Як з’єднати Peltor Comtac з Baofeng UV-5R

Як з’єднати Peltor Comtac з Baofeng UV-5R – типовий приклад питання власників оригінальних активних гарнітур. То чи можливо це?

Забігаючи наперед скажу, що ця стаття може стати корисною не лише власникам гарнітур серії Peltor Comtac від 3M, чи конкретно користувачам радіостанцій Baofeng UV-5R. Описані тут проблеми та питання властиві ширшому колу активних гарнітур, включаючи MSA Sordin та іншим, й куди більшій кількості радіостанцій з типом підключення Kenwood 2-pin Connector. Тож якщо вас загалом цікавить питання сумісності оригінальних активних гарнітур військового стандарту та користувацьких радіостанцій бюджетного сегмента – вам теж може бути цікаво.

Якщо ви пропустили наш огляд 3M Peltor Comtac III ACH Dual Comm, де вже згадувалось явище Impedance Problem, пов’язане з динамічним мікрофоном цієї гарнітури, я також коротко повернусь до цього питання.

Тож в конструкції більшості активних гарнітур військового стандарту зазвичай присутні незалежні електричні контури з двома типами мікрофонів: мікрофонами середовища та мікрофоном радіостанції. Мікрофони середовища відповідають за ситуативну обізнаність та захищають ваш слух, модифікуючи шкідливі імпульсні чи постійні звуки до безпечних рівнів. Мікрофон радіостанції призначений для передачі голосової інформації через приєднану радіостанцію. І мікрофони радіостанцій в оригінальних військових гарнітурах також динамічні, як і мікрофони середовища.

Зроблено це для того, щоб гучні звуки не проникали разом з вашим мовленням в радіоефір, не шкодили слуху ваших кореспондентів та передавальному обладнанню. Найпростіший спосіб зрозуміти навіщо це потрібно – це уявити ситуацію, де ви одночасно віддаєте накази по радіостанції та ведете вогонь зі стрілецької зброї, або на фоні ваших команд раптово відбуваються артилерійські залпи, вибухи, детонації тощо.

Так от, аби вся ця електронна магія з модифікацією звуків до безпечних для людського слуху рівнів працювала як належне, вам необхідна не просто активна гарнітура, а й радіостанція, що здатна опрацьовувати модифіковані сигнали від динамічних мікрофонів. Зрозуміло, що далеко не кожна радіостанція це може, особливо якщо вона належить до бюджетного користувацького сегмента, як, наприклад, та сама Baofeng UV-5R.

Якщо ж ви просто знайдете схеми розпайки Nexus конектора, який йде від вашої гарнітури, і конектора Kenwood 2-pin, який знаходиться в вашій радіостанції, та просто самотужки спаяєте перехідник для їх з’єднання, то ви станете свідком ще однієї проблеми. Перемовини в ефірі ви чутимете без будь-яких ускладнень, а от вас кореспонденти ледве чутимуть. Аналогічною ситуація буде і коли ви спробуєте з’єднати оригінальні гарнітури й рації за допомогою реплік кнопок Peltor PTT від виробників airsoft спорядження типу Z-Tactica, Element, Emerson тощо. В репліках гарнітур цих брендів використовуються дешеві електронні компоненти й звичайні статичні мікрофони, які ніяк не модифікують вхідні сигнали. Тому для приєднання реплік гарнітур такі кнопки PTT придатні, а от для оригінальних військових гарнітур на жаль ні.

Я не надто розуміюся на радіоелектроніці, тому спробую пояснити суть проблеми “на пальцях”. Криється вона в імпедансі, при якому сигнал від динамічного мікрофона, що надходить на радіостанцію без відповідної підтримки, передається з найменшим можливим рівнем гучності. Простіше кажучи, задля успішної інтеграції Peltor Comtac з Baofeng UV-5R знадобиться підсилити цей сигнал від динамічного мікрофона. І тут вам доступні кілька варіантів зі списку нижче.

  • Знайти радіостанцію, що підтримує динамічні мікрофони. Зрозуміло, що оригінальні AN\PRC-148 та AN\PRC-152 у вільному продажу ви не знайдете, але навіть якісні репліки від виробників рівня Triumph Instruments (TRI), TCI чи TCA коштуватимуть вам від $250 без урахування доставляння та розмитнення (TRI AN\PRC-148TRI AN\PRC-152). Деякі моделі таких радіостанцій мають окремий пункт налаштувань в меню, що дозволяє обирати необхідний тип мікрофона: статичний чи динамічний. Такі налаштування забезпечують сумісність як з гарнітурами-репліками, так і з оригінальними PTT та навушниками. Щодо решти можливостей таких реплік, то вони мало чим відрізняються від радіостанцій бюджетного цінового сегмента типу тієї ж Baofeng UV-5R, крім зовнішнього вигляду та розмірів.
  • Придбати оригінальну кнопку PPT PELTOR Push-To-Talk (PTT) Adapter FL5035-02 від 3M, в описі якої прямо вказується сумісність з Baofeng\Kenwood. Самостійно цей варіант я не пробував, оскільки знайти ці PTT в Україні виявилось не так вже й просто, а вартість в $170+ на ebay чи amazon без гарантій 100% сумісності трохи відлякує.
  • Встановити підсилювач сигналу динамічного мікрофона в гарнітуру. Цей варіант я не дуже розглядаю взагалі, оскільки вам не тільки треба знати що, де і як ви робите, а й усвідомлювати, що це невідворотна модифікація електронних компонентів вашої гарнітури. Вторгнення в оригінальні плати та з’єднання може викликати зміну характеристик вологостійкості та витривалості виробу, чи навіть викликати функціональні порушення.
  • Придбати модифіковані кнопки PTT, перепаяні для роботи з динамічними мікрофонами. За своєю суттю – це такий же підсилювач, що і в попередньому варіанті, але встановлюється він всередині кнопки PTT. Це відворотна дія, що не впливає на конструкцію оригінальної гарнітури, а в разі чого модифіковану кнопку PTT завжди можна замінити на оригінальну. Впишіть вираз “Amplify PTT” разом з назвою вашої гарнітури в строку онлайн-пошуку аби знайти такі пропозиції. Доволі часто для виготовлення таких кнопок виробники закуповують оригінальні, але дещо вживані кнопки PTT й пропонують їх як Amplify PTT. Цей спосіб куди бюджетніший від купівлі нової радіостанції чи оригінальної кнопки, але через необхідність доопрацювання вартість посилених кнопок складе близько $100-150 (без врахування доставляння). Окрім них також можете звернути увагу на адаптери, що дозволяють використовувати оригінальні роз’єми 6-pin для Peltor від 3M.
  • Замінити динамічний мікрофон гарнітури статичним мікрофоном-реплікою, й скористатися перехідником з оригінального 6-pin роз’єму PTT від Peltor на 2-pin конектори Baofeng\Kenwood. Це певно найбюджетніший варіант, що коштуватиме близько $40 без врахування доставляння. До слова, можна придбати і єдині перехідники-посилювачі, що одночасно вирішують і проблему імпедансу, і сумісності роз’ємів.

Наразі я зупинився на останньому варіанті з перерахованих через його низьку загальну вартість. Так, цей спосіб повністю позбавляє вас переваг динамічного мікрофона, але з огляду на те, що Baofeng UV-5R і без того не підтримує його модифікований сигнал, так ви хоча б розв’язуєте проблеми з гучністю вашого передавання в ефірі.

Крім того, цей спосіб не несе невідворотних змін в конструкцію оригінальної гарнітури. Тож раптом у вас з’явиться радіостанція з підтримкою динамічного мікрофона – достатньо буде від’єднати адаптер та замінити мікрофон назад на оригінальний.

Нижче я розповім про адаптер та мікрофон від Triumph Instruments (TRI), але можна скористатися і їх аналогами від TCI, TCA тощо.

TRI Adapter Cable (Kenwood to Military 6 pin)

Цей адаптер допоможе нам з’єднати оригінальну кнопку Push-to-Talk (PTT) з комплекту надходження 3M Peltor Comtac III ACH Dual Comm з аудіо портами Baofeng UV-5R.

Як з'єднати Peltor Comtac з Baofeng UV-5R - secretsquirrel.com.ua

Адаптер для суміщення роз’ємів NATO 6-pin і Kenwood\Baofeng 2-pin від TRI надходить в пакеті з металізованою задньою стінкою й прозорою передньою. Всередині пакета вас очікуватиме тільки сам адаптер.

Як з'єднати Peltor Comtac з Baofeng UV-5R - secretsquirrel.com.ua

Як я вже казав раніше, багато виробників скупають вживані армійські конектори Nexus і перепаюють їх під свої потреби, й тут TRI не став виключенням. Це я зазначаю на той випадок, якщо на конекторі ви натрапите на якісь подряпини, сколи, позначки чи інші дефекти. Це абсолютно нормальне явище, що мало впливає на їх працездатність, адже ресурс роботи в них доволі суттєвий.

Як з'єднати Peltor Comtac з Baofeng UV-5R - secretsquirrel.com.ua

Конектор-папа на одному кінці адаптера TRI Adapter Cable (Kenwood to Military 6 pin) – це такий же армійський роз’єм, як і його пара з боку Peltor PTT, тому вони абсолютно сумісні. Для їх з’єднання вам доведеться звернути увагу на Г-подібне заглиблення і червону позначку на конекторі-папі. Цю позначку необхідно розмістити на боці бічного виступу конектора-мами, притиснути половинки конекторів й прокрутити їх, повторюючи напрям Г-подібного заглиблення. Після цього спробуйте розтягнути половинки. Якщо вони не розходяться та не рухаються – ви все зробили правильно, й піни всередині половинок сумістилися між собою.

Цей тип конектора дуже надійний, та стійкіший до механічних навантажень, ривків та перегинів більше ніж будь-який зі знайомих мені. Після суміщення адаптера з Peltor PTT кінець кабелю набуде наступного вигляду.

Як з'єднати Peltor Comtac з Baofeng UV-5R - secretsquirrel.com.ua

Варто зауважити, що платою за надійність з’єднання буде велика вага самого конектора. Так дві його половинки разом важать більше ніж сама радіостанція Baofeng UV-5R, про що варто пам’ятати при їх поєднанні. Тому раджу продумати розміщення адаптера в підсумку для радіостанції чи спосіб його кріплення на спорядженні заздалегідь.

Адаптер TRI Adapter Cable (Kenwood to Military 6 pin), зображений вище, було придбано в магазині shop.jkarmy.com.

TRI Comtac III / II Headset – Mic Only (CT3 / CT2)

Цей аксесуар допоможе нам впоратися з проблемою імпедансу, оскільки це звичайний статичний мікрофон, звук з якого без жодних модифікацій потраплятиме в Baofeng UV-5R та інші радіостанції бюджетного сегмента.

Як з'єднати Peltor Comtac з Baofeng UV-5R - secretsquirrel.com.ua

Надходить змінний мікрофон від TRI в щільному пакеті, запаяним під вакуумом. Всередині знаходиться лише сам мікрофон з коротким кабелем для приєднання до роз’ємів на звороті чаш навушників.

Як з'єднати Peltor Comtac з Baofeng UV-5R - secretsquirrel.com.ua

На фото вище я навмисно поклав поряд оригінальний динамічний мікрофон від 3M та його статичну репліку від TRI. Як можете бачити, візуальна копійність на доволі високому рівні. Незначні відмінності є лише у поролонових чохлах для мікрофонів та гумках, що їх утримують. Якщо не звертати увагу на позначки на мікрофонах та кабелях ви вже доволі скоро почнете плутати оригінал з реплікою. Всі з’єднання відмінно суміщаються, і це стосується як механічного з’єднання мікрофона з чашами навушників, так і двоконтактного роз’єму для передачі сигналів мікрофона. Тут TRI добросовісно підійшли до питання.

Мікрофон TRI Comtac III / II Headset – Mic Only (CT3 / CT2), представлений вище, було придбано в магазині shop.jkarmy.com.

Як з'єднати Peltor Comtac з Baofeng UV-5R - secretsquirrel.com.ua

З використанням описаних аксесуарів ви маєте можливість з’єднати оригінальну гарнітуру 3M Peltor Comtac з Baofeng UV-5R, вирішуючи при цьому як проблему імпедансу, пов’язану з використанням динамічного мікрофона, так і проблему з’єднання роз’ємів NATO 6-pin та Kenwood\Baofeng 2-pin. При цьому загальна вартість цих аксесуарів суттєво нижча від інших варіантів, які я наводив вище.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *