Огляд бронепакета Українська броня CSA

Українська броня CSA – м’який балістичний захист для розміщення на бічних платформах плитоносок від Українська броня.

Разом з жорсткими балістичними плитами, про які ми вже розповідали вам на прикладі Українська броня SA3, виготовляє цей виробник ще багато інших засобів індивідуального бронезахисту: м’які балістичні пакети, шоломи, модульні захисні костюми, костюми для демінерів, броньований одяг тощо.

Більшість цих засобів виготовляється з надвисокомолекулярного поліетилену високої щільності (НВМПЕ або UHMWPE). Цей технологічний матеріал переважає над арамідними тканинами (kevlar, nomex тощо) своєю щільністю та стійкістю до ультрафіолетового випромінювання. Ще одна його перевага – менша маса та габарити, що дозволяє робити броню комфортнішою для тривалого використання.

Одна з найбільших небезпек на полі бою – це не кулі стрілецької зброї, а уламки, що формуються в результаті використання гранат та підривів артилерійської зброї, авіаційних бомб, безпілотних літальних апаратів (БПЛА), ракет тощо. Саме м’який балістичний захист (МБЗ) покликаний зупиняти такі фрагментарні часточки, тому пропоную познайомитися із ним ближче на прикладі бронепакетів Українська броня CSA, що має наступні особливості.

  • Захист згідно ДСТУ 8782:2018: 2 клас.
  • Гнучкі й легкі м’які балістичні пакети.
  • Основний матеріал: 42 шари НВМПЕ.
  • Розміри: доступні 4 варіанти розміру.
  • Вага (кг): 0,6 – 0,8 (залежно від розміру).

Далі в огляді представлені бронепакети Українська броня CSA розміру М.

Назва CSA походить від Cummerbund Side Armor, що перекладається як “бічна броня для камербендів”. А камербендами, нагадаю, називають модульні бічні платформи бронежилетів та плитоносок, якими чохли передніх та задніх бронеплит сполучаються з боків, під пахвами користувача.

Оскільки використання жорсткого балістичного захисту дозволяє захистити лише життєво важливі органи (серце та легені) в передній та задній проєкціях, ділянки під пахвами здебільшого залишаються уразливими до уламкового ушкодження. Тому бронепакети Українська броня CSA й покликані заповнити цей простір задля збільшення площі захисту, та протидії уламковим ушкодженням торса з боків.

Постачаються ці бронепакети парами: по одному пакету для правого, та для лівого боків користувача. Пакети з обох боків обшиваються щільним тканим матеріалом синього кольору, що покликаний захистити багатошарову структуру пакетів від забруднення, а також впливу ультрафіолетового випромінювання.

Спереду на поверхні кожного пакета присутня наліпка білого кольору, де фіксується основна інформація про виріб: виробника та його контакти, назву товару, відповідність класам захисту, матеріал, розмір, загальну площу захисту, вагу, дату виробництва тощо. До слова виробник надає на даний товар гарантію строком на 5 років.

Але найважливішим на цій наліпці буде напис “Strike Face – Wear this side away from body”, що вказує розміщувати бронепакети наліпкою назовні, в напрямку можливої загрози.

Ззаду вся поверхня пакета розмірами 34 х 13 сантиметрів (ширина\висота для розміру М) позбавлена жодних розпізнавальних знаків, наліпок тощо. Воно, в принципі, й не дивно, адже саме цією стороною пакети притискатимуться до вашого тіла, й контактуватимуть з потом та його випарами.

Як вже зазначалося в статті про матеріали бронезахисту, бронепакети Українська броня CSA, як і інші засоби МБЗ з НВМПЕ, гнучкі, й дозволяють краще адаптуватися під форму тіла в місцях, де жорсткий балістичний захист використовувати неможливо чи недоцільно. На фото вище можна бачити, що пакет безперешкодно згинається й не втрачає при цьому своїх захисних якостей.

Говорячи про ці якості, бронепакети CSA забезпечують захист відповідно до вимог 2-го класу ДСТУ 8782:2018 для протидії стрілецькій зброї та STANAG 2920 для протидії уламкам. Виробник також надає сертифікати відповідності цим стандартам: ДСТУ 8782:2018, та STANAG 2920 Ed.3/AEP 2920 Ed.A Ver.2.

Для даної моделі бронепакетів також доступні чотири доступних варіанти розміру, детальні характеристики яких наведені в таблиці нижче.

Розмір пакетів CSAРозміри, см (ширина\висота)Вага пари, кг.
S30 х 13~ 0,6
M34 х 13~ 0,6
L38 х 13~ 0,8
XL42 х 13~ 0,8
Доступні розміри бронепакетів Українська броня CSA

Присутність варіантів розміру дає вам можливість адаптуватися до наявного спорядження та необхідної вам площі захисту. При цьому бронепакети Українська броня CSA можна розташовувати як всередині вбудованих кишень бронежилетів чи плитоносок, так і всередині зовнішніх підсумків, що навішуються на бічні панелі, які обладнані інтерфейсом PALS\LaserCut.

Для демонстрації монтажу бронепакетів на мінімалістичні або скелетовані бічні панелі плитоносок я скористаюся двома продуктами від Spiritus Systems: Spiritus Systems Side Armor Bags та Spiritus Systems Armor Bag Caps. Перший з них дозволяє розміщати на бічних панелях жорсткі балістичні плити, а другий – дозволяє розширити їх внутрішній простір для розміщення м’якого балістичного захисту.

Знову нагадую, що на етапі розміщення пакетів всередині кишень чи підсумків критично важливо покласти їх наліпкою назовні, в сторону до можливої загрози.

Далі, використовуючи вертикальні стропи PALS інтерфейсу та горизонтальні отвори в зовнішніх стінках підсумків, бронепакети Українська броня CSA можна зафіксувати на внутрішній поверхні бічних панелей плитоноски.

Після фіксації PALS\LaserCut інтерфейсу бронепакет займе місце на внутрішній поверхні ваших бічних панелей, прикриваючи боки від уламкових ушкоджень в місцях, що не прикриті передньою та задньою бронеплитами.

Загалом, бронепакети Українська броня CSA – це гарний спосіб збільшити площу протиуламкового бронювання вже наявних засобів захисту: бронежилетів та плитоносок. Також при наявності відповідних підсумків з ними ви також зможете гнучко адаптувати свій бронезахист під відповідний рівень загроз, знімаючи чи встановлюючи бічний балістичний захист. Мала вага та гнучкість зробить його зручним та непомітним при тривалому носінні, а щільність 42 шарів НВМПЕ виправдає його присутність в разі потреби.

Бронепакети Українська броня CSA, представлені в огляді, були придбані в офіційному інтернет-магазині виробника – ukrainianarmor.com.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *