Огляд шини SAM Soft Shell Splint

SAM Soft Shell Splint – шина від розробників SAM Splint 2, призначена для тривалого носіння під час фізіотерапії, корекції, реабілітації.

Універсальна SAM Splint 2, з якою ми вже знайомилися у попередньому огляді, позиціонується як шина для екстреної фіксації різноманітних кісток та суглобів рук, ніг і навіть шиї. На відміну від неї, SAM Soft Shell Splint має більш вузьку направленість, оскільки призначена для фіксації, переважно, кіток і суглобів кисті і передпліччя, а також передбачає більш тривале носіння. Саме на таке застосування і націлені її основні конструктивні особливості.

  • М’яке ворсисте покриття для додаткового комфорту при носінні.
  • Два варіанти жорсткості фіксації на вибір.
  • Доступність у трьох варіантах довжини: 9, 12, 15 дюймів у кількох кольорах.
  • Розміри в складеному стані (см.): 19 х 11 (висота\ширина)
  • Розміри в розкладеному стані (см.): 38 х 11 (висота\ширина)

Далі в огляді представлено шину SAM Soft Shell Splint довжиною 15 дюймів в зеленому кольорі.

Огляд шини SAM Soft Shell Splint - secretsquirrel.com.ua

Як і попередниця, ця шина постачається складеною і запакованою у прозорий вакуумний пакет, у якомі немає нічого особливого.

Огляд шини SAM Soft Shell Splint - secretsquirrel.com.ua

Нехай модель у 15 дюймів довжиною і сама велика в серії, але її довжина, все ж, поступається довжині SAM Splint 2 і складає 38 сантиметрів проти 91. З цієї причини на виробництві вона перегинається лише два рази, а не чотири як SAM Splint 2. Всередині – та ж сама алюмінієва основа, яку можна формувати, і яка вже знайома нам по SAM Splint 2. Але не будемо зациклюватися на SAM Splint 2, а краще розкажемо про принципові відмінності.

Огляд шини SAM Soft Shell Splint - secretsquirrel.com.ua

Перша з них – це не дрібнопористе, та ворсисте покриття, зображене на фото вище. Оскільки шина позиціонована на тривале носіння для відновлення після вивихів та переломів, комфортові була присвячена особлива увага. Ворсисте покриття, в свою чергу, виконує роль додаткового демпфера навколо імобілізованого суглоба чи кістки. Окрім того, за рахунок своєї структури воно забезпечує кращий рух повітря навколо кінцівки, що дозволяє потові швидше випаровуватися з-під поверхні шини, протидіючи там самим розвитку подразнень шкіри, свербежу та інших видів дискомфорту, пов’язаних із тривалим носінням гіпсів тощо.

Огляд шини SAM Soft Shell Splint - secretsquirrel.com.ua

Друга ключова відмінність – можливість вибрати необхідну жорсткість фіксації. Вибравши відповідний кінець шини, можна отримати жорстку чи наджорстку фіксацію кістки чи суглоба. Відповідні кінці позначені іконками з одним чи двома ромбами всередині. Зверніть також увагу, що зовнішня сторона шини має вставку з гладкого чорного матеріалу, який краще протидіє витиранню і забрудненню, ніж ворс на внутрішній стороні.

Після того як ви вибрали необхідну вам сторону шини її, як і SAM Splint 2, можна сформувати під фіксацію необхідної ділянки кисті\передпліччя, що і зображено на фото нижче.

Огляд шини SAM Soft Shell Splint - secretsquirrel.com.ua
Іммобілізація зап’ястка за допомогою SAM Soft Shell Splint.
Огляд шини SAM Soft Shell Splint - secretsquirrel.com.ua
Іммобілізація безіменного пальця і мізинця за допомогою SAM Soft Shell Splint.
Огляд шини SAM Soft Shell Splint - secretsquirrel.com.ua
Іммобілізація великого пальця за допомогою SAM Soft Shell Splint.

Після формування шини потрібним чином, її достатньо закріпити використовуючи звичайний чи еластичний бинт. Ще краще, якщо це буде автоадгезивний бинт типу 3M Coban чи його аналоги. Така функціональність не може не тішити, оскільки дозволяє зекономити на матеріалах типу гіпсу, а також зменшує залежність від них.

Інфо

Аби невиправдано не турбувати ушкоджену кінцівку потерпілого, пам’ятайте, що шину варто формувати виключно на здоровій кінцівці потерпілого, а якщо такої можливості немає – на своїй. Тільки після цього вже сформовану шину варто фіксувати до ушкодженої кінцівки потерпілого.

Дякуємо магазину paramedic.ua, за зразок SAM Soft Shell Splint, наданий для огляду. На сторінках магазина завжди можна поточнити наявність та поточну вартість.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *