Огляд сорочки Crye Precision G3 Combat Shirt

Crye Precision G3 Combat Shirt – третє покоління полегшеної сорочки комплекту Combat Apparel від американської компанії Crye Precision.

Перші анонси про вихід Crye Precision G4 Combat Shirt четвертого покоління почали з’являтися ще в Лютому 2018 року. В Грудні 2020 нове покоління стало доступним широкому загалу в покроях, оптимізованих як під чоловічу, так і жіночу статуру. І хоча це покоління наразі вважається актуальним, Crye Precision G3 Combat Shirt не втрачає своєї популярності та розповсюдженості, і досі представлена на офіційному сайті виробника.

В третьому поколінні Crye Precision продовжила вдосконалювати крій та характеристики власної бойової сорочки другого покоління, і розширила їх до наступного списку переваг.

  • Високий комір-стійка.
  • Подвійні нарукавні кишені.
  • Липучки для розміщення знаків розрізнення.
  • Тримачі для окулярів та письмового приладдя.
  • Вентильований торс із вогнетривкої тканини від DRIFIRE.
  • Основний матеріал торсу: 80% Modacrylic, 15% Viscose, 5% X-Static.
  • Основний матеріал рукавів: 50% Nylon, 50% Cotton, Ripstop.
  • Можливість встановлення інтегрованого захисту ліктів.
  • Вироблено у США.

Далі в огляді пропоную детальніше розглянути ключові зміни у порівнянні з другим поколінням на прикладі Crye Precision G3 Combat Shirt у камуфляжі власної розробки Crye Precision – Multicam

Crye Precision G3 Combat Shirt: вид спереду та ззаду - secretsquirrel.com.ua

Концептуально призначення Crye Precision G3 Combat Shirt не змінилося – це та сама полегшена бойова сорочка, такий собі компроміс між щільним захистом рук та плечей на рівні традиційного кітеля, і полегшеним торсом, який підвищує рівень комфорту при тривалому носінні засобів індивідуального бронезахисту. При переході через покоління змінилися переважно матеріали, вибір кольорів та крій.

Рукави та плечі так само виготовлені з 50% NYCO – суміші нейлону та бавовни в камуфляжі Multicam. Цей вибір виправданий бажанням поєднати зносостійкість нейлонового волокна з бавовною, яка приємна на дотик, та не викликає дискомфорту при тривалому носінні. Щодо матеріалу для торса, то в сорочці третього покоління змінився його постачальник та склад. Тепер це американська компанія DRIFIRE, що спеціалізується на вогнетривких матеріалах, та запропонувала суміш з 80% Modacrylic, 15% Viscose, 5% X-Static для Crye Precision G3 Combat Shirt.

Але найбільш помітною оку зміною, певно, будуть не виробник та склад матеріалу, а його колір. Світло-сірий торс сорочки другого покоління змінив вогнетривкий матеріал у кольорі Tan. Тож тепер торс сорочки більш сумісний з основним тлом камуфльованої частини, а також не демаскує власника на місцевості.

Окрім описаних змін в матеріалах, змінився і крій Crye Precision G3 Combat Shirt, до детального знайомства з яким я і пропоную переходити.

Crye Precision G3 Combat Shirt: комір - secretsquirrel.com.ua

Комір Crye Precision G3 Combat Shirt – та сама стійка, добре знана по попереднім поколінням. Раніше висота була сталою і складала 8,5 см. по всьому колу. Тепер же вона міняється з 7,5 см. спереду до 10 см. ззаду. Плавна зміна висоти дозволяє так само захищати задню поверхню шиї від сонячних променів, опадів та пилу із брудом. Водночас ви не будете чіплятися підборіддям за надто високий комір та блискавку спереду. Загалом же високий комір захищає вашу шию не лише від негативних факторів погоди та навколишнього середовища, а й від натирання бокових поверхонь об лямки розвантажувального спорядження, заплічників та бронежилетів.

Спереду на комірі розташована блискавка YKK висотою 20 сантиметрів. В Crye Precision G3 Combat Shirt вона також отримала вітрозахисну планку зсередини, аби бігунок блискавки не чіплявся за шкіру.

Crye Precision G3 Combat Shirt: пахви - secretsquirrel.com.ua

Пахви Crye Precision G3 Combat Shirt теж виконані з вогнетривкого матеріалу, що дозволяє надлишковій волозі розподілятися на більшу площу, та швидше випаровуватися. Цей процес покращує терморегуляцію, та не дозволяє конденсату накопичуватися всередині рукавів чи під бронезахистом.

На фото вище варто звернути на центральний шов внутрішньої поверхні плеча. В сорочці другого покоління тут починалася вставка з основного матеріалу, що мала більшу щільність. В третьому ж поколінні м’який матеріал торсу виходить за лінію центрального шва, завдяки чому матеріал сорочки не буде натирати пахви при використанні бронежилетів з високою посадкою, чи щільно затягнутих лямках заплічника.

Crye Precision G3 Combat Shirt: кишені на плечах - secretsquirrel.com.ua

На плечах у Crye Precision G3 Combat Shirt відбулася найбільша кількість змін. Стосуються вони і клапанів, і внутрішньої організації, і зовнішньої липучки, і додаткових тримачів. Але про все поступово.

Кишені так само мають ергономічний нахил верхнього кута вперед, аби вам було зручно дістатися їх дна протилежною рукою. Горловини кишень закриті клапаном висотою 7 сантиметрів. Поверх клапана, замість суцільної панелі липучки, нашиті дві смужки бренду Velcro розмірами 4 х 5 сантиметрів (ширина\висота). Тут легко можуть розміститися прапори або схожі за розмірами знаки розрізнення.

Спереду на обох кишенях присутній отвір шириною 2 сантиметри, що проходить крізь основу клапана. Призначений він для розміщення письмового приладдя: ручок, олівців та маркерів, чи предметів схожих розмірів (ліхтарів, антен тощо). Ще один канал для зберігання довгастих круглих предметів знаходиться спереду кишені на лівому плечі, і має розміри 2 х 12 см.. В ньому можна розмістити маркери більшого діаметра, хімічні джерела світла, або дужки ваших балістичних окулярів.

Під клапанами в Crye Precision G3 Combat Shirt знаходяться вже не одна, а дві кишені розмірами 14,5 х 18 сантиметрів і 14,5 х 15 сантиметрів (ширина\висота) відповідно. Вони дещо різняться за висотою, аби вам було легше визначити потрібну кишеню в умовах обмеженої видимості, або навпомацки. Відрізняються вони також і висотою смужок із Velcro, які нашиті на їх зовнішній стороні. У зовнішньої кишені це 4 х 12,5 сантиметрів (ширина\висота) для фіксації знаків розрізнення, а у внутрішньої – 4 х 2,5 сантиметри (ширина\висота) для чіпляння за клапан кишені. Самі кишені можна використовувати для розміщення пласких та об’ємних предметів невеликих розмірів: письмового приладдя, записників, компасів та навігаторів тощо. Задля розміщення більших дрібничок відповідають нижній та задній край кишень, які можуть додатково розширюватися на 2 сантиметри в глибину.

Crye Precision G3 Combat Shirt: лікті - secretsquirrel.com.ua

Лікті бойової сорочки третього покоління також зазнали змін. Тут досі присутні контурні вставки з основного матеріалу загальними розмірами 15 х 29 сантиметрів (ширина\висота). Але на цей раз тут відсутній отвір, крізь який раніше монтувався інтегрований захист ліктів – Crye Precision AirFlex Elbow Pads. Цей отвір замінила горловина шириною 9 сантиметрів, яка закривається липучкою, і знаходиться внизу контурної вставки. Тож ви й досі маєте можливість встановити додатковий захист для ліктьових суглобів. Його, правда, не буде помітно ззовні, як це було раніше. Що правда, на випадок, якщо ви не користуєтесь демпферами, чи тимчасово вийняли їх, крізь отвір не всередину не буде потрапляти пил, бруд та дрібне сміття. Тож можна вважати, що цей дрібний недолік у Crye Precision G3 Combat Shirt виправили.

Crye Precision G3 Combat Shirt: манжети - secretsquirrel.com.ua

Манжети бойової сорочки мають висоту 5 сантиметрів та мають регулювання по колу. За це відповідають дюймова липучка довжиною 20 сантиметрів, та хлястик 6,5 см. У порівнянні з Crye Precision G2 Combat Shirt, хлястик клеїться у напрямку від себе, що на мою думку зручніше ніж у попередньому поколінні. Так ви рідше чіпляєтеся хлястиком за власний одяг та елементи спорядження, коли притискаєте руки до себе. Щодо можливості гнучко підлаштувати ширину манжетів під ваші рукавиці, годинник чи інші аксесуари, які кріпляться до зап’ястка, то тут все залишилося без змін.

Загалом, в конструкцію Crye Precision G3 Combat Shirt було внесено ряд конструктивних покращень, що підіймають показники комфорту і захисту ще вище у порівнянні із другим поколінням комплекту Combat Apparel. Завдяки зміні матеріалу торсу, ці покращення відчуваються вже з перших секунд носіння бойової сорочки. Особливо доречним комфорт і захист цього предмету одягу будуть при використанні індивідуального бронезахисту в теплу пору року, в регіонах з високими температурами та сухим кліматом, та при високих рівнях фізичної активності.

Дякуємо магазину punisher.com.ua за зразок Crye Precision G3 Combat Shirt, наданий для нашого огляду.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *