Концепція 5W укриття

Концепція 5W укриття – проста мнемонічна техніка, що дозволяє запам’ятати ключові вимоги до місця облаштування табору в польових умовах.

Концепція 5W укриття - secretsquirrel.com.ua

Якщо наша стаття “Як вибрати місце для укриття” здалася вам довгою чи складною, то концепція 5W укриття має вам сподобатися. Подібно до концепції 5C виживання від Dave Canterbury, що вміщає в собі список обов’язкових предметів спорядження для виживання, ця мнемонічна техніка, про яку я дізнався з відео американської школи виживання Sigma 3 Survival School, розкаже вам про основні вимоги до місця розміщення табору в польових умовах. Тож нижче наведені ці слова, та мої короткі коментарі до них.

Концепція 5W укриття - secretsquirrel.com.ua
  • Widow Makers – (англ. “творець вдів”) – так узагальнено називаються великі сухі гілки дерев, та гілки, що заплуталися в кронах і досі не досягли поверхні землі. Доведись такій гілці впасти вам на голову через сильний порив вітру – то ваша друга половинка, скоріше за все, залишиться вдовою. Тому не випробовуйте долю й обов’язково перевіряйте що знаходиться над головою безпосередньо і неподалік того місця, яке ви обрали для свого укриття. Якщо над вами опинився такий вітровал – спробуйте допомогти йому впасти повністю, так ви не лише забезпечите свою безпеку, а й отримаєте додаткову деревину. Якщо ж такі гілки знаходяться надто високо, чи ви не можете стягнути їх без розподілу на частини – краще пошукайте інше місце для табору.
  • Wildlife – (Дика фауна) – це правило стосується, в першу чергу, звіриних стежок, на яких не варто розміщувати свій табір. По-друге, його також можна розширити до будь-яких стежок загалом. Тварини часто обирають шлях найменшого спротиву, і можуть рухатись вздовж доріг, просік та людських лісових стежок, особливо у віддалених регіонах. Ваше укриття не повинно розміщуватися на стежках, та відстані прямої видимості з доріг. Так ви зможете уникнути небажаного контакту не лише з тваринами, а й людьми. По-третє, цей пункт можна розширити до гнізд та шляхів сполучення, які належать комахам. Не ставайте табором біля мурашників та поряд з гніздами бджіл та ос.
  • Wood – (Деревина) – поряд з вашим укриттям бажано мати кілька джерел деревини для облаштування багаття чи зведення імпровізованих конструкцій. Якщо такого джерела немає – вам доведеться витрачати купу енергії на пошуки цього ресурсу та його транспортування назад в табір. А це, як ви розумієте, додаткові витрати сил та часу.
  • Water – (Вода)аналогічно до запасів деревини з пункту вище, варто подбати аби поряд з вашим табором було джерело поповнення водних запасів. Абсолютно не варто розміщатися ближче ніж 100 метрів до водойм через ймовірність затоплення, високу вологість та активність комах. Проте чим більша відстань до джерела води – тим більше сил та часу витрачатиметься на її поповнення.
  • Weather – (Погода) – перш ніж зводити укриття, переконайтеся, що ви знаходитеся далі від місць, які продуваються вітром, чи можуть підтоплюватися сильними опадами. Також конструкція вашого укриття має відповідати погоді, витримувати відповідні навантаження, та передбачати зміну напряму вітру чи опадів.

Як бачите, концепція 5W укриття дозволить вам легко запам’ятати базові вимоги до місця облаштування табору. Якщо ж вам потрібна додаткова інформація на цю тему – радимо перечитати нашу публікацію “Як вибрати місце для укриття“.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *