Запальничка – другий за розповсюдженням пристрій запалювання сьогодення після сірників.
Для більшості курців запальничка давно стала повсякденним супутником та частиною EDC. Але навіть якщо ви не курець, це не означає, що вам не варто мати при собі запальничку. Вона не лише дозволить уникнути зіпсованого настрою в ситуаціях типу “Закурити не знайдеться?”, а й зможе вберегти вас від гіпотермії як пристрій запалювання в непередбачуваних обставинах.

Сильні сторони запальнички:
- Мала вага та розміри.
- Достатній ресурс надійності.
- Достатній запас палива
- Можливість використання як джерела іскри навіть якщо газ вже вичерпався.
Єдине, чого боїться запальничка – це води. Але навіть повне чи часткове занурення не завжди виводить запальничку з ладу. Багато з них продовжуватимуть працювати після прискіпливого висушування. Не факт, що вдача посміхнеться саме вам, тому подбайте про захист вашої запальнички від вологи та води заздалегідь. Пакета із застібкою, в більшості випадків, для цього буде достатньо.
Якщо ви вирішили використовувати запальничку як основний пристрій запалювання, радимо віддати перевагу запальничкам BIC чи Cricket. З особистого досвіду запальнички цих брендів живуть та функціонують істотно довше решти. Й що особливо важливо – вони не травлять газ, як це подекуди трапляється з дешевшими запальничками. Тому для тривалого зберігання та транспортування вони підходять ліпше.
Також не радимо обирати запальнички з кнопками, ліхтариками, відкривачами тощо. Найпростіша запальничка з барабаном – саме те, що вам необхідно, оскільки її складові можна використати для створення простих предметів типу риболовних гачків тощо. Ми ще повернемося до того, як це зробити в окремих публікаціях.
Якщо на те є можливість, придбайте одразу кілька запальничок. Вони швидко розійдуться між вашими кишенями, EDC, GHB, BoB та іншими комплектами спорядження. Також не забувайте дублювати їх та розкладати в різні кишені.
Аби зробити запальничку функціональнішою, особливо в ситуаціях виживання, можна також додатково підготувати її. Зняти захист від дітей, налаштувати найбільшу потужність полум’я й видалити її регулятор аби покращити свої шанси на розведення багаття в несприятливих умовах. Також нижче зображені кілька способів доопрацювання запальничок, що можуть вам знадобитися. Важитимуть вони всього кілька грамів, проте можуть відіграти важливу роль, якщо вам трапиться опинитися в непередбачуваних обставинах.

- Duct tape (більш відомий в нас як “армований скотч”) – скотч, що першочергово придуманий для ізоляції труб водогону. В польових умовах річ корисна не менше мотузки. Застосовується для ремонту одягу і спорядження, з’єднання елементів конструкції імпровізованих укриттів, заклеювання та об’єднання предметів, створення контейнерів тощо. Окрім того, клей, що входить до складу скотчу, стійкий до вологи, а також займистий. Згорніть його в кульку, запаліть запальничкою й отримаєте додатковий розпал для багаття. Працюватиме гірше ніж сухе пальне, але краще ніж нічого.
- Риболовні гачки та волосінь – візьміть трохи ізоляційної стрічки, й намотайте нею кілька гачків на корпус запальнички. Поверх них також можете накрутити волосінь. таким чином при вас завжди буде невеличкий риболовний комплект, що здатен забезпечити вас рибою та багаттям для її приготування.
- Швацька голка та нитка – аналогічно до риболовного комплекту можна доповнити запальничку швацьким приладдям. Трохи капронової нитки та пара голок допоможуть вам впоратися з ремонтом одягу та спорядження. Кінці нитки зовсім не обов’язково різати, а можна плавити полум’ям вашої запальнички.
Способами, що описані вище, раджу готувати лише ті запальнички, які ви плануєте довго зберігати десь в підсумках чи заплічниках. Інакше ризикуєте витрачати купу часу, намотуючи нитки чи волосінь щоразу як замінюватимете свою повсякденну кишенькову запальничку.
Тож, сподіваюся, ви дізналися, що запальничка може бути для вас надійним пристроєм запалювання, а також як її можна ліпше підготувати до використання в польових умовах.
Залишити відповідь