Огляд штанів Army Combat Pants FR

Army Combat Pants FR — вогнетривкі штани, які постачаються у Збройні сили США в рамках державних оборонних контрактів.

Досвід Збройних сил США від участі в конфліктах на території Іраку та Афганістану довів, що вогнетривкий одяг потрібен не лише пілотам та екіпажам наземної бойової техніки. Захист від відкритого полум’я та високих температур потрібен ще й механізованій піхоті, екіпажам гелікоптерів та мобільним силам, які з них висаджуються, морським піхотинцям, саперам, кулеметникам, спецпризначенцям та іншим категоріям військовослужбовців. А клімат Іраку та Афганістану ще й додав ряд вимог щодо комфортного тривалого носіння: вентильованості, паропроникності, зносостійкості на рівні з не вогнетривкою уніформою.

Використання саморобних вибухових пристроїв (СВП), підривників-самогубців, часті ураження техніки з використанням ручних протитанкових гранатометів (РПГ) призвели до того, що опіки стали поширеним вторинним фактором ураження. Звичайна уніформа з синтетичних матеріалів під дією відкритого полум’я і високих температур плавиться, ускладнюючи обробку та подальше загоєння опіків. Тому військовослужбовцям був необхідний комфортний вогнетривкий одяг, здатний протистояти цій загрозі. Відповіддю стали програми Army Combat Shirt (ACS) та Army Combat Pants (ACP), які породили елементи одягу з приставкою Fire Resistant (FR).

Штани Army Combat Pants FR — це ефективне поєднання вогнетривких якостей з комфортом тривалого носіння, що мало чим поступається характеристикам звичайних польових штанів. У цьому їм допомагають наступні особливості.

  • Вісім кишень.
  • Посилення зон з найбільшими абразивними навантаженнями.
  • Сумісність з інтегрованими наколінниками.
  • Основний матеріал: Tencate Defender M з Lenzing FR: 64% FR Rayon, 25% Para-Aramid, 10% Nylon, 1% Spandex.
  • Вогнетривкість по стандарту ASTM D 6413-99.
  • Штани повністю непомітні у інфрачервоному спектрі (NIR).
  • Доступні кольори: Multicam.

Далі в огляді представлені штани Army Combat Pant FR у кольорі Multicam, виконані компанією ReadyOne Industries Inc. в рамках державних оборонних контрактів.

Огляд штанів Army Combat Pants FR: вид спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду штани Army Combat Pants FR чимось нагадують штани зі штатного комплекту уніформи Army Combat Uniform (ACU), але одразу впадають в око вставки на колінах, які сумісні з інтегрованими наколінниками, подібно до штанів Combat Pants від Crye Precision. Крім цього, спереду доступні ще дві прорізні кишені.

Огляд штанів Army Combat Pants FR: вид ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду у вашому розпорядженні дві кишені, та липучка для регулювання щільності прилягання інтегрованих наколінників.

Огляд штанів Army Combat Pants FR: вид збоку - secretsquirrel.com.ua

Збоку, з кожної сторони Army Combat Pants FR мають велику вантажну кишеню на стегні, та меньшу кишеню на гомілці. Але прогляньмо усі перелічені особливості зверху-вниз трохи детальніше.

Огляд штанів Army Combat Pants FR: пояс спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду на поясі, по обидва боки від ширінки, яка застібається на чотири ґудзики, розташовані по два шлиці для ременів. Ширина шлиців 2 см, висота — 5,5 см, що дозволяє використовувати штани із стандартними ременями для уніформи шириною близько 4 см.

Від зовнішньої пари шлиців в обидва боки відходять два пласких хлястика з липучкою, за допомогою яких можна стягнути пояс штанів без використання ременю.

Огляд штанів Army Combat Pants FR: пояс ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду на поясі розміщені ще 3 шлиці для ременя. Загальна висота поясу — 6 см, чого вдосталь для рівномірного розподілення навантаження, а також для того, аби пояс не прокручувався всередині шлиців. На фото вище також видно липучки, до яких фіксуються хлястики з передньої частини. Вони забезпечують достатній рівень регулювання.

Огляд штанів Army Combat Pants FR: передні кишені - secretsquirrel.com.ua

Передні кишені Army Combat Pants FR мають похилу горловину шириною 16,5 см. Кут нахилу зручний для пропускання кисті крізь горловину для доступу у внутрішній простір кишень розмірами 18 см. х 32 см. (ширина\висота). Як бачите, кишені чималі, але придатні для комфортного перенесення переважно пласких предметів. На жаль, в кутку кишені відсутнє посилення з основного матеріалу, яке зменшує стирання матеріалу при носінні кишенькових ножів, ліхтарів та інших предметів з металевими кліпсами.

Огляд штанів Army Combat Pants FR: задні кишені - secretsquirrel.com.ua

Задні кишені вогнетривких штанів захищені клапаном висотою 6 см. Клапан фіксується у закритому стані двома пластиковими ґудзиками, та захищає кишеню розмірами 17 см. х 17 см. (ширина\висота) від потрапляння пилу, піску, дрібного сміття та опадів. За бажання, аби пришвидшити доступ в кишені, клапан можна проштовхнути всередину горловини, після чого вам не доведеться піднімати його кожен раз.

Огляд штанів Army Combat Pants FR: кишені на стегнах - secretsquirrel.com.ua

Кишені на стегнах Army Combat Pants FR накладні, і виконують роль основного контейнера для транспортування необхідного спорядження. Горловина кишень захищена клапаном висотою 6 см., який так само фіксується ґудзиками. Але у цьому випадку їх не два, а вже три. Ззаду можна вибрати відповідний ґудзик, залежно від ступеня наповнення кишені. Кишені розмірами 23 см. х 21 см. (ширина\висота) дозволяють розміщати всередині вельми габаритні предмети, а три складки на зовнішній стінці розширюються для збільшення внутрішнього простору при наповненні.

Внутрішній простір кишень на стегнах варто дослідити окремо, і причин для цього дві.

Огляд штанів Army Combat Pants FR: регулювання кишені на стегнах - secretsquirrel.com.ua

Перша з них розташована під клапаном на передній стороні кишені. Сюди виведена вертикальна стропа з пластиковим фіксатором, які використовуються для регулювання положення інтегрованих наколінників по висоті. Якщо послабити цю стропу — наколінники змістяться вниз, якщо затягнути — піднімуться вище. таким чином положення інтегрованих наколінників можна адаптувати під зріст та індивідуальні побажання користувача.

Друга — знаходиться під клапаном в задній частині кишені. Тут розташований шоккорд з пластиковим фіксатором, які відповідають за стягування горловини кишені. Ними можна скористатися у випадку коли ви наповнили кишеню доверху і хотіли б притиснути вміст ближче до ноги. Так ви зможете зменшити зміщення вантажу, а також надійно зафіксувати його ґудзиками клапану.

Огляд штанів Army Combat Pants FR: коліна спереду - secretsquirrel.com.ua

На колінах штанів додані накладки характерної форми, куди можуть монтуватися інтегровані наколінники. У верхній половині накладки є отвір, крізь який м’яка частина наколінника пропускається всередину. Цей отвір закривається спеціальним клапаном на липучці. У випадку коли ви не використовуєте інтегровані наколінники, цей клапан бажано тримати у піднятому положенні, аби всередину не потрапляв бруд, пил та дрібне сміття. Якщо ж наколінники встановлено, достатньо відклеїти клапан, та опустити його всередину отвору разом з демпфером наколінника.

Огляд штанів Army Combat Pants FR: коліна ззаду - secretsquirrel.com.ua

За накладками для наколінників, в бічні шви Army Combat Pants FR вшиті два хлястики на липучці. Їх завдання регулювати позиціювання наколінників та щільність їх прилягання до ніг користувача. Задля кращої фіксації краще сильніше затягувати ці липучки. У випадку коли у вас немає нагальної потреби у наколінниках, а вільна циркуляція повітря більш актуальна — можна послабити ці липучки.

Огляд штанів Army Combat Pants FR: інтегровані наколінники - secretsquirrel.com.ua

Army Combat Pants FR без встановлених інтегрованих наколінників ви бачили на титульному фото цього огляду, а от як вони виглядатимуть з встановленими наколінниками можна подивитися на фото вище на прикладі наколінників AirFlex Combat Knee Pads від Crye Precision.

Огляд штанів Army Combat Pants FR: кишені на гомілці - secretsquirrel.com.ua

Кишені на гомілках розташовані збоку та трошки нижче накладок для наколінників. Ці кишені з клапаном на липучці передбачені для транспортування перев’язувальних пакетів та джгутів на випадок критичних пошкоджень нижніх кінцівок. Розмірів кишені 10,5 х 17 х 2,5 см. (ширина\висота\глибина) достатньо для розміщення всередині перев’язувального пакета NAR Emergency Trauma Dressing шириною 10 см. чи складеного джгута-турнікета NAR Combat Application Tourniquet (C-A-T). Клапан кишені висотою 6 см. надійно захищає вміст від потрапляння різноманітного сміття та стікання опадів.

Огляд штанів Army Combat Pants FR: регулювання горловини штанів - secretsquirrel.com.ua

Внизу штани утягуються за допомогою мотузка, пропущеного у відвороті горловини штанів. Він допоможе зменшити діаметр горловини на випадок коли ви хочете захиститися від потрапляння бруду, комах чи снігу. Хоча цей мотузок і не може замінити використання гамашів, але користь від нього теж є.

Army Combat Pants FR стануть гарною альтернативою штатним штанам Army Combat Uniform (ACU) в умовах коли не має бажання нехтувати зносостійкістю, повітропроникністю, вентильованістю та комфортом тривалого носіння задля додаткового захисту від відкритого полум’я. Вони не проплавляться під дією вибухів, вогню чи високих температур, захищаючи вас від опіків. При цьому за рештою показників ви ледве помітите різницю між ними та штанами ACU, а використання інтегрованих наколінників захистить вас не лише від вогню, а й від травм коліна та гомілки.

Штани Army Combat Pants FR, представлені у огляді, були надані магазином punisher.com.ua, на сторінках якого ви можете дізнатися поточну наявність розмірів та вартість.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: