Помірні кровотечі: перша допомога

Помірні кровотечі – поверхневі кровотечі малої інтенсивності, що виникають при ураженні малих та середніх судин, а загальне падіння об’єму циркулюючої крові (ОЦК) не несе небезпеки для життя потерпілого.

У більшості випадків помірні кровотечі виникають внаслідок ушкодження певної площі шкірного покриву, або незначних проникаючих уражень: порізів, проколів, травм тощо.

Як зупиняти помірні кровотечі?

Помірні кровотечі: перша допомога - secretsquirrel.com.ua

Для надання першої допомоги при помірних кровотечах варто слідувати наступному алгоритмові:

  1. Проінструктуйте потерпілого закрити рану

    Для надання допомоги вам потрібен час, а потерпілому важлива кожна секунда. Аби той час, що ви готуєтеся, вдягаючи рукавички, чи розгортаючи пакування бинтів, потерпілий не стікав кров’ю – проінструктуйте його закрити рану рукою і тиснути на неї якомога сильніше.

  2. Вдягніть медичні рукавички

    Медичні рукавички – обов’язковий атрибут надання першої допомоги, і особливо коли мова йде про кровотечі. Оскільки кров потерпілого може містити інфекційні захворювання (гепатит, ВІЛ тощо) вам обов’язково треба мати засоби захисту від неї.

  3. Підготуйте засоби надання допомоги

    Поки потерпілий створює тиск на отвір рани, забезпечте собі перев’язувальний матеріал, в якості якого може використовуватися рулон бинту, складена у кілька разів марлева пов’язка, марлеві серветки, чи їх замінників (хустинка, шарф, рушник, підручна чиста матерія, армований скотч тощо)

  4. Закрийте поверхню рани

    Прикладіть перев’язувальний матеріал до рани і не припиняйте створювати тиск! Завдання перев’язувального матеріалу – поглинути частину крові, і шляхом її згортання частково чи повністю блокувати отвір рани, що знизить інтенсивність крововтрати.

  5. Підтримуйте тиск на рану

    Далі вам потрібний елемент для передачі тиску, в якості якого можна використовувати практично будь-який твердий чи щільний предмет, що підходить до отвору рани за площею: ще один рулон бинта, кишеньковий ніж, ліхтарик, гаманець, камінь, фрагмент гілки, магазин від зброї тощо. Даний елемент для передачі тиску має замінити тиск, який створював сам потерпілий, і передавати його безпосередньо на область ушкодження.

  6. Зафіксуйте перев’язувальний матеріал

    Тепер, щоб звільнити руки, вам бажано зафіксувати перев’язувальний матеріал і елемент тиску до місця ушкодження. Для цього вам підійдуть звичайні та еластичні бинти, марля чи підручні засоби: косинки, шарфи, пояси і т.і. Накладати пов’язку поверх елементу тиску варто як зверху, так і з боків, щоб мінімізувати можливість його зміщення, чи зменшення створюваного тиску.

Якщо застосованих засобів недостатньо для повної зупинки кровотечі – ні в якому разі не знімайте і не перев’язуйте їх. Залиште як є, оскільки вони вже частково блокують місце кровотечі. Додатковий перев’язувальний матеріал та елементи тиску накладайте виключно поверх тих, що уже накладені!

Важливо!

Компресійна пов’язка із кількох шарів матеріалу повинна створювати помірний тиск, а не перетискати кінцівки до оніміння, чи посиніння шкіри нижче місця накладання пов’язки тощо.

Аби не використовувати підручні засоби для зупинки помірних кровотеч, вельми доречним буде використання індивідуального перев’язувального пакета (ІПП), який складається з перев’язувального матеріалу і засобів для його фіксації. Наступна сходинка у розвитку ІПП – бандажі типу FirstCare Emergency Bandage (огляд і інструкція з використання вже є у нас на ресурсі), TMS OLAES Modular Bandage та їх аналоги.

У подальших публікаціях ми також розкажемо про надання першої допомоги при кровотечах від проникаючих уражень та критичних кровотечах.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *