“Траншея” – конфігурація багаття для приготування їжі, що дещо складніша в організації ніж “Плита“.
За своєю суттю багаття “Траншея” дуже нагадує “Плиту” з нашої попередньої публікації. Але, якщо на “Плиту” вам необхідні дві колоди задля утримання посуду, то в цьому випадку в них немає потреби. Натомість термальне ядро “Траншеї” розміщуватиметься нижче рівня поверхні, тож будьте готові до земельних робіт.
Розширення “Траншеї” з підвітряної сторони забезпечуватиме хороше надходження повітря, а також можливість контролювати кількість жару задля управління температурою під час приготування їжі. Якщо вам потрібна вища температура, то посуд варто розміщувати над глибшою частиною траншеї, якщо нижча – над неглибокою частиною.
Для організації багаття “Траншея” вам знадобиться розчистити невелику ділянку ґрунту від трави, решток листя та інших матеріалів, аби не дозволити полум’ю поширюватися галявиною.
Далі на розчищеній ділянці доведеться зробити невелике заглиблення квадратної форми. Ширина та довжина “Траншеї” добирається зазвичай з огляду на розміри наявного посуду. Для фляги чи горнятка вистачить геть маленької “Траншеї”, а от для котла знадобиться дещо більше.
На фото вище для цього завдання використовується лопата Fiskars 131320, хоча може згодитися й проста загострена палиця. За наявності лопати я зробив заглиблення десь у штик лопати завглибшки, та ледь більше штика завширшки. Пам’ятайте лишень, що ваше заглиблення завжди має бути глибшим ніж ширшим. Чому так – ви зрозумієте трошки згодом.
Після формування початкового заглиблення квадратної форми почніть виймати ґрунт однієї бокової грані, яка розташована з навітряної сторони. Просто знесіть одну стінку заглиблення і зробіть плавний спуск від рівня поверхні до дна заглиблення. Не зайвим також буде розширити краї цього спуску, що надасть вашому заглибленню Y-подібної форми. Результат має дещо нагадувати пічку-трісочницю з дном та трьома стінками, що виконані з ґрунту. З боку відсутньої стінки ви надалі будете закладати паливо.
Після завершення земельних робіт, заглиблення багаття “Траншея” варто заповнити трутом, розпалом та початковою закладкою палива. Можете складати їх простим “Куренем“, адже головне завдання на даному етапі – це утворення термального ядра майбутнього багаття, для чого вам знадобиться багато жару.
Після утворення термального ядра просто слідкуйте аби багаттю вистачало палива. Підкладайте гілки та колоди, якщо вам необхідна більша кількість жару та вища температура. Плавний та розширений спуск з одного боку, який ви формували на попередніх кроках, забезпечить вогню надходження достатньої кількості повітря. Окрім цього, через нього ви зможете закладати не лише дрібні гілочки, а й паливо більших розмірів. Окрім цього, пильнуйте також дотримання балансу компонентів трикутника вогню, аби вогонь не згас.
На фото вище демонструється використання товстих та довгих гілок, кінці яких підтримують температуру багаття “Траншея”. Таким чином всередині цього багаття можна спалювати навіть довгі гілки чи колоди, які ви не можете подрібнювати через відсутність відповідного інструменту тощо. Довжина цих гілок не буде заважати посуду, що встановлюється поверх “Траншеї”.
Щодо встановлення посуду, то тут варто слідкувати аби нижня поверхня сковорід, котлів та каструль не закривала горловини заглиблення з багаттям повністю. Вам необхідний вільний рух повітря під посудом, тож для цього можете підвести посуд за допомогою невеличкого насипу з землі, яку ви виймали при формуванні заглиблення. Також можна скористатися двома гілками, що вкладаються по периметру горловини.
Загалом багаття “Траншея” потребує дещо більше зусиль на організацію ніж “Плита“. Проте ви звільняєтесь від необхідності шукати, пиляти та колоти колоди задля утримання посуду. При цьому можливість контролювати температуру горіння та комфорт при приготуванні їжі у посуді у вас залишається.
Залишити відповідь