притискатиме нижній край кобури до стегна. Також конструкцією платформи передбачені отвори діаметром 5 міліметрів під дві пари осьових гвинтів. Верхня пара гвинтів відповідає за регулювання кута нахилу кобури відносно платформи. Пара гвинтів, розміщена вздовж осі платформи, з’єднує кобуру з платформою, та може допомогти з регулюванням положення у вертикальній площині. Тож ви маєте можливість розмістити ATA-Gear On Duty оптимальним для вас способом, аби досягти максимального комфорту при тривалому носінні, та мінімізувати кількість зайвих рухів задля прискорення виносу зброї.

Поряд із вертикальними щілинами у верхній частині платформи передбачені ще 4 отвори. До них, за допомогою осьових гвинтів фіксуються дві кліпси BladeTech Molle-Lok (Short) для фіксації платформи й кобури напряму до модульних інтерфейсів PALS та laserCut.

ATA-Gear On Duty: кріплення BladeTech - secretsquirrel.com.ua

Кліпси виготовлені з цупкого полімеру чорного кольору та мають ширину 2,5 сантиметри й висоту 12 сантиметрів. Вздовж кожної кліпси з інтервалом у 2 сантиметри розміщені чотири отвори, крізь які пропускаються гвинти. Ними кліпси фіксуються до платформи. За потреби цими гвинтами також можна відрегулювати положення кліпс, платформи, й кобури в вертикальній площині.

В нижній частині кожної кліпси знаходиться полімерний гачок та металевий важіль з двома пружинами, якими нижні краї половинок кліпси з’єднуються між собою. Аби гачок не звільнився випадково, для його звільнення необхідно підвести важіль з обох боків, для чого передбачені дві невеликі кнопки. Якщо підведеться лише одна з них – гачок надійно триматиметься всередині й надалі, тож без людського втручання йому не звільнитися.

Отвори в платформі для пониження, а також кліпси для фіксації на інтерфейси PALS\LaserCut дозволяють комбінувати кобуру ATA-Gear On Duty з іншими елементами спорядження кількома можливими способами.

Перший, і найпростіший – це просто пропустити ремінь крізь отвори платформи для пониження. Цей спосіб підійде для ситуацій, коли ви використовуєте жорсткий ремінь в ході виконання службових обов’язків (патрульна поліція, спецпідрозділи правопорядку, охорона тощо), або швидко переходите з прихованого носіння на неприховане (робота під прикриттям, оперативна діяльність). Другий – скористатися комплектними кліпсами для фіксації ATA-Gear On Duty на модульний інтерфейс вашого бойового ременя. Цей спосіб краще підходить для військових та спецпідрозділів, співробітники яких працюють у повному комплекті захисного та розвантажувального спорядження.

Якщо ваш бойовий ремінь типу WarBelt\BattleBelt оснащений прорізами для пропускання кобур та платформ для фіксації на стегні, тоді вам стає доступним ще й третій варіант. Ви можете пропустити внутрішній ремінь крізь бічні отвори платформи для пониження, а саму платформу вивести крізь проріз в нижній частині ременя. Такий тип посадки оптимальний через зменшення профілю, зменшення використаної площі модульного інтерфейсу та полегшення конструкції. В будь-якому випадку, виробник подбав про широкі можливості та адаптацію до різних умов та предметів спорядження.

ATA-Gear On Duty: кобура з пістолетом T-REX, вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

На фото вище можна бачити як кобура ATA-Gear On Duty застосовується для розміщення пістолета T-REX. Зверніть увагу, що фіксація пістолета всередині можлива завдяки осьовим гвинтам та захисній скобі. На фото нижче також можна бачити момент натискання важеля захисної скоби перед вийманням зброї з кобури.

ATA-Gear On Duty: кобура з пістолетом T-REX, вигляд зверху - secretsquirrel.com.ua

Натискання важеля змінює положення захисної скоби, даючи вам можливість витягнути зброю в потрібний для вас момент. Тож можете не хвилюватися, що ваша зброя випадково випаде з кобури коли ви будете активно пересуватися, спускатися по мотузці, або стрибати з парашутом. Та ж скоба не дозволить будь-кому вийняти зброю з вашої кобури попри ваше бажання.

ATA-Gear On Duty: захисна скоба - secretsquirrel.com.ua

Загалом, ATA-Gear On Duty виконана з якісних матеріалів, та на належному рівні складання та обробки. Конструкція передбачає надійну фіксацію зброї, а широкі можливості фіксації до інших елементів спорядження дозволять вам оптимально підлаштувати її під власні потреби.

Придбати кобуру ATA-Gear On Duty, представлену в огляді, можна на офіційному сайті виробника ata-gear.ua, чи в їх спільнотах в соціальних мережах Facebook та Instagram.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *