Паракорд – неймовірно функціональна річ в польових умовах. І нижче я продемонструю лише деякі з можливих способів його застосування.
В попередній частині цієї публікації мова йшла про структурні особливості паракорду, його типи та шлях розвитку. Надалі ж ми сфокусуємося переважно на його застосуванні в контексті польового середовища та виживання.
Способів застосування мотузки в польових умовах насправді маса, й перерахувати їх всі в одній публікації ми навряд чи зможемо. Однак зупинимося на вельми ймовірних й, можливо, не зовсім очевидних.
Рибальська волосінь
Як ми вже згадували в попередній частині статті, кожну з семи внутрішніх ниток сердечника паракорду Type 3 додатково можна розпускати на дві, а то й три тонші волокна. Так ви можете отримати доволі тонкі синтетичні нитки. Їх товщина та міцність дозволяють застосовувати ці волокна як рибальську волосінь. І як можна бачити на фото вище, на такій волосіні легко в’яжуться рибальські вузли, що використовуються для приєднання гачків та решти рибальського приладдя.
Приманки
Використовуючи обплетення паракорду, що виготовлене в яскравих кольорах, а також нитки серцевини від деяких виробників (зокрема Guardian Paracord Type-III), можна виготовити приманки для риболовлі.
Сітки
Рибалити з використанням паракорду можна не лише на гачки, а й сітками. Маючи сім синтетичних ниток однакової довжини, що вийняті з обплетення, за доволі короткий проміжок часу можна виготовити примітивну сітку. Обплетення паракорду піде на рамку такої сітки, а нитки серцевини – на її тіло. На фото вище зображені два способи виготовлення таких сіток з використанням матеріалів з паракорду. З кожним із них ми ще окремо познайомимо вас в окремих публікаціях.
Окрім рибальства, такі сітки також згодяться для полювання на дрібних лісових тварин та пташок, а також вони можуть використовуватися для транспортування речей та спорядження. Це ще одна причина навчитися самостійно виготовляти сітки з паракорду.
Частини пасток
Сітки, про які ми згадували вище, можуть бути частиною пасток самі собою. Проте це не єдине застосування паракорду в цій сфері. З ниток, що входять в структуру паракорду, можна також виготовляти механізми спуску та натягування, зв’язувати та блокувати складові частини пасток тощо.
Руків’я інструментів
Обв’язуючи паракорд довкола руків’їв ножів, сокир та інших видів інструменту ви можете не лише підвищити комфорт та надійність їх утримання, а й завжди мати при собі додатковий запас функціональної мотузки на випадок, коли в ній виникне потреба.
Ремонт одягу та спорядження
І куди ж без використання ниток у шитті? Разом з голкою з комплекту 5C виживання, розплетений паракорд легко дозволить вам не лише підлатати чи посилити пошкоджені елементи спорядження, а й виготовити нові.
Частини укриттів та інших конструкцій
І якщо для ремонту першого рівня вашого укриття (одягу) вам більше підійдуть внутрішні нитки серцевини, то для зведення чогось більшого – вам знадобиться обплетення чи цілий паракорд. Підв’язування, розтягування елементів конструкції, натягування складових частин – це все, для чого паракорд буде просто незамінним.
Окрім розтягування елементів укриттів, паракорд використовується й для зв’язування елементів конструкцій між собою. Так створюються, для прикладу, триноги для підвішування посуду, гамаків тощо.
Як згадувалося вище, в цій публікації перераховані далеко не всі способи використання паракорду в польових умовах. Тож якщо вам відомі ще якісь з застосувань – будемо раді вашим ідеям та коментарям.
Залишити відповідь