Огляд куртки Turbat Trostyan 2

Turbat Trostyan 2 – покращена легка флісова куртка від українського виробника туристичного одягу та спорядження.

Більшість із нас звикла до того, що перша асоціація зі словом “фліска” – це, хоча й легка, але пухнаста й габаритна куртка з ворсом. І чим довший ворс – тим теплішою має бути фліска. І хоча, це й частково так, але з появою нових функціональних матеріалів, курткам проміжного утеплюючого шару вже не обов’язково мати довгий ворс та бути габаритними. Гарний тому приклад – фліска Turbat Trostyan 2, яка за своїм анатомічним виглядом та вагою насправді ближча до куртки від спортивного костюма, і зовсім не має ворсу, проте мало чим поступається за теплоізоляційними якостями грубшим ворсистим флісам. Окрім цього їй також властиві наступні особливості.

  • Легка багатосезонна куртка, що може використовуватися як в якості самостійного зовнішнього шару, так і в якості проміжного утеплювача у поєднанні з іншими куртками.
  • Вітростійкий захист та утеплення в області грудей і спини.
  • 5 кишень.
  • Підкладка з мікрофлісу у кишенях.
  • Основний матеріал: Polartec Thermal Pro (81% поліестер, 19% тенсел), утеплювач Primaloft Black Іnsulation Eco, вітрозахист Nylon 20D DWR.
  • Фурнітура YKK.
  • Доступні кольори: Gray\Green, Gray\Gray.
  • Вироблено в Україні.
Огляд куртки Turbat Trostyan 2 - secretsquirrel.com.ua

Комплект доставки Turbat Trostyan 2 вельми простий, та водночас лаконічний: власне лише куртка, та набір з інформаційних картонних аркушів, що згадують історію походження назви бренду, основні особливості виробу, види активності для яких він передбачений, та матеріалів, що входять до складу. Беручи до уваги той факт, що Турбат – це назва річки, яка протікає гірським масивом Горгани в українських Карпатах, не дивно що деякі вироби цього бренду названі на честь гірських вершин, а конкретно ця легка куртка названа на честь гори Тростян (1232 м.).

Огляд куртки Turbat Trostyan 2 - secretsquirrel.com.ua

Я думаю, що багато хто з вас звернув увагу на аркуш Polartec на попередньому фото, і не даремно. Саме завдяки використанню Polartec Thermal Pro в якості основного матеріалу Turbat Trostyan 2 і має свій легкий та спортивний вигляд при чудових теплоізоляційних властивостях. Структура матеріалу дозволяє йому затримувати тепло вашого тіла всередині, пропускаючи назовні надлишкові відсотки тепла та вологи. Всередину ж проникає лише частка прохолодного повітря з навколишнього середовища, що підтримує сталу конвекцію у напрямку від тіла назовні. Як результат, при відносно невеликих товщині та вазі матеріалу, вам тепло, і водночас не виникає проблем з утворенням конденсату на внутрішній поверхні через те, що волога випаровується крізь матеріал разом з надлишком тепла. Погодьтеся, залишатися сухим при підвищенні температури середовища чи рівня фізичної активності, вельми важливо, особливо якщо зовні вогко або вітряно. Про ефективність цього матеріалу свідчить той факт, що його використовують в виробах топових аутдор брендів, та навіть у багатошарових системах одягу для військових ECWCS Gen III Level 3, Punisher від P1G-Tac® тощо.

Говорячи про вітер, в Turbat Trostyan 2 подбали і про нього. Так найважливіші для терморегуляції зони (груди та спину) захищає шар вітрозахисного нейлону щільністю 20 Деньє, що має водозахисну обробку DWR, а під ним знаходиться додатковий утеплюючий шар PrimaLoft Black Insulation Eco товщиною 60 г/м². Primaloft – це ще один технологічний утеплювач, який за структурою нагадує пух, але завдяки своєму синтетичному походженню легший за нього, не викликає алергічних реакцій, не розкладається під впливом біологічного впливу, не вбирає неприємні запахи, і головне – утримує тепло навіть у мокрому стані. Тож для проміжного утеплюючого шару ці властивості стануть дуже в пригоді. Як і у випадку з Polartec, PrimaLoft – це де факто стандарт, та професійний рівень у світі синтетичних утеплювачів для виробів, які активно експлуатуються в агресивних польових умовах. Тож не дивно, що він присутній і в Turbat Trostyan 2 і, наприклад, в ECWCS Gen III Level 7, так?

Але сама лише інформація про матеріали, не дає повної картини про можливості виробу, тож звернімо увагу і на крій.

Огляд куртки Turbat Trostyan 2 - secretsquirrel.com.ua

Як я вже зазначав трохи вище, крій у Turbat Trostyan 2 вельми анатомічний, спортивний та зручний. За рахунок поєднання Polartec та вітрозахисних вставок з нейлону чітко відрізняються зони грудей та спини, які прострочені горизонтальними швами для того, щоб рівномірно утримувався утеплювач PrimaLoft. Всього кроєм передбачені 3 зовнішні та 2 внутрішні кишені.

Огляд куртки Turbat Trostyan 2 - secretsquirrel.com.ua

Turbat Trosyan 2 має комір з основного матеріалу висотою 7 см., який захищає шию користувача від вітру та холодного повітря. Спереду комір та куртка, відкриваються за допомогою центральної застібки YKK довжиною 67 см. Для захисту від продування за застібкою розташована вітрозахисна планка з тонкого нейлону шириною 2 см., а для того, щоб холодний металевий бігунок блискавки не торкався вашого підборіддя, ця планка загорнута назовні, утворюючи парковку для бігунка. Для зручності центральна та всі інші блискавки мають пластикові прихватки.

Огляд куртки Turbat Trostyan 2 - secretsquirrel.com.ua

На рівні грудей, зліва від центральної застібки знаходиться додаткова блискавка висотою 14,5 см. крізь яку можна отримати доступ до нагрудної кишені. Ця кишеня займає всю площу за вітрозахисною вставкою з нейлону, але корисні її розміри складають близько 16 см. х 26 см. (ширина\висота), тож тут можна буде легко розмістити пласкі предмети типу записників, блокнотів, документів, мап тощо. На фото вище також видно, що підкладка цієї кишені виконана з мікрофлісу, завдяки чому тут можна з комфортом розмістити електронні пристрої (смартфони, GPS-навігатори тощо), за екрани яких не доведеться хвилюватися, а перехресний доступ правою рукою дозволить швидко виймати їх у разі потреби.

Огляд куртки Turbat Trostyan 2 - secretsquirrel.com.ua

На внутрішній поверхні знизу куртки, по обидві сторони від центральної застібки, розташовані дві внутрішні кишені корисними розмірами 20 см. х 27 см. (ширина\висота), куди можна покласти більш габаритні предмети і аксесуари (шапки, бафи, рукавиці тощо), а також речі які можуть потребувати просушування теплом вашого тіла.

Огляд куртки Turbat Trostyan 2 - secretsquirrel.com.ua

Ще дві кишені, доступ до який забезпечують дві блискавки висотою 15 см., знаходяться в тій же області, але вже із зовнішньої сторони куртки Turbat Trosyan 2. Ці кишені я б назвав кишенями для зігрівання рук, на що натякає підкладка з мікрофлісу, анатомічне розташування блискавок та корисні розміри близько 20 см. х 27 см. (ширина\висота). Через те, що внутрішні і зовнішні кишені знаходяться на одному рівні, і по суті розділені лише тонкою підкладкою, я б не радив завантажувати всі чотири кишені одночасно, інакше ризикуєте отримати громіздкі габарити та накладання кількох предметів один поверх іншого.

Огляд куртки Turbat Trostyan 2 - secretsquirrel.com.ua

На рукавах Turbat Trosyan 2 відсутні будь-які характерні ознаки, окрім вишитого логотипу виробника на лівому плечі.

Огляд куртки Turbat Trostyan 2 - secretsquirrel.com.ua

Манжети куртки мають вставку з еластичної стропи по діаметру, яка забезпечує щільне прилягання основного матеріалу до тіла користувача, та відсутність проміжків, через які холодне повітря могло б проникати всередину рукавів. Такий, на перший погляд простий, дизайн є вельми ефективним, адже манжети не конфліктують з різноманітними аксесуарами типу годинників, браслетів чи рукавичок, а також не виникають дискомфорту чи нагромадження коли Turbat Trosyan 2 вдягається під зовнішні шари одягу.

Загалом можу відзначити гарні теплоізоляційні та “дихаючі” якості куртки, завдяки чому в ній комфортно при різних рівнях фізичної активності, а вона сама може використовуватися майже цілий рік в якості як самостійного зовнішнього шару при теплій погоді, так і в якості додаткового утеплення під зовнішніми шарами одягу в умовах низьких та екстремально низьких температур. Збалансована кількість та продумане розміщення кишень за потреби дозволяє розмістити всі потрібні дрібнички, або просто не помічати кишені коли у вас в них немає потреби. Також окремо радує той факт, що якісні матеріали світового рівня використовує у своїх виробах все більша кількість українських виробників, тож за потреби можна вибирати вже не лише серед імпорту, а й серед вітчизняного виробництва.

Тож, якщо для прогулянок горами, катання на лижах чи борді, скітуру і альпінізму, риболовлі і т.і., чи просто для щоденного міського використання вам потрібен функціональний і зручний утеплюючий шар з зовнішністю, яка не привертає зайвої уваги, раджу звернути на Turbat Trosyan 2 увагу.

Придбати куртку Turbat Trostyan 2, яка представлена в огляді, можна в мережі магазинів Gorgany та на офіційному сайті виробника – turbat.ua.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *