Огляд куртки Turbat Kukul Kap

Turbat Kukul Kap – легка куртка з синтетичним утеплювачем від українського виробника туристичного одягу та спорядження Turbat.

З наближенням холодної пори року надійні утеплені речі стають все більш актуальними. І, погодьтеся, що мало кому хочеться, щоб вони були важкими та габаритними, особливо беручи до уваги той факт, що ходити в них доведеться кілька місяців поспіль, аж до приходу весняного потепління. На щастя, сучасні технології та синтетичні матеріали дозволяють нам надійно захиститися від впливу холодного повітря та вітру, при цьому не переобтяжуючи себе зайвим об’ємом та вагою теплих речей. Тож, на випадок, якщо ви підшукуєте собі щось тепленьке, легке і компактне – можете звернути увагу на героїню нашого сьогоднішнього огляду – вітчизняну куртку Turbat Kukul Kap, що увібрала наступні особливості.

  • Легкий та компактний утеплюючий шар, що можна скласти у власну кишеню.
  • Анатомічний капюшон з еластиком.
  • 3 кишені.
  • Підкладка з мікрофлісу та гачок для ключів у кишенях.
  • Основний матеріал: вітрозахист Nylon 20D DWR, підкладка Nylon 20D, утеплювач PrimaLoft Black Insulation Eco.
  • Фурнітура YKK.
  • Доступні кольори: Green\Gray.
  • Вироблено в Україні.
Огляд куртки Turbat Kukul Kap - secretsquirrel.com.ua

Так само, як і у випадку з Turbat Trostyan 2, комплектацію Turbat Kukul Kap, названої на честь гори Кукул (1539 м.) в українських Карпатах, важко назвати широкою. Тут на вас чекатиме лише куртка та декілька картонних аркушів, на яких вказується виробник, основні переваги виробу, перераховуються матеріали, що увійшли до складу куртки. Разом із цим, ви також отримаєте два невеличкі відрізи зовнішнього шару у різних кольорах, щоб можна було випробувати оптимальні режими прання та догляду, при цьому не завдаючи шкоди самій куртці.

Огляд куртки Turbat Kukul Kap - secretsquirrel.com.ua

За вибором матеріалів та кольорів Turbat Kukul Kap частково наслідує Turbat Trostyan 2. В якості зовнішнього шару використовуються той самий вітрозахисний нейлон з тонким армуванням RipStop щільністю 20 Деньє і вологовідштовхувальною обробкою DWR. Основне завдання цього шару – захистити делікатні утеплюючі матеріали всередині від механічних впливів та вологи, а також зменшити конвективний вплив зовнішнього середовища, блокуючи пориви вітру. Для зменшення ваги виробу та забезпечення циркуляції повітря, в якості підкладки використовується той самий Nylon 20D, але вже без DWR обробки. А от між шарами нейлону розташована основна конструктивна перевага куртки Turbat Kukul Kap – синтетичний утеплювач PrimaLoft Black Insulation Eco товщиною 133 г/м², що трохи більше ніж в два рази вища ніж шар утеплення в куртці Turbat Trostyan 2.

За своєю структурою PrimaLoft Black Insulation Eco вельми схожий на гусячий пух, але завдяки своїй синтетичній природі має певні переваги у порівнянні із ним: таку саму теплоефективність, меншу вагу, відсутність алергічних реакцій, стійкість до розкладання під дією рідин організму та вбирання неприємних запахів, і головне – ефективне утримування тепла навіть у мокрому стані. Тож можете бути певні, що в Turbat Kukul Kap вам буде тепло за будь-яких умов, і ці теплоізоляційні якості не будуть знижуватися з часом, адже PrimaLoft доволі ефективно відновлює вихідні розміри навіть за довготривалої компресії, чим не може повихвалятися натуральний пух. Це, до речі, одна з причин чому саме PrimaLoft використовується в якості основного утеплювача у багатошарових системах для екстремально низьких температур типу ECWCS Gen III Level 7 та її аналогів.

З матеріалами та їх властивостями ми розібралися, тож звернімо увагу особливості крою Turbat Kukul Kap.

Огляд куртки Turbat Kukul Kap - secretsquirrel.com.ua

Навідміну від Turbat Trostyan 2, де вітрозахистом покрита лише область грудей та спини, у випадку Turbat Kukul Kap ним вкрита вся площа куртки. Для кращої фіксації утеплювача всю поверхню розподілено горизонтальними швами на рівномірні секції. Оскільки мова йде про більшу кількість утеплення і, відповідно, сильніші морози, то в Kukul Kap також доданий утеплений капюшон.

Огляд куртки Turbat Kukul Kap - secretsquirrel.com.ua

Говорячи про капюшон, варто відзначити його анатомічну форму та використання сірого Nylon 20D з вологовідсштовхувальною обробкою DWR, який трохи контрастує на фоні основного матеріалу зеленого кольору.

Капюшон не має регулювання ні по об’єму, ні по овалу обличчя, але натомість має еластичну стропу, яка щільно стягує капюшон довкола обличчя, не дозволяючи холодному повітрю та вітру проникати всередину. Розмір капюшона розраховано як раз для щільного прилягання до голови користувача, тому при використанні шоломів, скоріше за все, їх вам доведеться вдягати поверх капюшона.

Огляд куртки Turbat Kukul Kap - secretsquirrel.com.ua

Центральна застібка-блискавка від YKK має довжину близько 70 см. і споряджена одним бігунком з пластиковою прихваткою, який замикає застібку у напрямку знизу-вверх. За застібкою знаходиться неутеплена вітрозахисна планка шириною 2,5 см.. Передня поверхня цієї планки посилена тонкою нейлоновою стропою задля того, щоб бігунок блискавки з часом не витер поверхню основного матеріалу. Верхні 6 см. цієї планки також обшиті вставкою з дрібного флісу, яка відвернута назовні і пришита до шва основної застібки, утворюючи парковку для бігунка. Зроблено це для того, щоб холодний метал бігунка на морозі не контактував з вашими шиєю, підборіддям та губами.

Огляд куртки Turbat Kukul Kap - secretsquirrel.com.ua

На рівні грудей, на внутрішній поверхні Turbat Kukul Kap, з лівої сторони від центральної застібки знаходиться блискавка висотою 17 см.. Крізь цю блискавку забезпечується доступ до внутрішньої кишені розмірами близько 23 см. х 20 см. (ширина\висота). Обидві її стінки виконані з підкладочного матеріалу Nylon 20D, а бігунок має двосторонні прихватки.

Огляд куртки Turbat Kukul Kap - secretsquirrel.com.ua

Вся річ у тім, що ця кишеня – це не просто внутрішній простір для розміщення корисних дрібничок, документів чи цифрових пристроїв, які при морозі корисно зберігати під шаром утеплення, і ближче до тіла, аби заряд їх акумуляторів виснажувався не так швидко. В разі потреби ви можете вивернути куртку Turbat Kukul Cap та втрамбувати її у цю внутрішню кишеню. Саме для цього вам і знадобляться двосторонні прихватки на бігунку цієї блискавки, а саму куртку можна буде компактно скласти, та розмістити у наплічнику разом з рештою спорядження. Як ви пам’ятаєте, в такому стані куртку можна зберігати вельми тривалий час, адже PrimaLoft Black Insulation Eco спокійно розправляється до вихідного розміру, і при цьому не втрачає своїх теплоізоляційних якостей.

Огляд куртки Turbat Kukul Kap - secretsquirrel.com.ua

В нижній частині куртки Turbat Kukul Kap, по обидва боки від центральної застібки, за блискавками висотою 17 см. знаходяться кишені корисними розмірами 19 см. х 25 см. (ширина\висота). Вся внутрішня поверхня цих кишень вкрита флісом, тож можна сміливо сказати, що це кишені для зігрівання рук, які стануть вам у пригоді коли за холодної погоди ви забули прихопити з собою рукавички, або використовуєте легші рукавиці задля збереження чутливості рук. У правій кишені також додатково вмонтований невеличкий шматок еластика з пластиковим карабіном, куди можна підвісити ключі, або інші предмети які ви боїтеся втратити.

Огляд куртки Turbat Kukul Kap - secretsquirrel.com.ua

На рукавах Turbat Kukul Kap відсутні будь-які характерні риси, які б було варто відзначити, окрім логотипу виробника на лівому плечі. Особисто мені вишита версія на Turbat Trostyan 2 подобалася більше, але тут нею довелося пожертвувати задля збереження ізоляційних властивостей зовнішнього шару куртки. Вишивка нерозривно пов’язана з великою кількістю проколів на невеликій площі, тож будь тут вишивка – рукав неодмінно би промокав.

Огляд куртки Turbat Kukul Kap - secretsquirrel.com.ua

Манжети по діаметру оторочені еластичною стропою, що щільно притискає їх до рук, блокуючи шлях потрапляння холодного повітря і вітру. Схоже, що таке рішення використовує все більше і більше виробників, і я не можу назвати його невдалим, адже завдяки еластичності манжетів їх легко можна комбінувати з різноманітними аксесуарами (годинниками, браслетами, GPS-навігаторами тощо), а також рукавицями для різних видів активності (повсякденного використання, гірськолижних видів спорту, роботи з мотузками тощо).

Загалом, можу відзначити, що Turbat Kukul Kap стане гарною кандидатурою на роль легкої та теплої куртки для повсякденного використання у місті, прогулянок горами, туризму, катання на лижах чи сноуборді, скітуру та інших активних видів зимової активності. Разом із якісною термобілизною, і фліскою Turbat Trostyan 2 з нашого попереднього огляду, вона зможе захистити вас від вельми низьких температур не переобтяжуючи ваші плечі зайвою вагою і об’ємом. При купівлі радив би звертати увагу на матеріал та обробку швів підкладки, бо, нажаль, у мого екземпляру через дефект обробки одного з них розійшовся шов на рівні лопаток. Можливо, мені просто не поталанило, проте мушу відзначити роботу працівників мережі магазинів Gorgany.com, які вельми професійно відпрацювали цей інцидент, та доставили мені заміну вже наступного дня після звернення. Відчувається турбота про кінцевого користувача, яка дозволяє вірити в те, що українське виробництво скоро підтягне не лише матеріали, а й якість виконання до рівня світових лідерів аутдор спорядження.

Придбати куртку Turbat Kukul Kap, яка представлена в огляді, можна в мережі магазинів Gorgany та на офіційному сайті виробника – turbat.ua.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *