ATA-Gear Civilian Defender – внутрішньопоясна кобура з кайдексу для прихованого носіння зброї в області апендиксу від української компанії ATA-Gear.
Ще в нашій публікації про ножі виживання я стверджував, що нейлон кращий шкіри, а кайдекс кращий нейлону. Цим само принципом я керувався і при виборі кобури для травматичного пістолета T-REX. Тому, в першу чергу, я шукав для себе саме рішення з кайдексу. І шукав я не так довго, оскільки сайт компанії Assault Tactical Advantage Gear пропонує широкий вибір виробів з кайдексу для транспортування магазинів (паучери), патронів (холдери) та пістолетів (кобури). Доступні вони для CZ P-07, і для T-REX відповідно.
Сьогодні в серійному асортименті кобур ATA-Gear присутні три основні лінійки: Fantom, Hit Factor і Ranger. Серія Fantom – це внутрішньопоясні кобури для прихованого носіння. Серія Hit Factor – це зовнішньопоясні кобури з можливістю фіксації на ремені, і подальшими модифікаціями під внутрішньопоясне носіння чи кріплення на інтерфейсі PALS. Серія Ranger націлена на військових та співробітників сил правопорядку та складається з зовнішньопоясних кобур, що використовуються у поєднанні з бойовими розвантажувальними поясами (WarBelt\BattleBelt) та модульними стегновими панелями.
Нещодавно до перерахованих серій приєдналася ще одна – ATA-Gear Civilian Defender, кобури якої дозволяють транспортувати в області апендиксу не лише пістолет, а й запасний магазин для нього. Це внутрішньопоясні кобури, які наслідують базову конструкцію, закладену в кобури G-Code Incog IWB та її аналоги, у вітчизняному виконанні й наступними конструктивними особливостями.
- Приховане носіння пістолета та змінного магазина до нього.
- Скоби для внутрішньопоясного носіння на ременях до 45 мм.
- Максимальна непомітність з використанням повсякденного одягу.
- Зменшення помітності обрисів зброї крізь одяг.
- Доступні кольори: Black, Carbon Fiber Black, Olive Drab, Storm Gray, Coyote Brown, Desert Fox, Flat Dark, Carbon Fiber Battle Drab, Blood Red, Carbon Fiber Blood Red, Police Blue, Carbon Fiber Police Blue, Hunter Orange, Zombie Green, Hot Pink, Hot Pink Digital, ACU Camo, Multicam.
- Розміри (см.): 20 х 16 х 5 (ширина\висота\глибина).
- Вага: 160 г.
Далі в огляді буде представлена кобура ATA-Gear Civilian Defender в кольорі Black, як найбільш відповідному для прихованого носіння. Зауважу лиш, що кольори внутрішньої та зовнішньої поверхні кобури можна обрати окремо, тож якщо вам знадобиться, наприклад, кобура оливкового кольору з помаранчевою внутрішньою поверхнею – такі поєднання теж можливі за умови попереднього узгодження з виробником.
Пакуванням для ATA-Gear Civilian Defender слугує прозорий пакет, поверх якого наклеєна наліпка з логотипом виробника та зазначенням сумісної моделі пістолета (в моєму випадку це T-REX), кольору, і домінантної руки. Так-так, ATA-Gear пропонує свої кобури в окремих версіях для людей з домінантною правою чи лівою рукою. За цей факт виробник заслуговує окремої поваги, адже в питаннях життя та смерті, до яких належить швидкий доступ до зброї, компромісів бути не повинно.
Кобура виконана з двох листів формованого кайдексу, які з’єднуються між собою осьовими гвинтами та проставками в ключових місцях.
Спереду поверхня кайдексу текстурована задля кращого зчеплення з одягом і підвищення надійності утримання кобури за рахунок сили тертя. Також спереду на однаковій відстані від умовної осі кобури знаходяться дві внутрішньопоясні кліпси з пластику, на поверхні однієї з яких нанесений логотип виробника.
Ззаду ATA-Gear Civilian Defender поверхня, яка щільно прилягає до тіла користувача, не має ніяких важливих деталей вартих уваги, окрім формованих обрисів під вибрану модель пістолета та магазина, а також паки осьових гвинтів.
Справа двома гвинтами до кобури кріпиться характерний виступ з вертикальною рельєфною поверхнею, який зветься Rigger. Його положення вибране не випадково, адже його основне завдання – чіплятися до внутрішньої поверхні ременя, збільшуючи силу тертя між кобурою та ременем, до якого вона прикріплена. І якщо текстурована поверхня кайдексу більш протидіє зміщенню кобури та підскакуванню одягу при звичайному пересуванні, то цей виступ не дозволяє кобурі вискочити з-за поясу в момент, коли ви виймаєте зброю. Тож можете бути спокійні, що потягнувши за руків’я пістолету ви не виймете його разом з кобурою. Вона залишиться на відведеному їй місці.
Окрім того, Rigger, впираючись в ремінь зсередини, притискає руків’я пістолету щільніше до тіла, зменшуючи помітність обрисів зброї крізь одяг.
Зліва в ATA-Gear Civilian Defender знаходяться два люверси, які фіксують передній та задній шари кайдексу між собою. Окрім об’єднання двох елементів конструкції їх можна використати ще в кількох цілях. Наприклад, можна додатково зафіксувати кобуру до ременя ще й з цього боку використовуючи паракорд. Також ці люверси можна використати для фіксації паучів під додаткові магазини та обладнання (ліхтарі, мультитули тощо). У випадку з ATA-Gear Civilian Defender це не вельми актуально, адже в кобурі вже й так можна розмістити один додатковий магазин. Проте, якщо вам цього замало, можна скористатися люверсами як додатковою точкою фіксації.
Кліпси ATA-Gear Civilian Defender, як я вже згадував, виготовлені з пластику і слугують для внутрішньопоясного розміщення кобури. Нижній їх край, разом з кобурою, опускається з внутрішньої сторони штанів нижче рівня ременя, а верхній огинає ремінь спереду, і чіпляється за нього спеціальним виступом. Завдяки такій конструкції кліпси легко фіксуються до ременя, і при цьому не від’єднуються при вийманні зброї. Аби зняти кобуру з ременя вам доведеться відтягнути нижній край кліпси, вивільнити виступ, і лише після цього підводити саму кобуру вгору.
Також на фото вище варто звернути увагу на можливість регулювання кута нахилу кліпс, використовуючи верхню пару отворів під осьові гвинти. Нижнім гвинтом кліпса фіксується й утримується на кобурі, а от верхній гвинт варто затягувати лише після того, як ви вже визначили зручне положення для кобури.
Налаштування кута нахилу кліпс дозволяє не лише зручним чином розмістити самі кліпси, а й відрегулювати глибину посадки кобури всередині штанів. Розмір кліпс можна вибрати при замовленні. В моєму випадку це кліпси для ременів шириною 45 мм, але, як бачите, відстань всередині кліпси трохи перевищує цей показник. Аби зменшити його я дещо розвів верхні краї кліпс. Тож за рахунок нахилу виступи, що блокують кліпси, щільніше впираються в ремінь. Це забезпечує менший запас ходу по вертикалі при вийманні зброї.
Нижче на фото можна побачити як виглядає ATA-Gear Civilian Defender з встановленим всередині неї травматичним пістолетом T-REX та запасним магазином для нього.
Як видно на фото вище, всі органи керування пістолетом (спусковий гачок, важелі затворної затримки й запобіжника) знаходяться всередині кобури та захищені шаром кайдексу від випадкового перемикання під час транспортування. Ця особливість має безпосередній вплив на безпечність при тривалому носінні зброї.
Запасний магазин всередині ATA-Gear Civilian Defender розташований з боку допоміжної руки, і повернутий набоями до пістолета. Таке розміщення дозволяє швидко ідентифікувати його навпомацки, й зручно розмістити його в руці при заміні магазину з мінімумом супутніх маніпуляцій.
Розташування ATA-Gear Civilian Defender всередині штанів в області живота й апендикса робить кобуру практично непомітною під демісезонним одягом. При цьому ні контури самої кобури, ні зброї всередині неї не виступають крізь одяг, як це часто трапляється з зовнішньопоясними кобурами.
Для доступу до зброї достатньо підвести поділ верхнього одягу допоміжною рукою і вийняти пістолет основною, що однаково працює при носінні легкого (сорочки, худі тощо) і важкого (піджаки, куртки) одягу. Той само принцип працює і для виймання запасного магазину для перезаряджання.
Головні переваги носіння в області апендикса (appendix carry) – це візуальна непомітність і відсутність необхідності відводити лікоть основної руки далеко назад задля доступу до зброї. Найчастіше цей характерний рух, названий “курячим крильцем” або “chicken wing” виконується при використанні зовнішньопоясних кобур, розміщених в області нирок. ATA-Gear Civilian Defender дозволяє вхопитися за руків’я пістолету простим згинанням руки у ліктьовому суглобі, без характерних рухів, що однозначно вказують на присутність засобів самозахисту і намір їх застосувати. Такі рухи зазвичай знижують ваші шанси на раптову відсіч нападу.
На початку статті я казав, що кайдекс кращий нейлону і шкіри що для піхов ножа, що кобур. Зайвим доказом для цього твердження можна вважати той факт, що ATA-Gear Civilian Defender не деформується, і не складається після виймання вмісту, як це буває з нейлоновими та шкіряними кобурами. Жорсткість конструкції з кайдексу дозволяє не лише швидко й безпечно вийняти зброю, а й повернути її назад. Я думаю, немає потреби пояснювати чому безпечне повернення пістолета в кобуру, яка розміщена в області апендикса це особливо важливо, чи не так?
На фото вище також добре видно виступи задньої поверхні кобури, які підіймаються вище рівня ременя штанів. З їх допомогою можна легко намацати куди повертати пістолет чи магазин навіть не дивлячись.
За результатами нетривалого поки носіння кобури ATA-Gear Civilian Defender можу сказати, що цей виріб придуманий не теоретиками, а людьми, які мають реальний досвід тривалого прихованого носіння зброї. Підтверджують цей факт не лише відсутність частин, що виступають, якість обробки країв і поверхонь, а й увага до зручності користувача без шкоди швидкості доступу до вмісту кобури.
Appendix Carry потребує у більшості власників звикання, але ATA-Gear Civilian Defender здатна полегшити цей процес, мінімально впливаючи на ваш вибір одягу, а також щоденні потреби: тривале сидіння, їзду в автотранспорті, нахили і свободу руху.
Кобура ATA-Gear Civilian Defender для T-REX, представлена в огляді, поки не додана на сайт виробника, проте доступна для замовлення через спільноти в їх соціальних мережах.
Залишити відповідь