Огляд підсумків Spiritus Systems Side Armor Bag Caps

Spiritus Systems Side Armor Bag Caps – функціональне доповнення до підсумків Side Armor Bags, що дозволяє монтувати на плитоноски серії LV-119 м’які балістичні пакети більшої площі.

Нагадаю, що у більшості випадків уламки, а не стрілецькі боєприпаси, є найбільш поширеним фактором ураження під час ведення бойових дій. Для захисту від них використовуються м’які балістичні пакети. Завдяки багатошаровій структурі й використанню матеріалів високої щільності (Kevlar, Dyneema тощо) їх достатньо для протидії уламковим ушкодженням та ефективної зупинки фрагментів малого та середнього розміру. Такі балістичні пакети легші за жорсткі балістичні плити, комфортніші при тривалому носінні та можуть покривати більші площі тіла користувача.

Ми вже торкалися теми збільшення площі бічного захисту плитоносок Spiritus Systems LV-119 в нашому огляді підсумків Spiritus Systems Side Armor Bags. Там же ми згадували й про можливість подальшого розширення за допомогою Spiritus Systems Side Armor Bag Caps, що дозволять використовувати не лише жорсткі балістичні плити, а й м’які балістичні пакети.

При збільшенні площі захисту, навіть з використанням м’яких балістичних пакетів, комфорт користувача залишається важливим питанням, тому Spiritus Systems Side Armor Bag Caps дісталися наступні конструктивні особливості.

  • Можливість поєднання з іншими елементами системи Spiritus Systems LV-119.
  • Чотири розміри (Small, Medium, Large, Extra Large), що дозволяють адаптуватися під доступні балістичні пакети.
  • PALS інтерфейс для приєднання з внутрішньої сторони бічних розвантажувальних платформ.
  • М’яка тканина на внутрішній поверхні для підвищення комфорту та пришвидшення відведення вологи.
  • Основний матеріал: Cordura 500D.
  • Доступні кольори: Black, Coyote Brown, Ranger Green, Wolf Grey, Multicam.
  • Розміри (см): 26,5 x 15 (ширина\висота).
  • Вага пари підсумків: 72 г.

На момент написання огляду Spiritus Systems пропонує розширювальні вставки Spiritus Systems Side Armor Bag Caps у чотирьох варіантах розмірів, що дозволяють підлаштувати чохли Spiritus Systems Side Armor Bags під різноманітні балістичні пакети, які можуть мати наступні розміри.

Розмір підсумкаРозміри балістичного пакета (дюйми)Розміри балістичного пакета (см)
Small (S)5 x 712,70 x 17,78
Medium (M)5 x 912,70 x 22,86
Large (L)5 x 1112,70 x 27,94
Extra Large (XL)5 x 1412,70 x 35,56

Важливо!

Самостійний монтаж розширювальних вставок, без використання підсумків Spiritus Systems Side Armor Bags не є можливим. Розміри балістичних пакетів, зазначені в таблиці вище, покриваються виключно поєднанням Spiritus Systems Side Armor Bags і вставок Spiritus Systems Side Armor Bag Caps.

Далі в огляді представлені підсумки Spiritus Systems Side Armor Bag Caps розміру Extra Large (XL) в кольорі Ranger Green.

Spiritus Systems Side Armor Bag Caps: пакування - secretsquirrel.com.ua

Пакуванням для підсумків слугує прозорий пластиковий пакет із застібкою в верхній частині. На передній поверхні пакета розміщується наліпка з білим тлом, що містить назву та посилання на сайт виробника, назву виробу, артикул, та обраний колір.

Spiritus Systems Side Armor Bag Caps: загальний вигляд - secretsquirrel.com.ua

Всередині на вас чекатимуть два пласких підсумки Spiritus Systems Side Armor Bag Caps, що мають зовнішню та внутрішню поверхні.

На зовнішній поверхні підсумка загальними розмірами 26,5 x 15 сантиметрів знаходиться вертикальна липучка шириною 5,5 сантиметра з одного краю, та секція з вертикальною стропою PALS з іншого краю.

Внутрішня ж поверхня повністю утворена еластичним матеріалом, що вже знайомий нам по чохлах для бронеплит Spiritus Systems LV-119 Front Overt Plate Bag, Spiritus Systems LV-119 Rear Overt Plate Bag та Spiritus Systems Side Armor Bags. Основні завдання цього матеріалу – це адаптуватися під різноманітні розміри балістичних пакетів, а також забезпечувати користувачеві кращий розподіл та поглинання вологи.

На фото вище також раджу звернути увагу на позначки, що розміщені на внутрішній поверхні підсумків. Поряд з биркою виробника, вас очікуватимуть ще дві бирки. Перша з них вказує розмір підсумка, яких, як я вже зазначав раніше, існує всього чотири: Small, Medium, Large (L), Extra Large (XL). А от бирки з позначками “R” та “L” вказують на сторону розміщення підсумка – праву та ліву відповідно. Тому не варто плутати “R” з Regular, адже такого розміру бракує в розмірній сітці виробника.

Spiritus Systems Side Armor Bag Caps: вертикальні PALS стропи - secretsquirrel.com.ua

Вертикальна стропа PALS, повністю повторює конструкцію підсумків Spiritus Systems Side Armor Bags та призначена для монтування цих чохлів до внутрішньої поверхні бічних платформ на зразок Spiritus Systems MOLLE HLT Cummerbund. Для цього поряд з вертикальною стропою на зовнішній поверхні підсумків присутні посилені області з ламінованого основного матеріалу, в якому лазером виконані чотири отвори шириною у 2,5 сантиметра.

Spiritus Systems Side Armor Bag Caps: внутрішній простір - secretsquirrel.com.ua

Протилежний від вертикальної стропи край підсумків утворює відкриту горловину, що має по одній липучці шириною 5,5 сантиметра з обох боків. Ця горловина дозволяє вам отримати доступ до внутрішнього простору Spiritus Systems Side Armor Bag Caps задля розміщення балістичних пакетів.

Spiritus Systems Side Armor Bag Caps: підсумок з балістичним пакетом всередині - secretsquirrel.com.ua

При встановленні балістичного пакета переконайтеся, що один його край максимально заглиблений в підсумок. Навіть якщо форма на всі 100% не відповідає формі обраного пакета, еластичні стінки підсумка дозволять вам досягнути цієї мети.

Також зауважу, що підсумки мають позначки “L” та “R” не просто так, адже балістичні пакети можуть мати передню та задню поверхні визначені виробником. Тому звертайте на це увагу, аби розмістити пакети правильною стороною назовні у правильному підсумку одразу.

Spiritus Systems Side Armor Bag Caps: підсумок в поєднанні з Spiritus Systems Side Armor Bag - secretsquirrel.com.ua

Після розміщення балістичного пакета всередині розширювальних вставок скористайтеся липучками для приєднання Spiritus Systems Side Armor Bags. Нагадую, що пакети великої площі, як от CSA від Українська броня на фото вище, можна монтувати виключно поєднанням цих двох продуктів, адже Spiritus Systems Side Armor Bag Caps має лише одну вертикальну стропу, що не дозволить надійно утримувати балістичні пакети на бічних платформах вашої плитоноски.

Spiritus Systems Side Armor Bag Caps: боковий захист змонтований на плитоноску - secretsquirrel.com.ua

Після поєднання підсумків та їх кріплення на бічні платформи вашої плитоноски вам може здатися, що загальна форма конструкції дещо дивна. Це справді так, і пов’язано це із тим, що Spiritus Systems Side Armor Bags трохи більші ніж Spiritus Systems Side Armor Bag Caps по висоті. Річ у тім, що Spiritus Systems Side Armor Bags передбачені як під м’які балістичні пакети, так і під жорсткі плити, що зазвичай мають суттєвішу товщину.

Відповідно те, що може здатися вам надлишком висоти, насправді є запасом матеріалу для нарощування глибини. Зокрема, Spiritus Systems Side Armor Bags у поєднанні з розширювальними вставками дозволять вам одночасно використовувати для захисту боків і тверді плити, і м’які балістичні пакети.

Також додам відео з офіційного Youtube-каналу виробника, в якому як раз і демонструється поєднання підсумків під жорсткі бічні плити та розширювальних вставок під м’які балістичні пакети задля поєднання цих двох типів бронезахисту.

На фото нижче можна побачити наскільки зростає площа захисту при використанні бічних м’яких балістичних пакетів всередині Spiritus Systems Side Armor Bag Caps. Як результат ви можете суттєво збільшити площу протиуламкового захисту, якщо цей вид загроз актуальний для вас.

Spiritus Systems Side Armor Bag Caps: бічна панель на користувачі, відкритий стан - secretsquirrel.com.ua

Визначний також і той факт, що при виборі правильного розміру балістичних пакетів та підсумків можна позбутися проміжків у місці прилягання пакета до передньої та задньої балістичної плити. На фото нижче можна бачити, що балістичний пакет розміщений таким чином, що його краї знаходяться поза балістичними плитами, відповідно у проміжок між різними видами захисту не можуть потрапити уламки.

Spiritus Systems Side Armor Bag Caps: бічна панель на користувачі, закритий стан - secretsquirrel.com.ua

Загалом Spiritus Systems Side Armor Bag Caps будуть виправданим доповненням для Spiritus Systems Side Armor Bags у випадках коли вам потрібна більша площа захисту від уламків. Таке поєднання також дозволить вам гнучко адаптуватися до різних умов та завдань коли потреба в бічному бронезахисті може бути відсутня взагалі, бути частковою (лише тверда плита або лише м’який балістичний пакет), чи вимагати присутності всіх засобів задля збільшення площі захисту та підвищення її класу. Погодьтеся, що один виріб не може забезпечувати вам такий вибір конфігурацій без шкоди показникам загальної ваги.

Підсумки Spiritus Systems Armor Bag Caps, представлені в огляді, було придбано на офіційному сайті виробника spiritussystems.com.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *