Евакуаційні ноші – м’яке полотно з ручками, що, на відміну від евакуаційної стропи, забезпечує потерпілому більший комфорт, при цьому залишаючись легкими та компактними.
Якщо ви мали справу з лікарняними каталками, ношами чи жорсткими транспортувальними щитами, то ви вже знаєте наскільки вони важкі. З цієї причини взяти їх з собою у поле під час пошуково-рятувальної операції, розвідувального рейду чи туристичного виходу просто немає можливості. Якщо під час них щось станеться, потерпілого може виникнути потреба транспортувати на значні відстані, для яких евакуаційна стропа просто не пристосована. В такому випадку у пригоді стануться евакуаційні ноші, з якими ми познайомимося у сьогоднішньому огляді. Але, спершу, короткі характеристики.
- Підсумок для транспортування в комплекті.
- Розміри в складеному стані (см.) 25 х 22 х 8 (ширина\висота\глибина).
- Розміри в розкладеному стані (см.): 196 х 70 (довжина\ширина)
Далі у огляді представлені евакуаційні ноші в кольорі Olive, виготовлені в Україні на замовлення магазину paramedic.com.ua. Як і евакуаційна стропа, ноші мають нейлоновий транспортний підсумок, що входить до комплекту.

Спереду підсумок оснащено клапаном на липучці, через який можна отримати доступ до внутрішнього простору. В його центрі розміщена прихватка зі сторпи для полегшення та прискорення пошуку в умовах обмеженої видимості та навпомацки.
Збоку стінки підсумка скріплені дюймовими стропами, які пришиті з певним інтервалом. У випадку евакуаційної стропи проміжки між цими стропами дозволяли виймати її не відкриваючи при цьому клапан. Тут використане те саме рішення, але вийняти ноші, не виймаючи при цьому клапан, у вас не вийде.

Ззаду під сумісність з PALS інтерфейсом передбачені дві горизонтальні стропи, розділені навпіл центральним швом, та дві вертикальні стропи Natick Snap з металевими кнопками. З їх допомогою підсумок з ношами можна фіксувати до сумісного тактичного спорядження: бронежилетів та плитоносок, медичних заплічників, модульних панелей тощо.

Для ілюстрації на фото вище евакуаційні ноші в підсумку зафіксовано до плитоноски 5.11 TacTec Plate Carrier. Задля забезпечення комфорту користувача та можливості повернути ноші у підсумок самостійно (без знімання плитоноски, чи залучення сторонньої допомоги) підсумок встановлений вниз клапаном. Якби він був зверху – виймати його міг би лише напарник.

Всередині підсумку на вас чекатиме полотно матеріалу розмірами 25 см. x 22 см. x 8 см. (ширина\висота\глибина). Для посилення краї та центр полотна прошиті поліамідною стропою яка використовувалась і для евакуаційної стропи.

Нижня поверхня ношів посилена по периметру. На додачу, шість транспортних ручок, які тут знаходяться, пришиті не просто до краю полотна, а прострочені до ношів по всій ширині. Це створює поперечне посилення, яке краще розподіляє навантаження між ручками при транспортуванні, а також менше зношує основний матеріал ношів.

Місця перетину строп, які посилюють конструкцію, додатково прострочені перехресними швами, які також підвищують надійність конструкції та загальну вантажність.

Верхня поверхня оснащена ще двома стропами з пластиковими фастексами, які утворюють регульовані петлі. Вони дозволяють додатково фіксувати потерпілого і протидіють його зміщенню чи перевертанню при подоланні складних ділянок рельєфу. Зрештою, чим менше сторонніх рухів відбувається при транспортуванні потерпілого – тим краще.
Для замикання та регулювання фіксуючих строп використовуються фастекси від Travel Extreme.

Для евакуації потерпілого силами від двох до чотирьох людей повністю розкладати ноші немає потреби, адже всі шість ручок одночасно взяти буде нікому. В такому випадку одна половина евакуаційних ношів перегинається за центральні ручки. В результаті у вас виходить засіб схожий на North American Rescue Tactical Extrication Device (TED), який забезпечує підтримку для таза, грудної клітини і голови потерпілого. Цього достатньо аби використовувати евакуаційні ноші в замкнених просторах, чи на невеликих відстанях. Ноги при цьому вільно звисають, а руки бажано фіксувати під ремінь, аби не травмувати їх під час евакуації.

Якщо ж потерпілого можуть переносити п’ять-шість людей, то є сенс розкладати ноші повністю. Як можна побачити на фото нижче, при моєму зрості в неповний метр дев’яносто сантиметрів, довжини ношів вистачає для комфортного розміщення і транспортування.

Евакуаційні ноші, представлені у огляді, надані магазином paramedic.ua, де завжди можна дізнатися поточку вартість та наявність.
Залишити відповідь