Фактори виживання – сукупність умов, що здійснюють позитивний чи негативний вплив на організм та ситуацію в цілому.

Психологічні фактори виживання
- Паніка та страх – інстинктивні і найбільш поширені реакції на невідоме, те, що не можна пояснити, те, що бурхливо відбувається, розриває шаблони. Через емоційне перевантаження, у спробі зберегти себе, наш мозок може заходити у ступор. Чим швидше ви впораєтеся з собою – тим швидше ви зможете приймати правильні рішення.
- Невизначеність – незрозумілість та відсутність інструкцій здатні зламати вас. Якщо немає мотивації, цілі та плану її досягнення, у вас може повністю зникнути бажання робити будь-що. Це у свою чергу може призвести до відчаю та апатії.
- Відсутність волі та відчай – відсутність бажання боротися з обставинами, навіть при наявності найбільш доречного спорядження, не допоможе вам впоратися з ситуацією. Причина проста – ви просто не хочете цього робити. Коли обставини складаються проти вас, знайдіть в собі сили на ще одну спробу чи певну дію. Боріться, продовжуйте та не втрачайте надії!
- Бажання і прагнення вижити – сильна воля, рішучість і прагнення вижити допоможуть вам впоратися з найважчими ситуаціями.
- Усвідомлення та оцінка ситуації – що вам загрожує і як цього уникнути, чим необхідно забезпечити себе для виживання та комфортного існування.
- План дій – що робити, як робити, коли і кому робити. Подібні питання, разом з пріоритетами виживання, допоможуть вам спланувати стратегію і окреслити план дій.
Фізіологічні фактори виживання
- Фізична форма – ситуації, що напряму загрожують вашій життєдіяльності, так чи інакше, пов’язані з фізичними навантаженнями. Тривалі переходи, таскання важкого, пошуки води і провізії будуть для вас вельми виснажливими заняттями якщо ви не в формі. Приділіть час пішим прогулянкам, фізичним вправам і активному відпочинку. Воно того варте.
- Ушкодження та хвороби – як би ви того не хотіли, але ви не зможете функціонувати звичним чином у випадку хвороби чи травми. Ваша функціональність також знизиться при виснаженні, голоді, спразі чи недосипання. Постійно контролюйте свій стан.
Географічні фактори
- Погода та рельєф – погода (температура повітря, вітер, вологість, опади і т.д.) і вид місцевості (гори, ліс\джунглі, болото, пустеля, узбережжя) будуть чинити прямий вплив на ваше положення. Використовуйте їх собі на користь, замість того, щоб ставати їх жертвою. Знання місцевості і готовність до погодних умов допоможуть вам мінімізувати негативний вплив, що можуть спричинити зміна погоди або непередбачувані обставини.
- Ресурси місцевості – сюди належать флора та фауна, з якими вам доведеться взаємодіяти. Чи знаєте ви що і як може вам статися в нагоді, а чого навпаки варто уникати?
- Розхідні матеріали та ресурси – елементи оточення, які можна використовувати в цілях забезпечення себе необхідними та комфортними умовами: запаси води і їжі, елементи живлення і пальне, медикаменти, інструменти тощо.
Ситуативні фактори
- Наявність доречного спорядження – чи взяли ви з собою теплий одяг на випадок зниження температури? Чи зможете ви здобути вогонь якщо піде дощ? Чи маєте ви при собі необхідні інструменти? Варто забезпечувати себе найкращим з доступного спорядження, т.я. ви точно не захочете аби воно підвело вас у найвідповідальніший момент.
- Взаємодія з групою і соціумом – всі ми різні, і на однакові речі реагуємо по-різному. Злагоджений колектив завжди кращий ніж випадкові перехожі, а рухатися до наміченої мети завжди легше разом, ніж коли кожен сам за себе.
- Самотність – якою б не була група, в ніж все ж краще, ніж взагалі одному, т.я. з самотністю пов’язані додаткові ускладнення. Починаючи з того, що нема з ким поговорити, закінчуючи тим, що нікому вам допомогти у випадку травм.
Фактори виживання, а також їх взаємодія впливають на пріоритети виживання, які базуються на потребах вашого організму, і, навідміну від факторів, не міняються у більшості випадків.
Залишити відповідь