Огляд анкерної петлі Petzl Anneau 120

Petzl Anneau 120 — поліестерова стропа довжиною 120 см. від Petzl для організації страхувальних станцій та анкерних точок.

Загалом Petzl Anneau — це сімейство анкерних петель від французького гіганта товарів для скелелазіння та висотних робіт. Сімейство складається з двох напрямів: спортивного і професійного. Вони дещо відрізняються між собою, тому нижче наведені таблиці для швидкого порівняння.

АртикулC40A 60C40A 80C40A 120C40A 150
Довжина (см.)6080120150
КолірYellowBlueGreenRed
Спортивна серія Anneau
АртикулC40 60NC40 80NC40120 N
Довжина (см.)6080120
КолірBlackBlackBlack
Професійна серія Anneau

Як бачите, в професійній серії відсутній варіант довжини в 150 сантиметрів, та стропа не має кольорового маркування залежно від обраної довжини. Професійна продукція Petzl широко використовується й в тактичному аспекті, тому чотири варіанти кольору спортивної серії замінені тут єдиним чорним кольором.

Також в сімействі Petzl Anneau присутні й петлі з Dyneema. Вони позначаються префіксом St’Anneau та мають вищі показники протистояння стиранню і меншу вагу. Тож загалом ви маєте непоганий вибір матеріалів, варіантів довжини та кольору під ваші потреби.

Для себе я обрав поліестерову анкерну стропу Petzl Anneau довжиною 120 см. у кольорі Black, що має наступні характеристики.

  • Тестовано згідно: CE EN 566, CE EN 795 B, EAC
  • Розривне навантаження (кН): 22.
  • Основний матеріал: поліестер.
  • Доступні варіанти довжини (см.): 60, 80, 120.

З нею я і пропоную познайомитися далі у нашому огляді.

Petzl Anneau 120: загальний вигляд

Пакування у вигляді пакетів чи коробок у Petzl Anneau 120 відсутнє. Воно і не дивно, адже так легше розрізняти петлі за довжиною та розміщати їх на прилавках та стендах. Із супутнього зі стропою вам дістанеться лише паперова інструкція, крізь яку і пропущена стропа.

Petzl Anneau 120: інструкція

Інструкція, традиційно для Petzl, ілюстрована та висвітлює основні способи використання анкерної петлі для створення страхувальних точок. Особлива увага приділяється пересторогам з безпеки. Ця інформація релевантна не лише для Petzl Anneau 120, а й для більшості анкерних строп, тож сильно радив би залишити інструкцію для подальших тренувань та нагадування.

Petzl Anneau 120: сертифікати

При довжині у 120 см, ширині 1,3 см та вазі всього 100 грамів, Petzl Anneau 120 здатна витримувати розривні навантаження до 22 кН, або 2200 кг статичної ваги. На відміну від суперстатичної Dyneema у St’Anneau, петля з нейлону здатна трошки розтягуватися під навантаженнями, що дає їй незначний динамічний ефект з поглинання частини енергії.

Граничне розривне навантаження у 22 кН, сертифікати безпеки CE EN 795 type B: 2012, CE EN 566: 2006, серійний номер виробу та місце виробництва зазначаються на ярличку, що вшитий в один зі швів, якими кінці стропи зшиті в нерозривну петлю. П’ять таких швів замикають петлю, та також можуть частково руйнуватися при надмірних навантаженнях, поглинаючи частину енергії.

Petzl Anneau 120: страхувальна станція

Застосовується Petzl Anneau 120 для створення страхувальних станцій. Перекинувши стропу навколо надійної опори, ви отримуєте нерозривну петлю в яку можна зафіксувати мастер-карабін, куди надалі будуть приєднуватися учасники групи. На фото вище для організації станції використовуються петля Petzl Anneau 120 та карабін Petzl OK Triact-Lock.

Petzl Anneau 120: анкерна точка для спуску

Також Petzl Anneau 120 використовується і як анкерна точка під час спуску. Використання анкерної петлі зекономить вам корисні метри мотузки, і не буде ослабляти її вузлами. Так на фото вище для демонстрації в анкерну петлю закріплений особистий кінець мого Edge Kit з використанням спорядження Petzl.

Загалом Petzl Anneau 120 — це міцна, надійна та відносно легка анкерна петля з поліестеру від компанії з підтвердженою репутацією лідера у світі товарів для скелелазіння та висотних робіт.

Анкерну петлю Petzl Anneau 120, представлену в огляді, можна придбати в інтернет-магазині gorgany.com.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: