Огляд сорочки Crye Precision G2 Combat Shirt

Crye Precision G2 Combat Shirt — полегшена сорочка комплекту Combat Apparel другого покоління від американської компанії Crye Precision.

Перше покоління бойової уніформи від Crye Precision свого часу зробило прорив у світі військово-польового одягу. Саме з його появою більшість виробників почали відмовлятися від важких кітелів з поганою повітропроникністю на користь бойових сорочок, оптимізованих під використання з індивідуальними засобами бронезахисту. Вихід Crye Precision Combat Shirt певною мірою і спричинив виникнення поняття «бойова сорочка» та подальше поширення цього елементу одягу. Сама ж компанія Crye Precision не просто не зупинилася на досягнутому, а й продовжила вдосконалювати крій свого виробу у другому поколінні уніформи, розширивши можливості бойової сорочки Crye Precision G2 Combat Shirt до наступного списку.

  • Високий комір-стійка.
  • Дві нарукавні кишені.
  • Липучки для розміщення знаків розрізнення.
  • Вентильований торс із вогнетривкої тканини.
  • Основний матеріал торсу: 96% Cotton, 4% Lycra.
  • Основний матеріал рукавів: 50% Nylon, 50% Cotton.
  • Можливість встановлення інтегрованого захисту ліктів.
  • Вироблено у США.

Далі в огляді будемо знайомитися з сорочкою Crye Precision G2 Combat Shirt у фірмовому камуфляжі цієї компанії — Multicam.

Crye Precision G2 Combat Shirt: вид спереду та ззаду - secretsquirrel.com.ua

Конструктивно бойова сорочка покликана виконувати дві функції одночасно. Перша — забезпечувати захист рук користувача від впливу сонця і непогоди, механічних пошкоджень, бруду і пилу на рівні кітеля. Друга — покращувати циркуляцію повітря та відведення вологи з грудей та спини, які зазвичай прикриті ззовні засобами індивідуального захисту: бронежилетами, плитоносками чи розвантажувальним спорядженням з кількох шарів нейлону.

Тому не дивно, що для виконання цих функцій, різні частини тіла вкриті відповідними видами тканини. Задля підвищення зносостійкості рукави, та частини тіла, вразливі до механічних пошкоджень, виконані з тканини NYCO. До її складу входить 50% нейлону та 50% бавовни, що дозволяє комбінувати комфорт з міцністю. А от для покращення паропроникності на торсі використовується еластична та вогнетривка суміш з 96% бавовни та 4% лайкри. Бавовна, на відміну від синтетичних тканин, не плавиться під дією відкритого полум’я чи високих температур. Тож можна бути спокійним тому, що Crye Precision G2 Combat Shirt мінімізує площу та глибину опіків на випадок загоряння сорочки. Але знані бойові сорочки переважно не за матеріали, а за функціональний крій, до знайомства з яким ми й переходимо.

Crye Precision G2 Combat Shirt: комір - secretsquirrel.com.ua

Комір-стійка Crye Precision G2 Combat Shirt має висоту аж 8,5 сантиметрів і добре захищає шию користувача від потрапляння пилу, бруду, комах. Ще одна причина такої висоти у потребі захистити сторони шиї від натирання та механічних ушкоджень, викликаних тривалим носінням лямок розвантажувального спорядження, бронезахисту чи заплічників. Спереду в комірі розташована блискавка довжиною 21,5 сантиметрів, яку можна використовувати для контролю циркуляції повітря та терморегуляції в області шиї та грудей.

Crye Precision G2 Combat Shirt: пахви - secretsquirrel.com.ua

Пахви бойової сорочки виконані з тієї ж еластичної бавовняної тканини у кольорі Tan, що і торс. Що правда, доходить вона лише до внутрішнього шва, який йде вздовж рукавів, Зміна щільності матеріалу в цій зоні може бути помітною для ряду користувачів, особливо при дуже щільному приляганні, або неправильно вибраному розмірі виробу. Цю особливість навіть виправили у Crye Precision G3 Combat Shirt, продовживши еластичну вставку за центральний шов.

Crye Precision G2 Combat Shirt: кишені на плечах - secretsquirrel.com.ua

На плечах, виконаних зі зносостійкого NYCO, з обох сторін, розташовані діагональні кишені розмірами 14,5 х 17 сантиметрів (ширина\висота). На передній стінці кишені знаходиться панель липучки розмірами 10 х 13 сантиметрів (ширина\висота) для фіксації шевронів та знаків розрізнення. Горловину кишені перекриває клапан з основного матеріалу висотою 6 см., на зовнішній стороні якого розміщена допоміжна липучка розмірами 10 х 5 см. (ширина\висота). Сюди можна фіксувати прапори або шеврони військових спеціальностей.

Кишені розміщені під кутом навмисно, аби полегшити перехресний доступ. Передній край кишені пришитий безпосередньо до рукава, а от нижній та задній мають додаткову складку шириною у 2 сантиметри, яка за потреби може розширити внутрішній простір кишені. Тож використовувати їх можна не лише для пласких предметів типу документів, записників та канцелярського приладдя, а й для об’ємнішого спорядження — ліхтарів, компасів, кресал чи сірників тощо.

Crye Precision G2 Combat Shirt: лікті - secretsquirrel.com.ua

Лікті Crye Precision G2 Combat Shirt посилені додатковою вставкою з основного матеріалу розміром 15 х 25 сантиметрів (ширина\висота). Всередині цієї вставки зроблений контурний отвір, крізь який у простір між вставкою та рукавом можна встановити захист ліктів Crye Precision AirFlex Elbow Pads. Це комбінований демпфер, що суміщає шар піни й жорстку пластикову раковину ергономічної форми, і захищає згин ліктя від пошкоджень при зміні рівнів та положень.

Що правда, отвір для жорсткого захисту у сорочці другого покоління ніяк не закривається, тому з часом всередині може накопичуватися пил, бруд та пісок. Цю особливість також виправили вже в наступному, третьому поколінні бойових сорочок Crye Precision.

Crye Precision G2 Combat Shirt: манжети - secretsquirrel.com.ua

Манжети в Crye Precision G2 Combat Shirt регульовані, за що відповідає хлястик довжиною 7 сантиметрів, та регулювальна дюймова липучка довжиною 19,5 сантиметрів. Цього запасу достатньо аби стягнути манжет шириною 5,5 сантиметрів відповідно до обставин та супутнього спорядження: рукавиць, годинників, інших пристроїв з кріпленням на зап’ястку.

Хоча друге покоління бойової уніформи Crye Precision вважається відносно застарілим, і наразі вже не доступне на офіційному сайті виробника, через вихід третього (G3) і четвертого (G4) поколінь, але конструктивні переваги та якість виконання впевнено дають фору конкурентам у питаннях поєднання захисту з комфортом. Особливо важливими ці властивості будуть при несенні служби на театрах бойових дій з жарким та сухим кліматом, напівпустелях та пустелях. Якщо за високих температур ситуація вимагає від вас активного пересування з використанням бронезахисту, то Crye Precision G2 Combat Shirt з гідністю виконає покладені на неї функції. На щастя, їх ще можна придбати у ряду реселлерів та дистрибуторів Crye Precision, подекуди й за вельми зниженими цінами.

Дякуємо магазину punisher.com.ua за зразок Crye Precision G2 Combat Shirt, наданий для огляду.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: