Двосторонній схил з підлогою – модифікована конфігурація укриття з використанням тенту, що додає до двостороннього схилу ще й захист зі сторони підстелаючої поверхні.
Конфігурація двосторонній схил з підлогою, також відома як Body Bag чи Tube Tent добре підходить як для захисту від сонця, так і від опадів. По своїй суті це дещо ускладнений двосторонній схил з тенту, частина полотна в якому відводиться на дно укриття. Як результат ваше укриття стає меншим за висотою та площею, проте забезпечує захист вашому спальному мішку та спорядженню від пилу, вологи та бруду. Гострий кут нахилу бічних сторін сприяє швидкому відведенню опадів навіть при сильній негоді, а два отвори з боків підтримують циркуляцію повітря всередині укриття, зменшуючи утворення надлишкового конденсату.
Нижче я продемонструю алгоритм, за яким зводиться двосторонній схил з підлогою з використанням тенту Snugpak All Weather Shelter.
- Виберіть місце для вашого укриття
Задля цієї публікації місце ми обирали керуючись простотою підготовки фото матеріалів. Щодо вибору місця для ночівлі в польових умовах, то в нас є окрема стаття на цю тему, де описані важливі критерії вибору.
- Підготуйте усі необхідні компоненти
Аби ваш двосторонній схил з підлогою зводився швидше та простіше підготуйте тент, два відрізи паракорду та шість кілків заздалегідь. Далі я демонструватиму встановлення двостороннього схилу з підлогою з використанням двох трекінгових палиць, які дозволяють зводити укриття будь-де, проте в разі їх відсутності можна використати й стовбури дерев, кущів, чи окремо виготовлені жердини.
- Розкладіть тент та компоненти в місці встановлення укриття
Після вибору місця розстеліть полотно тенту на землі внутрішньою поверхнею догори.
- Зафіксуйте кути тенту
Використовуючи люверси чи петлі на двох кутах тенту, зафіксуйте одну його сторону до поверхні за допомогою двох кілків.
- Зафіксуйте третину полотна до поверхні
На двох бічних сторонах полотна тенту відміряйте третину довжини, та використайте ще два кілки аби зафіксувати цю площу до поверхні ґрунту. У Snugpak All Weather Shelter бічні грані поділені рівно на третини, тож тут знаходиться текстильна петля, проте якщо у вашого тента петлі в цій точці відсутні – вам доведеться зробити імпровізовану точку фіксації.
- Підведіть купол укриття
В петлю між двома іншими третинами тенту встановіть опору. В моєму випадку це телескопічна трекінгова палиця, проте її роль може виконати і попередньо зрізана гілка, чи мотузка накинута на найближчу опору.
- Зафіксуйте відтяжку до опори
Накиньте відтяжку на верхню частину опори, аби мати можливість надійно зафіксувати її вертикальне положення, та натягнути полотно тенту. На фото нижче для цього використовується вузол стремено, проте його місце може зайняти будь-яка фіксована петля з мотузки.
- Закріпіть другий край відтяжки
В петлю на іншому боці відтяжки пропустіть кілок та встроміть його в ґрунт, максимально натягуючи відтяжку опори. Надалі вона триматиме опору у вертикальному положенні. Повторіть цей крок з обох боків укриття.
Якщо всі кроки алгоритму, описані вище, ви виконали вірно, то на даному етапі ваше укриття виглядатиме наступним чином.
Поки що це двошаровий односторонній схил з підлогою, який також називають “конвертом” або Envelope Tarp Setup. Проте вже зараз його можна використовувати як самостійне укриття для теплої, дещо вітряної погоди. Ця проміжна конфігурація має підлогу, яка забезпечить вам захист від вологи, багнюки та комах, а двошаровий односторонній схил захистить від вітру.
Перехід на двосторонній схил з підлогою здійснюється доволі просто – достатньо перекинути третину полотна через центральну лінію укриття та накинути петлі на краях тенту на кілки, якими кути підлоги кріпляться до поверхні. Цей перехід швидко і зручно можна зробити з настанням сутінків чи насуванням опадів, і триває він лише кілька секунд.
Ще одна поширена модифікація цієї конфігурації укриття – частково відведенний другий скат (C-fly Wedge Tarp Setup). Для її зведення вам знадобиться ще по парі відтяжок та кілків. Ця конфігурація більш придатна для використання при високих температурах, та має кращу циркуляцію повітря під тентом. Також її можна використовувати і в холодну пору року в поєднанні з вогнищем, особливо нод’єю, задля забезпечення конвекційного обігріву внутрішнього простору укриття. Спереду така конфігурація виглядатиме наступним чином.
За потреби ви можете внести поправки в точки фіксації полотна та кути нахилу тенту. Це дасть вам можливість підібрати оптимальну площу підлоги, повпливати на внутрішню площу під тентом, чи збільшити його загальну висоту задля комфортного сидіння під полотном.
Загалом двосторонній схил з підлогою – це доволі універсальна конфігурація індивідуального укриття, яку можна використовувати протягом трьох і навіть чотирьох сезонів для захисту від опадів, сонячного випромінювання і бруду під ногами.
Залишити відповідь