Огляд перев’язувального матеріалу H&H MiniTAC

H&H MiniTAC – компактний нетканий бинт у стерильному вакуумному пакуванні від американської компанії H&H Medical Corporation

Більшість бинтів до яких ми звикли мають ткану структуру. Вони складаються з окремих вертикальних та горизонтальних волокон, які згодом сплітаються між собою й утворюють полотно. Поглинальні властивості такого полотна сильно залежать від кількості волокон на одиницю площі, та частоти їх переплітання. Ми вже демонстрували цю залежність окремими фото в огляді бинта H&H Compressed Gauze.

Але ткана структура, на жаль, має один недолік – ті самі окремі волокна. Часто вони висотуються з полотна, особливо коли воно деформується, чи порушується його цілісність. Думаю, всі бачили як висотується край аптечного бинта у місці розриву, і скільки волокон при цьому випадає із нього. Коли це поверхневе ураження і волокна просто падають донизу – це не критичний недолік. Гірше – коли вони висотуються всередині рани, під час тампонування, чи зупинки критичних кровотеч. Такі волокна потребують особливої уваги при обробці рани, а також можуть стати причиною запалення, нагноєння та інших ускладнень.

Цієї проблеми можна уникнути, використовуючи перев’язувальні матеріали на нетканій основі. З ними ми познайомимося на прикладі бинта H&H MiniTAC, що має наступні особливості.

  • Неткана структура полотна.
  • Стерильне вакуумоване пакування.
  • Покращене поглинання: вбирає на 63% більше рідини на м² у порівнянні з бавовняними бинтами зі зморшкуватим плетенням.
  • Розміри в складеному стані (см.): 6 х 7,6 x 1,6 (ширина\висота\глибина).
  • Розміри в розкладеному стані (см.): 11,5 x 213 (ширина\довжина).
  • Основний матеріал: TACgauze™.
  • Вага: 42 г.

Подібно до H&H Compressed Gauze, H&H MiniTAC пакується у прозорий вакуумований пакет.

H&H MiniTAC: вигляд спереду

Спереду під поверхнею вакуумованого пакета знаходиться сірий паперовий аркуш з ключовою інформацією про продукт: назвою, артикулом, розмірами в розкладеному стані, логотипом та контактами виробника, позначками стерильності та відсутності латексу.

H&H MiniTAC: вигляд ззаду

Ззаду будь-які вкладення та аркуші відсутні, а з цікавої інформації зазначаються лише номер партії, дата виробництва та граничний термін придатності. Строк зберігання становить п’ять років, а вміст залишиться стерильним за умови відсутності ушкоджень пакування.

Зверху пакування присутні засічки, що полегшують відкривання вакуумованого пакета для доступу до вмісту.

H&H MiniTAC: без пакування

Всередині на вас чекає щільний брикет розмірами 6 см. х 7,6 см. x 1,6 см.(ширина\висота\глибина). Габарити дуже близькі до H&H Compressed Gauze, але на відміну від нього, H&H MiniTAC складений у два рази. Тож не забудьте розгорнути його перед застосуванням.

H&H MiniTAC: загальний вигляд

Враховуючи загальні розміри бинта у 11,5 см. x 213 см. (ширина\довжина), розміри запакованого брикета дуже компактні, що дозволяє з легкістю розміщати його у підсумках індивідуальних аптечок, медичних заплічників, відсіках автомобільного салону тощо. Чим компактніший кожен бинт – тим більше перев’язувального матеріалу ви можете взяти з собою.

H&H MiniTAC – бинт на нетканій основі, виготовлений з матеріалу під назвою TACgauze™. Замість переплітання волокон для створення полотна, матеріали цього бинта спресовані між собою в особливих умовах. До складу входять вибілена бавовна, синтетичні волокна та True Cotton – стійкі бавовняні волокна від компанії T.J. Beall Company, отримані без застосування хімічних реагентів. Після пресування матеріал проходить перфорацію, в ході якої на поверхні бинта з’являється велика кількість отворів. Такий бинт здатен поглинати на 63% більше рідини на м² у порівнянні зі звичними бавовняними бинтами. Отвори також пропускають повітря, через що поверхня тіла під бинтом має можливість вільно вентилюватися, викликаючи менше подразнень та дискомфорту при тривалому носінні.

H&H MiniTAC: щільність нетканого матеріалу

Але що найважливіше – з нетканого H&H MiniTAC не висотуються волокна. Навіть якщо ви відріжете чи відірвете бинт, і почнете тампонувати ним проникаючі поранення, відірваний край не буде утворювати вільних волокон і фрагментів. Завдяки цьому можете бути спокійні, що в каналі рани не залишаться непомічені вами часточки, які можуть викликати ускладнення та затягувати загоєння.

Неткана основа також краще відлипає від закривавлених поверхневих уражень (саден, опіків тощо), викликаючи менше супутніх пошкоджень та болю. Ця особливість буде доречною коли пов’язку з H&H MiniTAC почнуть знімати чи виймати бинт із каналу рани.

H&H MiniTAC: порівняння з h&h compressed cauze та звичайним бинтом

Для порівняння на фото вище можна побачити поверхні звичайного аптечного бинта, тканого H&H Compressed Gauze та нетканого H&H MiniTAC. Щільність полотна та кількість порожнин помітно неозброєним оком.

H&H MiniTAC знайдеться застосування при тампонуванні проникаючих уражень, зупинці кровотеч, накладанні поверхневих пов’язок, додаванні “подушок” для поглинання рідини при створенні компресійних пов’язок тощо.

Дякуємо магазину товарів першої допомоги paramedic.ua за зразок H&H MiniTAC наданий для огляду.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *