Виживання – основна тема та причина заснування ресурсу SECRET SQUIRREL. Але ми ж не виживаємо щодня, навіщо тоді про неї говорити?
Кожному з нас для щоденного комфортного існування потрібен цілий ряд факторів, умов і предметів. Ці умови та речі можна загалом вважати нашою “зоною комфорту”. У кожного вона відрізняється, проте наші зони комфорту завжди мають більш-менш чіткі межі.
Хтось не може розпочати день без філіжанки кави, а хтось ніколи не зайде до темної кімнати. Якщо ж не вдаватися в особливості кожного індивідууму, то для більшості міських жителів межа їх зони комфорту буде проходити там, де закінчується організована система громадського транспорту, централізована система електро-, газо- та водопостачання, опалення, доступу до інтернету, регулярного постачання продуктів та побутових товарів в найближчий супермаркет.
Ми дуже сильно залежимо від сучасних технологій: щоб “добути” їжу (котру вирощують, збирають і часто навіть готують інші) достатньо зайти в найближчий супермаркет, щоб добути воду – достатньо повернути кран, тепло – змінити положення перемикача системи опалення.
Colin Towell – The Survival Handbook
Якщо короткострокове відключення мереж викликає дискомфорт і незадоволення, несуттєво впливаючи на нашу зону комфорту, то зупинка постачання міста товарами першої необхідності строком кілька тижнів здатна не лише зруйнувати зони комфорту багатьох його мешканців, а й наразити їх життя на суттєвий ризик.
Ми так ґрунтовно й довго змінювали навколишнє середовище під свої потреби й вподобання, що абсолютно забули як існували до цього в умовах тепер вже “дикого” для нас природного середовища.
На жаль, ситуації, що ставлять під удар нашу зону комфорту, трапляються не так вже й рідко. Для прикладу: автомобіль, що вийшов з ладу на міжміському шосе, грибник заблукав і залишився ночувати в лісі, гірськолижник пошкодив ногу під час спуску у віддаленому районі, через погодні чи соціальні умови треба залишити місто тощо. Але почнемо по черзі. Чому люди опиняються в ситуаціях, коли їм доводиться виживати чи автономно існувати в умовах дикої природи:
- Людські помилки (надмірна самовпевненість, помилки при підготовці чи ставлення “зі мною цього не трапиться”).
- Непередбачувані обставини.
- Природні катаклізми та техногенні аварії.
- Кілька чи всі з обставин, перерахованих вище, разом.
Найбільш ефективний спосіб поведінки в ситуаціях виживання – не потрапляти в неї.
Про забезпечення базових пріоритетів, і те, як уникнути помилок при підготовці, необхідних знаннях, навичках та спорядженні будемо говорити далі.
Залишити відповідь