Огляд карабіна Petzl OK Triact-Lock

Petzl OK Triact-Lock – овальний карабін від світового лідера з виробництва товарів для спортивного скелелазіння, висотних робіт та доступу.

Ні карабіни овальної форми, ні сама модель OK від Petzl не є новинкою світу спорядження для висотної роботи та дозвілля. Тож чому ми вирішили вам про них розказати? Причин цьому, насправді, декілька, але якщо ви саме підшукуєте легкі та універсальні карабіни, то Petzl OK Triact-Lock зацікавлять вас своєю формою та муфтами.

Огляд карабіна Petzl OK Triact-Lock - secretsquirrel.com.ua

Але, перш ніж вдаватися в деталі, звернімо увагу на загальні характеристики цієї моделі, серед яких можна виділити наступні:

 • Тестований згідно: CE EN 12275, UIAA.
 • Ширина розкриття муфти: 2,2 см.
 • Н-подібний переріз для кращого хвату та зменшення ваги.
 • Розривні навантаження (кН): прямі – 25, поперечні – 8, з відкритою муфтою – 7.
 • Основний матеріал: алюміній.
 • Доступні кольори: Gray.
 • Вага: 75 г.
Огляд карабіна Petzl OK Triact-Lock - secretsquirrel.com.ua

Покупцеві кожен Petzl OK Triact-Lock дістанеться в індивідуальному пакуванні, що складається з паперової інструкції та прозорої пластикової платформи. В платформі зроблені два отвори, одним з яких карабін з інструкцією може вивішуватися на торговому стенді, а другий виконаний у вигляді напівкільця, до якого чіпляється сам карабін. Пластикова платформа та інструкція з’єднуються між собою за допомогою металевої скоби.

На лицьовій стороні пакування, як раз в центрі карабіну, красується вельми великий логотип виробника.

Огляд карабіна Petzl OK Triact-Lock - secretsquirrel.com.ua

Зворотний бік пакування більш інформативний, і включає інформацію щодо стандартів, наліпку з штрихкодом, датою виробництва та кодом моделі, а також важливу інформацію з безпеки, яку Petzl має розміщувати на всіх своїх виробах.

Огляд карабіна Petzl OK Triact-Lock - secretsquirrel.com.ua

Вийнявши скобу та розгорнувши сторінки інструкції, ви отримуєте доступ до всієї корисної інформації, що в ній міститься, і, повірте, її там вистачає. Я, взагалі, не раджу викидати інструкції від товарів Petzl, адже завдяки своїй простоті і корисності вони вже давно полюбилися мільйонам користувачів, і навіть використовуються як навчальні матеріалів по всьому світу. PDF-версію інструкції до Petzl OK можна завантажити за цим посиланням.

І, перш ніж перейти до детального знайомства з Petzl OK Triact-Lock, дозвольте мені зупинитися лише на одній секції з інструкції до цього виробу, яку видно на фото вище. Тож, як ви вже зрозуміли, мова піде про муфти карабінів цієї серії.

Petzl OK Triact-Lock – це лише один представник з чотирьох доступних варіантів карабінів лінійки OK від Petzl. Всі вони мають овальну форму і Н-подібний переріз, що покращує хват карабіну у долонях, береже всі написи та позначки від ушкодження та подряпин, а також зменшує загальну вагу карабіна. Всі вони виконані з алюмінію у кольорі Gray, та мають помаранчеве анодування муфти. Всі вони мають один номер моделі – М33А, а от останні дві букви вказують на відповідний тип муфти, яка використовується на карабіні:

 • Screw-Lock (SL) – різьбова муфта, яка закручується подібно до гайки. Відкривається за дві дії: необхідно відкрутити муфту у нижнє положення, та відхилити її вбік. Має червоне анодування для позначення відкритого положення муфти, що покращує візуальну ідентифікацію незаблокованих карабінів. Різьбова муфта – оптимальний варіант для складних погодних умов (пил, бруд, сніг\лід), в яких автоматичні системи можуть клинити через забруднення.
 • Twist-Lock (RL) – підпружинена байонетна муфта, яка відкривається за дві дії: прокрутити муфту на 90 градусів для суміщення пазів, відхилити її вбік. При відпусканні муфти пружини автоматично закривають її та прокручують на 90 градусів у зворотному напряму. Система більш безпечна, ніж Screw-Lock та не потребує візуального контролю стану муфти при використанні. Наразі ця модель не згадується на офіційному сайті виробника та зустрічається все рідше через існування двох наступних.
 • Ball-Lock (BL) – автоматична байонетна муфта з додатковим запобіжним засобом у вигляді кульки. Для відкривання муфти треба виконати вже три дії: натиснути на кульку, прокрутити муфту для суміщення пазів і тільки після цього відхилити її вбік. Зелений колір кульки позначає, що муфту заблоковано, а карабін безпечний для використання. З основних недоліків – не дуже зручно відкривати однією рукою, та потребує дрібної моторики рук для роботи з запобіжною кулькою, що не завжди можливо через використання рукавиць тощо.
 • Triact-Lock (TL) – автоматична байонетна муфта з додатковим запобіжником. Замість кульки, яку треба вдавити, використовується пружина, яка притискає муфту. Для відкривання необхідно виконати три дії: посунути муфту угору, провернути її на 90 градусів для суміщення пазів, і вже тоді відхилити її вбік. Складна, але безпечна система, більш зручна для використання однією рукою.

Як бачите, муфти карабінів, як і вимоги до безпеки, не стоять на місці, тому поступово вдосконалюються. Щодо вибору на користь Petzl OK Triact-Lock, то він, переважно, ґрунтувався на тому, що карабіни саме з цим видом муфти, наразі, рекомендуються до використання з інерційними страхувальними засобами типу Petzl ASAP, ASAP Lock та Petzl ASAP’Sorber при промислових висотних роботах як найбільш безпечні. Тож, познайомимося з Petzl OK Triact-Lock ближче.

Огляд карабіна Petzl OK Triact-Lock - secretsquirrel.com.ua

Petzl OK Triact-Lock – це симетричний карабін овальної форми, який рівномірно розподіляє навантаження між роз’ємною та нероз’ємною половинками, а також має рівномірний кут вигину. За рахунок цього овальні карабіни підходять для використання з різноманітними пристроями для спуску та підйому, затискачами, блок-роликами тощо, які суттєво відрізняються за товщиною та розмірами отворів під карабіни. Форма карабіна також не має звужень та гострих кутів, за рахунок чого він доволі рідко чіпляється, а також самостійно орієнтується в правильному напрямку, приймаючи навантаження вздовж основної осі.

Поряд зі зручністю Petzl OK Triact-Lock при вазі всього в 75 грамів здатен витримати навантаження до 25 кН вздовж основної осі, 8 кН поперек при закритій муфті, та 7 кН при відкритій муфті. Надійності також додає і Н-подібний переріз, завдяки якому карабін стає легшим, але не втрачає міцності. Заглиблена центральна частина прутка карабіну, оберігає всі нанесені позначки та написи від механічних пошкоджень та витирання при роботі з пристроями для спуску та підйому, а для того щоб ті самі заглибини не надто зношували мотузку на внутрішніх поверхнях згинів карабіну ступінь заглиблення зменшена.

Огляд карабіна Petzl OK Triact-Lock - secretsquirrel.com.ua

Муфта Triact-Lock відкривається за три дії, що робить карабін вельми безпечним шляхом запобігання випадковим відкриттям при навантаженні чи прокручуванні муфти, та від контакту з елементами оточення. Як ви розумієте, випадкове виконання всіх трьох дій, ще й направлених у різних векторах малоймовірне, тож не дарма саме Petzl OK Triact-Lock використовують з засобами самострахування в промисловому альпінізмі, де вимоги до безпеки найвищі. Відкриття муфти Triact-Lock – це 100% усвідомлена дія.

Огляд карабіна Petzl OK Triact-Lock - secretsquirrel.com.ua

Носик карабіну Petzl OK Triact-Lock не має гострих країв чи виступів, завдяки чому він не пошкодить обмотку мотузки при встібуванні у вузли чи пристрої для роботи на висоті. Муфта і пруток карабіну з’єднуються системою Key Lock, в якій виступи на муфті впираються у відповідні виступи на кінчику карабіну, рівномірно розподіляючи навантаження коли карабін знаходиться під вагою. Всі краї ретельно оброблені, і взагалі з точки зору якості продукція Petzl викликає лише позитивні враження, відчувається багаторічний досвід і прагнення до інновацій.

Тепер кілька слів про використання. Як ви розумієте, прискіпливий фокус на безпеці, не найкращим чином впливає на простоту і швидкість використання, адже відкривати Petzl OK з муфтою Triact-Lock однією рукою не дуже зручно, і не завжди реально. Тож у спорті чи тактичному контексті, де важливі секунди, він буде не дуже доречним, а от у професійній чи рятувальній діяльності – більш ніж.

Огляд карабіна Petzl OK Triact-Lock - secretsquirrel.com.ua

Найкраще він зарекомендує себе як засіб з’єднання пристроїв, які роз’єднуються не часто, або нема потреби робити це швидко: на вусах самострахування, для фіксації спускових пристроїв, для фіксації жумарів та затискачів при підйомі тощо.

Огляд карабіна Petzl OK Triact-Lock - secretsquirrel.com.ua

Карабін Petzl OK Triact-Lock, представлений в огляді, було придбано в мережі магазинів gorgany.com.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *