Огляд платформи Spiritus Systems MOLLE Back Panel

Spiritus Systems MOLLE Back Panel – модульна платформа для підсумків та спорядження, що фіксується до заднього чохла плитоносок Spiritus Systems LV-119.

Разом з додаванням евакуаційної стропи Spiritus Systems Recovery Handle Mk2, конструкцією заднього чохла для бронеплит Spiritus Systems LV-119 Rear Overt Plate Bag передбачена й сумісність з кількома видами змінних розвантажувальних платформ. На момент написання цього огляду сайт Spiritus Systems пропонує вам вибір з кількох варіантів сумісних панелей.

Основний – це панель Spiritus Systems Assault Back Panel Core, що має ряд вже вбудованих кишень та конструктивних особливостей, а також може адаптуватися шляхом вибору змінних верхніх модулів, до числа яких належать: Back Panel MOLLE Flap з модульним інтерфейсом, Back Panel Flashbang Flap під розміщення світло-шумових гранат, та Back Panel GP Flap утилітарного спрямування.

Разом із ними, Spiritus Systems пропонує й розвантажувальну панель Spiritus Systems MOLLE Back Panel, вся площа якої відведена під модульний інтерфейс PALS, який дозволяє користувачу самостійно обирати кількість та розміщення підсумків, які фіксуватимуться до цієї панелі. Задля кращого виконання своїх функцій ця панель наділена наступними конструктивними особливостями.

  • Можливість поєднання з іншими елементами системи Spiritus Systems LV-119.
  • Шість колонок PALS інтерфейсу для розміщення підсумків та сумісного спорядження.
  • Два вертикальні внутрішні канали для транспортування довгастих предметів (сокир, молотів, болторізів тощо).
  • Використання композитного матеріалу Tegris для рівномірного розподілу навантаження.
  • Металеві кнопки для підсилення в локаціях, куди приходяться найбільші навантаження.
  • Доступні кольори: Balck, Coyote Brown, Ranger Green, Wolf Grey, Multicam, Multicam Balck.
  • Розміри (см): 27 х 29 (ширина\висота).

Далі в огляді представлена модульна платформа Spiritus Systems MOLLE Back Panel в кольорі Ranger Green.

Spiritus Systems MOLLE Back Panel: пакування - secretsquirrel.com.ua

Пакуванням для Spiritus Systems MOLLE Back Panel слугує прозорий пластиковий пакет збільшених розмірів, адже всередині нього має розміщатися пласка модульна панель загальними розмірами 27 х 29 сантиметрів (ширина\висота). Верхня частина пакета має пластикову застібку багаторазового застосування, а передня поверхня несе на собі наліпку з ключовою інформацією про продукт. Тут можна знайти логотип та назву виробника, артикул продукту, а також обраний вами варіант кольору.

Всередині на вас чекатиме модульна розвантажувальна панель, утворена поєднанням Cordura 500D та композитного матеріалу Tegris. Tegris за своєю структурою дуже подібний до вуглецевого волокна, й поєднує в собі жорсткість та надзвичайно малу вагу. Шляхом використання комірок, що утворені в Tegris способом лазерного гравіювання, Spiritus Systems MOLLE Back Panel здатна утримувати значну вагу й рівномірно розподіляти її на всю площу панелі.

Spiritus Systems MOLLE Back Panel: внутрішня поверхня - secretsquirrel.com.ua

Внутрішня поверхня розвантажувальної панелі з Cordura 500D оснащена двома відрізами липучки з гачками. Розміри верхньої поверхні складають 20 х 4 сантиметри (ширина\висота), а нижньої – 20 х 10,5 сантиметра (ширина\висота). І якщо верхня липучка стикується з липучкою на зовнішній поверхні Spiritus Systems LV-119 Rear Overt Plate Bag задля їх поєднання, то нижня липучка дозволяє додатково розширяти вантажні можливості панелі підсумками типу Spiritus Systems SACK Pouchh Mk3. Тож 6 колонок PALS інтерфейсу – це далеко не вся корисна поверхня цієї панелі.

Також на фото вище можна бачити велику кількість металевих люверсів та шість вертикальних смужок PALS з кнопками. Чотири таких смужки розташовані в верхній частині, ще дві прорізані прямо в основному матеріалі по центру панелі. До застосування всіх цих кнопок ми ще повернемося трохи згодом.

Spiritus Systems MOLLE Back Panel: зовнішня поверхня - secretsquirrel.com.ua

Зовнішня поверхня Spiritus Systems MOLLE Back Panel повністю виконана з композиту Tegris та відведена під модульний інтерфейс PALS, що складається з 6 колонок по 12 рядів. До основного матеріалу Tegris фіксується за допомогою семи люверсів, які пробити наскрізь через два шари матеріалів та розвальцьовані задля фіксації.

Ці люверси встановлені тут не просто так і покликані посилювати конструкцію, повністю блокуючи утворення розривів чи псування швів в місцях, що найбільш навантажені спорядженням. Зусилля, що зможе розірвати вальцьований метал має бути на порядок вищим від зусилля для розривання нейлонових ниток, тож можете бути спокійні, що ваша модульна панель впорається з будь-яким спорядженням.

Ті ж сім люверсів утворюють під поверхнею з Tegris два вертикальних канали, якими можна скористатися задля розміщення важких довгастих предметів спорядження.

Spiritus Systems MOLLE Back Panel: канали для інструментів - secretsquirrel.com.ua

На фото вище задля демонстрації цих каналів в дії я використовую руків’я своєї сокири Fiskars X10, проте в бойових обставинах її місце радше займуть засоби для вибухового й невибухового проникнення: кувалда, hoonigan tool для розламування дверей, болторізи, довгі вибухові заряди тощо.

Spiritus Systems MOLLE Back Panel: люверси зовнішньої поверхні - secretsquirrel.com.ua

Зверху на Spiritus Systems MOLLE Back Panel добре видно ті самі люверси, які поділяють простір між Cordura 500D та Tegris на два вертикальні канали. Чотири люверси по кутках фіксують матеріали між собою, а також утримують кути навіть при великих масах чи сильних навантаженнях. Люверс по центру ж не дозволяє верхньому краю панелі сильно відходити від спини користувача, що придає панелі незначний профіль.

Spiritus Systems MOLLE Back Panel: блискавки - secretsquirrel.com.ua

Збоку ззовні панелі парою люверсів фіксуються дві блискавки YKK, якими бічні грані панелі кріпляться до відповідних блискавок на Spiritus Systems LV-119 Rear Overt Plate Bag. Ці блискавки виготовляються YKK і розташовані таким чином, щоб під дією сили тяжіння бігунок спускався вниз, замикаючи блискавку. Це зроблено навмисне аби великі вантажі не відтягували верхній край блискавки та не розмикали її краї.

Що правда, маю зазначити, що металеві прихвати бігунків створюють забагато сторонніх звуків. Я б навіть радив замінити їх прихватами з паракорду чи чогось подібного, якщо звукова дисципліна має для вас хоч якесь значення. Інакше ці прихвати почнуть дзеленчати під час активного руху чи зміни положень.

Що ж, з конструктивними особливостями Spiritus Systems MOLLE Back Panel знайомство вважайте завершене. Тепер маю відповісти на питання як же ця панель кріпиться до чохлів задньої бронеплити. Тут, на щастя, все вельми просто, й для досягнення цієї мети вам вистачить виконати всього кілька кроків, що описані нижче.

  1. Приєднайте верхні вертикальні стропи

    Розправте чотири вертикальні смужки PALS, що розташовані в верхній частині панелі, та спрямуйте їх під стропи в верхній частині заднього чохла. Застібніть металеві кнопки. Зверніть увагу, що внутрішні стропи треба спрямовувати не в канали, які призначені для пропускання Spiritus Systems Recovery Handle Mk2 всередину внутрішнього простору чохла, а виключно в комірки горизонтальної стропи, яка знаходиться вгорі заднього чохла.Spiritus Systems MOLLE Back Panel: встановлення на чохол бронеплити - secretsquirrel.com.ua

  2. Приєднайте центральні вертикальні стропи

    Пропустіть в комірки горизонтальної стропи й вертикальні стропи з кнопками, що знаходяться в центрі внутрішньої поверхні розвантажувальної панелі. Застібніть металеві кнопки. В ході виконання цього кроку також приєднаються поверхні липучки, половинки якої знаходяться на зовнішній поверхні чохла, та внутрішній поверхні панелі.Spiritus Systems MOLLE Back Panel: встановлення на чохол бронеплити - secretsquirrel.com.ua

  3. Застібніть бічні блискавки

    Встановіть бігунки блискавок у верхнє положення, сумістіть їх з напрямними та застібніть блискавки з обох боків панелі. Все ваша Spiritus Systems MOLLE Back Panel приєднана до спинки чохла, й готова до подальшого використання. Також маю зазначити, що чохли під бронеплити розмірами SAPI M та L інтегруються з розвантажувальними панелями без жодних додаткових аксесуарів. Що правда, при використанні чохлів під бронеплити розміром SAPI XL задля приєднання розвантажувальних панелей вам знадобляться адаптери Spiritus Systems Back Panle XL Adapter. Таким чином Spiritus Systems намагаються уникати необхідності виготовляти панелі в кількох розмірах, й позбавляють користувачів необхідності обирати ці розміри під час купівлі.Spiritus Systems MOLLE Back Panel: встановлення на чохол бронеплити - secretsquirrel.com.ua

Після виконання описаних кроків, ваша Spiritus Systems MOLLE Back Panel надійно приєднається до чохла задньої бронеплити, й буде готова до подальшого завантаження корисною вагою.

Spiritus Systems MOLLE Back Panel: на користувачі, без підсумків - secretsquirrel.com.ua

На фото вище я навмисно приєднав до чохла ще й евакуаційну стропу Spiritus Systems Recovery Handle Mk2, руків’я якої можна бачити в верхній частині чохла. Це для того, щоб ви бачили, що ці аксесуари можна поєднувати між собою та використовувати без жодних конфліктів.

На фото нижче ж можна бачити приклад завантаження панелі Spiritus Systems MOLLE Back Panel з використанням двох підсумків Spiritus Systems Medium GP Pouch та аксесуара під назвою Spiritus Systems Flag Bungee. Про обидва цих товари я ще розкажу в окремих оглядах.

Spiritus Systems MOLLE Back Panel: на користувачі, з підсумками - secretsquirrel.com.ua

Загалом, Spiritus Systems MOLLE Back Panel – це доволі функціональна розвантажувальна платформа, що може повністю адаптуватися користувачем відповідно до його завдань, ролей та особистих побажань. Ця панель буквально за кілька секунд може додати вашій плитоносці необхідний комплект спеціалізованого спорядження (наприклад, для зв’язківців, брічерів, саперів, медиків тощо), або розширити наявний комплект спорядження предметами для триваліших операцій (наприклад, додатковим БК, гранатами, комплектом виживання, захисним одягом, маскуванням тощо). За потреби також можна придбати кілька таких панелей під різні ролі та функції, та швидко міняти їх, довішуючи до плитоносок відповідних членів команди.

Розвантажувальна панель Spiritus Systems MOLLE Back Panel, зображена в огляді, була придбана на офіційному сайті виробника – spiritussystems.com.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *