NAR Combat Application Tourniquet Gen7 – оновлена версія ефективного джгута-турнікета від американської компанії North American Rescue.
Новини про те, що джгут-турнікет NAR Combat Application Tourniquet Gen6 очікує глобальне оновлення почали просочуватися ще в жовтні 2015 року. Ближче до саміту CoTCCC, вже були доступні офіційні промоматеріали по змінах, які очікувалися. Тоді стало відомо, що це буде сьоме покоління покращень з моменту його прийняття на озброєння Армією США у 2005 році.
З того самого 2005 року NAR Combat Application Tourniquet щороку рятує тисячі життів серед військових, захисників правопорядку, працівників пошуково-рятувальних загонів і надзвичайних служб, та цивільного населення по всьому світу. Це ефективний та відносно простий в опануванні засіб боротьби з кровотечами. Не дивлячись на це, замість просто зупинитися на досягнутому, виробник постійно слідкує за статистикою й обставинами застосування, спілкується з експертами галузі надання медичної допомоги на полі бою, лікарями й кінцевими користувачами. Всі отримані дані лягають в основу подальших покращень, яким і став NAR Combat Application Tourniquet Gen7.

Пакуванням для сьомого покоління джгута-турнікета слугує той самий поліетиленовим пакет, запаяний поверх нього під вакуумом. Цей пакет дозволяє зменшити вплив вологи, води та пилу під час того, коли він зберігається та транспортується до свого майбутнього власника.
Важливо!
Залишати джгут-турнікет в пакеті рекомендовано лише під час довготривалого зберігання. Як тільки ви пакуєте джгут-турнікет до індивідуальної аптечки, чи комплекту, з якого він буде використовуватися за призначенням – обов’язково виймайте його з пакета. Так ви зможете зекономити кілька секунд на розпаковування джгута-турнікета, які у випадку масивної кровотечі з магістральних судин можуть мати критичне значення.

Всередині пакета на вас чекає лише один джгут-турнікет NAR Combat Application Tourniquet Gen7 та інструкція до нього.

Інструкція через внесення змін до конструкції джгута-турнікета теж зазнала змін у порівнянні з попередніми поколіннями. На обидві сторони аркуша актуальної версії можна поглянути на фото вище.

Я не буду знову описувати конструкцію NAR Combat Application Tourniquet Gen7 з нуля, як я це робив в огляді турнікету попереднього покоління, і не стану розказувати як його застосовувати. Замість цього я детально зупинюся на тих конструктивних змінах, які відбулися з NAR Combat Application Tourniquet Gen7, аби ви мали краще уявлення чого очікувати, і чи варті вони оновлення своїх C-A-T до нового покоління. За щасливим збігом обставин, глобальних змін в конструкції також сім.

Перше покращення – це відмова від звичної уже пряжки з двома щілинами на користь пряжки лише з однією щілиною. Тут у багатьох із вас може виникнути питання типу: “Як це так, це ж не надійно, адже сам виробник наполягав на тому, щоб на ногу C-A-T накладався з пропусканням ходового кінця джгута-турнікета через обидві щілини?”.
Реалії свідчать про наступне: під час тренінгів і самостійної підготовки відпрацьовується, переважно, навичка застосування C-A-T з одноручної конфігурації, також в одноручній конфігурації більшість користувачів зберігають свої джгути-турнікети в аптечках та на спорядженні. Тому саме у ній, без жодних модифікацій, вони й застосовуються у розпалі стресових обставин.
Статистика ж довела, що компресії, яка забезпечується Combat Application Tourniquet (C-A-T) при накладанні на нижню кінцівку, навіть з пропусканням ходового кінця через одну щілину, цілком достатньо для успішного доправлення потерпілого до вищих ешелонів медичного забезпечення. Виходячи з цього, North American Rescue і пішли на спрощення конструкції.
Що ж отримали в результаті? Отримали одну щілину в пряжці, що веде до наступних переваг:
- Спрощення конструкції.
- Спрощення алгоритму застосування.
- Прискорення часу накладання.
- Єдиний алгоритм застосування на верхніх й нижні кінцівки при самодопомозі, так і при взаємодопомозі.
Більше нема потреби аналізувати місце накладання для вибору рекомендованої конфігурації, не треба пам’ятати їх особливості, не треба гаяти час на прийняття рішення. Все що потрібно – дістати складений джгут-турнікет, надіти на ушкоджену кінцівку у верхній її третині, пропустити кінець у єдину щілину пряжки, зафіксувати й починати обертати ворот. В контексті тренінгів таке спрощення суттєво економить години на відпрацювання та постановку навички надання само- та взаємодопомоги у випадку поранення з використанням NAR Combat Application Tourniquet Gen7. В контексті ж накладання джгута-турнікета ця зміна економить цінні секунди між діставанням і зупинкою кровотечі.

Друге покращення – поява додаткових текстурованих кілець на кінцях ворота. Конструкція вийшла більш масивною та надійною. За допомогою цих кілець кінці ворота легше намацати у робочих, тактичних чи медичних рукавицях, а також в умовах обмеженої видимості. Також знижується ймовірність вислизання ворота з рук в момент його закручування якщо поверхня ваших рук мокра від поту, крові, опадів тощо. Крім того, текстуровані кільця краще утримують ворот NAR Combat Application Tourniquet Gen7 всередині зачепів, після його закручування. Кільця, в прямому значенні слова, вгризаються у краї зачепів, що суттєво знижує ймовірність розкручування ворота, особливо при перетягуванні потерпілого по ґрунту, або при перенесенні складним рельєфом.

Третє покращення – це додаткові ребра жорсткості, додані з внутрішньої сторони зачепів, які мають утримувати ворот в закрученому стані. З їх характеру і місця розташування можна зробити висновок, що таким чином виробник зробив спробу зменшити ймовірність розтискання зачепів силою зворотного обертання ворота, а також внаслідок дії зовнішніх впливів під час транспортування потерпілого. Тепер якщо ви спробуєте притиснути, здвинути вбік чи потягнути за зачепи – запас ходу в них буде значно менший, ніж у попередніх поколінь джгута-турнікета, що лише позитивно впливає на фіксацію ворота всередині.

Четверте покращення – заміна кольору стропи для відміток про час накладання джгута-турнікета з білого на сірий. Взагалі, мене дивує, що виробник не зробив цього раніше, особливо беручи до уваги той факт, що більшість користувачів задля швидкості доступу, транспортують свої джгути-турнікети зовні розвантажувальних та броньованих жилетів, на лямках заплічників тощо. Тобто, в буквальному сенсі, на видноті, аби джгут-турнікет був одразу помітний тому, хто буде надавати допомогу у випадку поранення. При цьому білий колір добре контрастує на фоні решти спорядження і загального кольорового фону оточення, демаскуючи при цьому свого власника. Сірий же колір менш помітний і менш контрастний, тож більш доречний у тактичному контексті.

П’яте покращення торкнулося стабілізаційної платформи NAR Combat Application Tourniquet Gen7, в результаті чого її дещо розширили й згладили краї. Таким чином вийшло загальне посилення конструкції виробу, а згладжені краї менше травмують шкіру, коли джгут-турнікет затягують обертанням ворота.

Шосте покращення – подовження ходового кінця липучки. По-перше, джгут-турнікет став трохи довшим, що позитивно впливає на накладання на об’ємні м’язи стегна у габаритних потерпілих. По-друге, кут заокруглення несуттєво змінили задля полегшення пропускання крізь отвір у пряжці на іншому кінці джгута-турнікета.
Сьоме покращення криється всередині стропи. Продемонструвати його наочно, не руйнуючи при цьому сам джгут, я, на жаль, не можу. Але, за інформацією від виробника, зміни торкнулися внутрішньої текстильної стропи, яка проходить через увесь джгут-турнікет всередині зовнішньої стропи з липучкою. Обіцяють менше тертя між стропами, краще проковзування і більш рівномірний розподіл тиску по всьому діаметру кінцівки.
Загалом, то вже перших чотирьох покращень з переліку уже достатньо щоб задуматися над заміною ваших кровоспинних засобів зі старих поколінь на NAR Combat Application Tourniquet Gen7. Також той факт, що виробник не перестає покращувати й без того успішний продукт, не може не тішити.
Для кращого знайомства з нововведеннями конструкції, а також їх практичного застосування, радимо відвідати сайт виробника combattourniquet.com. Також дякуємо магазину paramedic.ua за зразок NAR Combat Application Tourniquet Gen7, наданий для нашого огляду.
Залишити відповідь