Огляд підсумка Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch

Elastic Pistol Magazine Pouch – компактний підсумок для транспортування магазинів для короткоствольної зброї від Spiritus Systems.

Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch – нещодавнє доповнення серії підсумків від Spiritus Systems, що призначене транспортувати однорядні та дворядні магазини для короткоствольної зброї, а також предмети схожих габаритів. Його було анонсовано ще на стенді SHOT Show 2023, й починаючи з вересня він став доступний на офіційному сайті виробника.

Цей підсумок задумувався як щось середнє між жорсткими пластиковими паучерами та м’якими еластичними підсумками, що поширені зараз на ринку. Результат став одночасно легким та в міру жорстким, при цьому зберіг міцність для довготривалого користування. Додатково його також наділили наступними особливостями.

 • Можливість інтеграції з продуктами серій Spiritus Systems LV-119 та Spiritus Systems Micro Fight.
 • Можливість кріплення як на інтерфейс PALS, так і на ремінь.
 • Сумісність з одно- та дворядними магазинами.
 • Клиноподібна форма для полегшення повернення магазинів назад в підсумок.
 • Полімерна основа, що надає жорсткість конструкції.
 • Текстурована підкладка, що посилює тертя та покращує утримання магазинів.
 • Отвори для пропускання шоккорду на випадок коли магазинам потрібна додаткова фіксація.
 • Еластична петля для кращого утримання однорядних магазинів в комплекті.
 • Два відрізи липучки для фіксації магазина в комплекті.
 • Основний матеріал: Cordura 500D, Tegris, Hank Kevlar.
 • Доступні кольори: Black, Coyote Brown, Ranger Green, Wolf Grey, Woodland, Multicam, Multicam Arid, Multicam Tropic, Multicam Black.
 • Розміри (см): 3,5 х 11 х 2,5 (ширина\висота\глибина).
 • Вага: 30 г.

Далі в огляді представлений підсумок Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch в кольорі Ranger Green.

Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch: пакування - secretsquirrel.com.ua

Пакування в пістолетного підсумка вельми типове для решти продукції Spiritus Systems – прозорий пластиковий пакет із застібкою в верхній частині. На передній поверхні пакета наклеєна наліпка білого кольору, на поверхні якої вказується виробник та посилання на його офіційний сайт, артикул, назва продукту, обраний колір та QR-код.

Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch: загальний вигляд - secretsquirrel.com.ua

Всередині пакета на вас чекатимуть аж чотири предмети: підсумок Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch, замкнене кільце з дюймової еластичної стропи та два відрізи липучки довжиною 15,5 сантиметра. Один бік цих відрізів вкритий гачками, другий – петлями. До використання цих аксесуарів ми ще повернемося, а поки розглянемо сам підсумок.

Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch: вигляд спереду - secretsquirrel.com.ua

Спереду використовується Cordura 500D, і як можна бачити на фото вище, зовнішня поверхня повністю позбавлена строп, петель шоккорду, чи будь-яких модульних інтерфейсів. Тут пропущені лише два вертикальні шви, якими кріпляться бічні еластичні стінки та невеличка бирка з назвою виробника. Spiritus Systems аргументують такий мінімалістичний дизайн позбавленням від небезпеки чіпляння за предмети оточення, що є доволі типовою проблемою для підсумків з петлями шоккорда. Тож не чекайте, що ви будете збирати підсумком фрагменти рослин, ґрунту тощо.

Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch: вигляд ззаду - secretsquirrel.com.ua

Ззаду все навпаки – між вертикальними швами знаходиться чотири великих горизонтальних отвори шириною один дюйм, що забезпечують можливість монтажу підсумка на типові модульні інтерфейси PALS та LaserCut військової специфікації. Міх ними простір підсумка додатково поділений на півдюймові проміжки дещо вужчими горизонтальними отворами.

Вони дозволять монтувати ваші підсумки як на сучасніші модульні інтерфейси, що мають півдюймовий крок для навіски підсумків, так і на бойові пояси в діапазоні ширини від одного до двох дюймів. Тут маю зауважити, що кількість виробників, які приймають півдюймову сітку дедалі зростає, як і кількість ременів не зовсім типової ширини, наприклад в 1,75 дюйма.

На фото вище крізь нижній отвір підсумка також можна бачити фрагмент виконаний з Tegris. Й хоч видно його тільки крізь один отвір, вся задня площина Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch підсилена цим жорстким полімером, що за своєю структурою нагадує вуглецеве волокно. Він вже знайомий нам за іншими продуктами, зокрема Spiritus Systems MOLLE Back Panel, й використовується для надання жорсткості конструкції. Тож можете бути певні, що підсумок збереже свою форму при тривалому використанні та не деформується.

Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch: вигляд зверху - secretsquirrel.com.ua

Всередині підсумка його передню та задню поверхні вистелено шаром Hank Kevlar. Це щільний матеріал з яскраво вираженою текстурою, що присутній тут задля покращення сили тертя між стінками магазинів та підсумка. Тож, хоча його бічні стінки й виконані з еластичної стропи, вона не єдина утримуватиме магазини всередині.

Завдяки цій текстурі вам доведеться докласти трошки зусиль задля виймання магазина з підсумка, що попередить їх випадковий та самовільний вихід та можливість втрати. Тож магазини покидатимуть підсумки виключно коли це потрібно, й надійно утримуватимуться всередині під час транспортування.

Зверху варто звернути також увагу на вставки, що для підсумків в кольорі Ranger Green виконані з жорсткого чорного пластику. Крізь них пробиті отвори, що сполучають зовнішню та внутрішню поверхні обох стінок, та встановлені люверси діаметром 0,5 сантиметрів. Ці вставки сформовані виробником заздалегідь та мають певну форму.

Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch: вигляд збоку - secretsquirrel.com.ua

Зокрема, вставка, яка знаходиться на зовнішній стінці Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch, не є вертикальною, а має легкий кут нахилу в зовнішньому напрямку, що добре помітно при погляді збоку. Це розширення надає горловині підсумка дещо клиноподібної форми, завдяки якій полегшується тактильна ідентифікація при поверненні магазинів в підсумок навпомацки або наосліп.

Тож вам не треба дивитися куди вставляти магазини, а досить намацати виступ горловини, після чого ви маєте тактильну точку відліку для продовження руху. Цей кут нахилу також гарно поєднується зі звуженням дворядних магазинів, що тільки полегшує їх повернення.

Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch: шоккорд пропущений крізь отвори - secretsquirrel.com.ua

Люверси діаметром 0,5 сантиметра в верхній частині підсумка застосовуються не лише для приєднання пластикових вставок. Їх також можна використати для пропускання шоккорду, що слугуватиме додатковим засобом утримання підсумків всередині. Шоккорд не входить до комплекту постачання підсумка, проте ви маєте можливість отримати його в складі Spiritus Systems Bungee Retention Kit, чи взяти з інших підсумків де вони, можливо, вами не використовуються. На роль донора можна сміливо розглядати Spiritus Systems SPUD Pouch, Spiritus Systems Expander Wing Mk2 чи навіть Spiritus Systems Flag Bungee, до складу яких включено шоккорд та відповідні прихвати.

Страхування магазинів шоккордом може знадобитися якщо ви очікуєте динамічне пересування, часті зміни положень, або берете участь в десантуванні з повітряного чи морського транспорту, й не хочете завчасно втратити своє спорядження. Разом із цим ви можете віддавати перевагу швидкості виймання змінних магазинів, тож добре, що виробник не зробив петлі з шоккорда обов’язковим елементом конструкції. Так у вас зберігається гнучкість та можливість адаптації під умови завдання, а додавання чи знімання шоккорду займає всього декілька секунд.

Нижче я додаю відеоогляд Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch від самого виробника, що став доступний на youtube-каналі під час надходження підсумка у продаж.

Я також обіцяв, що докладніше розкажу про супутні аксесуари, які надходять разом з підсумком. Тож, виробник чомусь віддав перевагу липучці на користь типових PALS строп з вертикальними елементами, що присутні скажімо на підсумках для довгоствольної зброї Spiritus Systems SPUD Pouch. Тож розберімося із цим.

Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch: фіксація на ремені для перенесення магазина - secretsquirrel.com.ua

Річ у тім, що пістолетні підсумки та магазини доволі часто кріпляться разом із пістолетами спершу на бойові ремені. І в цьому є певний сенс, адже так у вас пістолет та боєкомплект до нього може знаходитися при вас навіть коли не використовується довгоствольна зброя чи засоби індивідуального бронезахисту. Тому акцент при створенні Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch робився в першу чергу на його інтеграцію з ременями.

На фото вище видно, що при використанні бойового поясу, який має липучку по всій площині, одного відрізу з комплекту надходження більш ніж достатньо для кріплення Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch. І липучка в цьому разі навіть має перевагу, оскільки забезпечує надійне кріплення як у вертикальній, так і в горизонтальній площині. Тобто ви маєте змогу розмістити підсумок саме там, де необхідно, з точністю до міліметрів. При цьому він не буде ковзати вліво чи вправо, як це було б при використанні стандартних строп PALS чи LaserCut. І тут, до речі, проміжні півдюймові отвори в задній стінці підсумка йдуть тільки на користь.

Замкнена ж дюймова петля застосовується для кращого притискання стінок підсумка у випадках, коли ви використовуєте тонші однорядні магазини, або якщо еластична стропа бічних стінок почне розтягуватися з часом. Тож якщо захочете краще притиснути свої магазини – просто накиньте петлю відповідно до бажаного ступеня стискання.

Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch: фіксація на нагруднику для перенесення магазина - secretsquirrel.com.ua

Але ремінь з липучкою – то не єдине місце кріплення для Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch. Можна його кріпити й на звичайні стропи PALS або LaserCut. Ідеально для цього застосовувати вертикальні пластикові кріплення типу Tactical Tailor Malice Clips чи їх аналоги. Вони, до речі, не входять в комплект надходження, тому їх вам доведеться придбати окремо.

Але і без Malice Clips у вас зберігається можливість кріпити підсумки до бічних поверхонь нагрудників Spiritus Systems Micro Fight MKV, для чого можна використати все ті ж два відрізи липучки з комплекту надходження. Для цього я просто скріпив їх половини між собою, пропустив вільні кінці крізь горизонтальні отвори в бічних стінках й приклеїв кінці липучки один до одного з внутрішнього боку нагрудника. Звісно, що задля такої фіксації вам знадобиться доступ у внутрішній простір, тому він навряд чи підійде для простого вивішування підсумка на PALS платформі.

Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch: фіксація на нагруднику для перенесення мультитула - secretsquirrel.com.ua

Проте, як можна бачити на фото вище, такого способу фіксації достатньо для транспортування одного-двох магазинів для короткоствольної зброї безпосередньо на вашому нагруднику. При цьому це можуть бути й не обов’язково магазини, адже їх місце всередині підсумка можуть займати мультитули, ліхтарі чи інші предмети схожих розмірів. На фото вище для демонстрації цієї можливості використовується повнорозмірний мультитул Leatherman Surge.

Загалом пістолетний підсумок у Spiritus Systems вийшов доволі гармонійним. Нічого зайвого, при цьому присутнє все необхідне: жорстка платформа для підтримання форми, пластикові вставки зверху для надання клиноподібної форми, металеві люверси для додаткової фіксації шоккордом в разі потреби, текстурована вставка для покращення фіксації всередині, модульна півдюймова система для кріплення на ремені та тактичне спорядження. При цьому вам залишили й свободу вибору способу фіксації, і можливість додавання шоккорду лише коли в цьому присутня потреба. Тому цей підсумок можна вважати бажаним доповненням для Spiritus Systems Micro Fight MkV, адже їх поєднання також передбачалося виробником від початку.

Підсумок Spiritus Systems Elastic Pistol Magazine Pouch, представлений в огляді, було придбано через офіційний сайт виробника – spiritussystems.com.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *