Як накласти NAR Combat Application Tourniquet: альтернативний спосіб

Минула стаття була про альтернативний спосіб складання NAR C-A-T. Сьогодні ж розглянемо як накласти NAR Combat Application Tourniquet з нього.

Важливо!

Ознайомтеся з інструкцією та пройдіть навчання з застосування даного продукту. Неправильне використання може призвести до серйозних ушкоджень та навіть втрати кінцівок!

Перш ніж висвітлювати покроковий алгоритм застосування джгута NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) з альтернативного методу складання, деякі з його особливостей. У попередній статті я вже зосереджував увагу на тому, що цей спосіб складання дозволяє повністю блокувати доступ пилу, бруду, піску, води та снігу до липучки джгута, подовжуючи тим самим терміни її служби, і також надійність фіксації.

Ще одна особливість криється у тому, що такий спосіб складання повністю уніфікує застосування джгута як для верхніх, так і нижніх кінцівок. Тобто для обох випадків використовується так звана одноручна конфігурація, при якій ходовий кінець джгута пропускається лише крізь одну з щілин пряжки для регулювання.

Якщо вас бентежить даний момент, то маю вас запевнити, що одноручна конфігурація вельми ефективно зарекомендувала себе при джгутуванні як верхніх, так і нижніх кінцівок. З цієї причини при створенні NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) сьомого покоління (Gen 7) виробник навіть відмовився від другої щілини у пряжці взагалі. Особливостям NAR C-A-T Gen7 ми ще присвятимо окрему статтю, а поки повернімося до практичного застосування альтернативного способу складання.

Отож, як для верхніх, так і для нижніх кінцівок, джгут в альтернативному способі складання використовується уніфікованим чином, тож немає потреби запам’ятовувати два алгоритми його застосування, що лише спрощує засвоєння. З тієї ж причини транспортується й виймається він однотипно – зачепами донизу, що дозволяє визначати правильність його розміщення на тілі не лише візуально, а й тактильно. Вельми зручно в умовах обмеженої видимості.

Для застосування NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) з альтернативного способу складання при ушкодженні верхніх та нижніх кінцівок необхідно виконати наступні дії. Я проілюструю їх на прикладі руки, але на нозі все буде відбуватися абсолютно так само. Задля кращої наочності фото матеріалів у ході демонстрації мені доведеться підвести умовно ушкоджену руку, що суперечить дійсності у випадку поранення, проте дасть вам змогу бачити що відбувається на кожному кроці алгоритму.

 1. Підготуйте джгут-турнікет до застосування

  Вийміть NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) і розкладіть петлю так, щоб ваш великий палець знаходився на ходовому кінці джгута (Red Tip, помічений червоним кольором), а платформа була розташована зачепами донизу. Ворот, відповідно має знаходитися вище вашої руки.Як накласти NAR Combat Application Tourniquet: альтернативний спосіб - secretsquirrel.com.ua

 2. Пропустіть кінцівку крізь джгут-турнікет

  Вставте ушкоджену кінцівку крізь кільце джгута, що утворилося в вас в ході його складання. Розмістіть його максимально високо (на рівні пахви для руки, на рівні промежини для ноги), поперек кінцівки. Кінець джгута, помічений червоним кольором (Red Tip) має знаходитися з боку серця.Як накласти NAR Combat Application Tourniquet: альтернативний спосіб - secretsquirrel.com.ua

 3. Вхопіться за ходовий кінець

  Звільніть ходовий кінець джгута-турнікета (той, що позначений червоним кольором), відклеюючи його від липучки.Як накласти NAR Combat Application Tourniquet: альтернативний спосіб - secretsquirrel.com.ua

 4. Смикніть за кінець джгута-турнікета

  Різким і сильним ривком в напрямку до серця потягніть ходовий кінець джгута на себе. Платформа з воротом і зачепами при цьому зробить один повний оберт довкола вашої кінцівки. Чим сильнішим буде ваш ривок – тим швидше, й простіше джгут обернеться. Не хвилюйтеся, навіть якщо ви лежатимете на землі це обертання все одно відбудеться.

  Смикання ходового кінця джгута-турнікета і провертання платформи з воротом довкола кінцівки – це характерна особливість використання альтернативного методу складання джгута. Вельми раджу опанувати і випробувати їх ще до того, як джгут буде використовуватися “в полі”.
  Як накласти NAR Combat Application Tourniquet: альтернативний спосіб - secretsquirrel.com.ua

 5. Зафіксуйте положення зовнішньої стропи

  Після ривка та обертання платформи довкола кінцівки, виберіть всю вільну довжину стропи, щільно затягуючи петлю NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) довкола кінцівки.

  Приклейте липучку зовнішньої стропи навколо кінцівки. Не приклеюйте надлишкову липучку далі зачепів, які розташовані на пласкій платформі джгута-турнікета. До надлишку ми ще повернемося згодом.Як накласти NAR Combat Application Tourniquet: альтернативний спосіб - secretsquirrel.com.ua

 6. Обертайте ворот

  Вхопіться за пластиковий ворот та обертайте його до тих пір, доки кровотечу не буде зупинено, а периферійний пульс не буде блоковано. Не бійтеся завдати потерпілому дискомфорт.Як накласти NAR Combat Application Tourniquet: альтернативний спосіб - secretsquirrel.com.ua

 7. Розмістіть ворот всередині зачепів

  Пропустіть кінець ворота в простір між зачепами, та блокуйте його обертання у зворотному напрямку. Перевірте кровотечу і периферичний пульс на кінцівці. Якщо кровотеча не зупинилася – зробіть ще кілька обертів вороту, або розмістіть додатковий джгут вище першого. Проведіть повторну оцінку кровотечі.Як накласти NAR Combat Application Tourniquet: альтернативний спосіб - secretsquirrel.com.ua

 8. Зафіксуйте надлишкову стропу

  Перекиньте зовнішню стропу всередину зачепів й обгорніть ходовий кінець джгута навколо кінцівки ще раз.Як накласти NAR Combat Application Tourniquet: альтернативний спосіб - secretsquirrel.com.ua

 9. Закрийте зачепи липучкою

  Закріпіть ворот та стропу джгута-турнікета за допомогою липучки, що знаходиться поверх зачепів. Підготуйте потерпілого до транспортування і повторно оцініть кровотечу. Зазначте час накладення джгута-турнікета на допоміжній липучці з позначкою “TIME”.Як накласти NAR Combat Application Tourniquet: альтернативний спосіб - secretsquirrel.com.ua

Як ви можете бачити, альтернативний спосіб складання додає і без того надійному NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) кілька позитивних моментів, як от захист липучки від забруднення і забивання снігом, уніфікований спосіб застосування для верхніх і нижніх кінцівок, і правильне, а головне безпечніше, позиціювання платформи та вороту після застосування.

Після відвідування курсу RC TacMed “TCCC і стрілецька підготовка”, на якому я, власне, і дізнався про цей спосіб складання і застосування джгута, всі свої NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T) я пересклав саме цим способом. Тепер лишається відпрацювати до автоматизму його застосування на руках і ногах в положеннях стоячи, сидячи та лежачи бажано з заплющеними очима.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *