Talon II Model 90C – напівжорсткі ноші від North American Rescue, які використовуються медичними службами по всьому світу.
Раніше ми вже оглядали м’які ноші призначені для евакуації та транспортування потерпілих на відносно невеликі відстані. М’які ноші – це скоріше крок в сторону прискорення та полегшення евакуації, ніж спроба зробити цей процес комфортним для потерпілого. Евакуація на великі відстані, особливо по складному рельєфу з використанням м’яких ношів – це випробування як для всіх учасників процесу.
Повноцінно м’які ноші виконують свої функції на етапі первинної евакуації з зони з високим рівнем загрози до відносно безпечних ділянок. Далі на потерпілого чекає ще довгий шлях від переднього краю до локального осередку надання медичної допомоги (сортувального пункту, польового шпиталю тощо) і далі до медичного закладу, де буде надаватися профільна допомога.
На цьому шляху потерпілого ще кілька разів будуть переміщати з транспорту на транспорт, з операційної у відділення і навпаки. Виконувати всі ці переміщення зручніше з використанням напівжорстких ношів, до яких і належать NAR Talon II Model 90C.
Можна сміливо сказати, що дана модель ношів канонічна, оскільки з часів її появи суттєвим проривом у світі евакуації можна вважати хіба що систему R-LIFT від Matbock. Але зустрічається вона доволі рідко, тому ноші NAR Talon II Model 90C продовжують ефективно виконувати покладені на них функції, в чому їм допомагають наступні конструктивні особливості.
- Компактні розміри у складеному стані, що полегшують зберігання та транспортування.
- Ергономічні ручки, які складаються.
- Поверхня, що відштовхує рідини організму та хімічні засоби.
- Шість точок кріплення під стійки для інфузійних розчинів та інших аксесуарів.
- Дві стропи для кріплення потерпілого.
- Розміри в складеному стані (см.): 52 х 22 х 24 (висота\ширина\глибина).
- Розміри в розкладеному стані (см.): 229 х 57 х 15 (довжина\ширина\глибина)
- Вага: 7,4 кг.
- Максимальне навантаження: 544,3 кг.
Оскільки у більшості випадків ноші зберігаються та транспортуються у складеному стані, перш ніж розказувати про них в деталях, зупинюся на тому як вони розкладаються. Для цього одній особі доведеться виконати дії описані нижче.
- Розстібніть фастекси якими скріплені перехресно направлені стропи NAR Talon II Model 90C.
- Схопіться за ручки, розташовані з протилежних боків ношів та розгорніть конструкцію. Зверніть увагу, що ноші розкладаються у формі, яка нагадує латинську літеру “W”. Якщо після розгортання у вас утворюється літера “M” – ви вхопилися не з тієї сторони. Перегорніть ноші та продовжуйте за описаним алгоритмом.
- Повністю вирівняйте місця зчленування та перейдіть на одну зі сторін, де вам зручно буде взятися за ручки.
- Поверніть жердини ношів на 90 градусів у напрямку назовні. В результаті повороту згини зчленувань, які ви розкладали перед цим, повернуться перпендикулярно поверхні. Ніжки ношів при цьому опиняться над жердинами, що й зображено на фото вище. Цей поворот надає жорсткості всій конструкції, а зчленування не прогинаються під вагою.
- Після цього треба зафіксувати жердини у такому положенні. Для цього схопіться за ручки з кожного боку ношів та продавіть поперечні перегородки. Дехто примудряється робити це руками чи чітко поставленим ударом. Мені ж зручніше впертися в центральну частину перегородки підошвою черевика, схопитися за ручки та вижати перегородку ногою.
- Встановивши поперечні перегородки з обох боків, ви завершили процес розкладання NAR Talon II Model 90C. Залишається лише перевернути ноші ніжками донизу, а поверхнею – наверх.
Складання NAR Talon II Model 90C у стан для зберігання та транспортування виконується тими самими діями, проведеними у зворотній послідовності.
А ось тепер вже можна детальніше розказувати про самі ноші, та їх особливості.
Перша, і найбільш суттєва на мою думку, відмінність від евакуаційних ношів – це наявність жорстких жердин та ніжок, які підіймають потерпілого над поверхнею приблизно на 15 сантиметрів. Тож потерпілий уже не лежить безпосередньо на поверхні, втрачаючи тепло від контакту з мокрим ґрунтом, вологою рослинністю чи снігом. Цей проміжок слугує додатковим захистом від розвитку гіпотермії, що притаманний потерпілим з втратами крові чи у шокових станах.
Наступна відмінність – жорсткі ручки для транспортування. Це не петлі, а повноцінні, міцні ручки з ергономічним дизайном, що дозволяють переносити потерпілих силами двох осіб. При цьому ноші не будуть прогинатися по центру під вагою потерпілого. Ручки NAR Talon II Model 90C можна скласти коли в них немає потреби, що дозволить зекономити вільне місце в салонах евакуаційних автомобілів чи гелікоптерів. Ручки мають механізм блокування, що фіксує їх в розкладеному стані.
Основна поверхня NAR Talon II Model 90C, що складається з чотирьох секцій, виконана з міцного полімерного матеріалу з об’ємним плетенням. Завдяки плетенню та використанню полімера, поверхня ношів не поглинає воду чи рідини організму потерпілого (піт, слину, кров, сечу тощо). Тож NAR Talon II Model 90C лишатимуться чистими, адже рідини просто збігають крізь плетення вниз, чи легко змиваються водою під тиском. Гідрофобність поверхні також не дозволяє ношам поглинати опади і воду, набираючи додаткову вагу при тривалому транспортуванні. Тож ввечері дощового дня ноші важитимуть рівно стільки, скільки вони важили вранці.
При своїй відносній легкості, NAR Talon II Model 90C здатні втримати майже пів тони ваги, чого більш ніж достатньо для транспортування потерпілих великих розмірів, навіть із додатковим спорядженням.
Для додаткового комфорту та надійності ноші оснащено двома регульованими стропами з фастексами великих розмірів. Ними можна фіксувати потерпілого в області грудей і трохи вище коліна. Ці стропи також не будуть зайвими для фіксації рятувальних ковдр та інших ізоляційний шарів.
В місцях зчленування ноші мають отвори, які гарно видно на фото вище. Загалом їх аж шість штук: по три на кожній з жердин. Використовуються вони для регульованих стійок NAR Adjustable IV Pole, на які вивішуються пакети з розчинами для внутрішньовенного вливання. В разі необхідності їх, звісно, можна замінити підручними засобами типу обтесаної гілки з розгалуженням.
Окрім стійок під інфузійні розчини North American Rescue також пропонує широкий вибір аксесуарів, що кріпляться у ці отвори. Наприклад спинка NAR Talon Backrest, система для полегшення транспортування NAR Gryphon Litter Carrying Harness, стійки NAR Litter Stands і рюкзак для транспортування NAR Talon II Assault Litter Carrier.
Як можна бачити на фото вище, розмірів NAR Talon II Model 90C достатньо для розміщення людини середньої комплекції. При моєму зрості понад 180 см. в мене дещо звисають стопи, але нічого такого, що б впливало на комфорт чи можливість транспортування. Розкладні ручки забезпечують достатньо місця аби тримати ноші під час транспортування. На відміну від м’яких ношів, місця на поверхні NAR Talon II Model 90C достатньо і для рук потерпілого. За потреби їх навіть можна зафіксувати стропами, чи пропустити під ремінь штанів.
Загалом, наявність всіх перерахованих особливостей, разом з відносною легкістю та компактністю, роблять NAR Talon II Model 90C функціональними та універсальними. Вага в 7,4 кг., щоправда, більше схиляє використовувати їх в операціях з застосуванням техніки, коли ноші можна розмістити всередині машини швидкої допомоги, евакуаційного автомобіля, гелікоптера чи в бронетехніці. Тим, кому така вага здасться надто великою, раджу відправитися на найближчу станцію швидкої допомоги і порівняти їх з ношами з дерев’яними жердинами радянського зразка. Різниця буде очевидною.
Дякуємо магазину paramedic.ua за NAR Talon II Model 90C надані для огляду. Актуальну наявність та вартість можна дізнатися на сторінках інтернет-магазину.
Залишити відповідь