Багаття “Плита”

“Плита” – вид польового багаття оптимізований під приготування їжі.

Розповідаючи про деякі види багаття, як то “Курінь” чи “Зірку“, я вже кілька разів зауважував, що вони не сильно підходять для приготування їжі. Тож якщо вас цікавить саме це призначення багаття – “Плита” саме те, що вам потрібно.

Готувати їжу краще за все на вугіллі від багаття, а не на відкритому полум’ї. Так їжа не перегрівається, не підгоряє, й легше контролювати площу та інтенсивність нагрівання. Тому в багатті для приготування їжі вам необхідно більше вугілля, ніж полум’я. Задля отримання цього вугілля можна спочатку викласти “Курінь” чи “Колодязь“, а коли його буде достатньо – тоді вам доречно змінити конфігурацію на “Плиту”.

Багаття "Плита" - secretsquirrel.com.ua

Створюється багаття “Плита” за допомогою двох товстих колод, складених в формі латинської літери “V”. Широкою стороною її бажано розгортати до вітру задля забезпечення кращого надходження повітря. Вузька сторона допоможе з утриманням жару та вугілля, завдяки чому його не розноситиме галявиною. Таке розташування колод також дозволяє використовувати одночасно посуд різного діаметру. Металеві горнятка, кухлі та фляги можна поставити на колоди там, де літера “V” вужча, а от каструлям, сковородам та котлам знайдеться місце з ширшої сторони.

Всередині колод, куди закладається жар та вугілля від стартового багаття, також можна регулювати температуру. Чим більше палива – тим вища температура, що дає змогу гнучко підлаштовуватися під різний посуд та страви. Розрівнявши жар під одним горнятком, ви зменшите інтенсивність кипіння у ньому. Водночас температура під сусідньою сковородою залишиться без змін.

В міру втрати температури жар завжди можна роздути, чи скласти з нього вищу купку. Чим вище паливо – тим менша відстань від жару до стінок посуду, і краща передача температури.

Також можете просувати вугілля крізь внутрішній канал літери “V” залежно від його прогорання. Більші дрова, що ще активно горять, тримати ближче до ширшого краю, а дрібні вуглини для приготування їжі витягувати в сторону звуження колод.

Якщо у вас невеличке багаття, й готувати вам треба з розрахунку максимум на дві людини, вам навіть не потрібні великі колоди. Можна використовувати гілки та колоди меншого діаметру, а потім спалити їх разом з рештками багаття. В такому випадку слідкуйте лише аби поверхня посуду не контактувала з жаром напряму, і про підтримання балансу трикутника вогню не забувайте. Між ними завжди має бути невеликий простір для циркуляції повітря. Інакше жар швидко загасне від браку повітря.

Багаття “Плита” оптимальний для приготування їжі, особливо з використанням кількох елементів посуду, кількома паралельними процесами (одночасне смаження, кип’ятіння чи запікання тощо) та з розрахунку на більші групи людей. Тому можете вважати його замінником вашої домашньої газової плити на кілька конфорок в польових умовах.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *