Безпечне поводження з пилкою

Безпечне поводження з пилкою – це знання кількох простих правил, що допоможуть вам знизити травматизм при використанні цього виду інструменту.

Безпечне поводження з пилкою - secretsquirrel.com.ua

Кожен рік, коли погода змінюється з дощів та похолодань на теплу та сонячну, в більшості з нас починається сезон різноманітних пікніків, шашликів, грилю, барбекю, виходів на природу тощо. Ці види активності нерозривно пов’язані з заготівлею великої кількості дров для багаття. А там де заготівля деревини – там призначені для неї інструменти, і, на жаль, розповсюдження травм, пов’язаних з їх використанням. Аби уникнути останніх, сьогодні й поговоримо про безпечне поводження з пилкою.

Цей матеріал навряд чи стане відкриттям для тих, хто має багатий туристичний досвід, чи хто повсякдень рубає дрова для власного господарства. В першу чергу, він буде корисний тим, хто береться за інструмент не так часто, чи тільки почав цікавитися що ж таке безпечне поводження з пилкою.

Безпечне поводження з пилкою - secretsquirrel.com.ua

Тож, перш ніж говорити про саму пилку, наша головна рекомендація. Заведіть собі звичку виконувати всі заготівельні роботи з деревом в рукавичках. Це можуть буди тактичні рукавички, ваша стара-добра ношена пара, чи пара рукавичок з найближчого господарського магазину – не важливо. Головне їх завдання – це захист ваших рук від бруду, вологи та різноманіття дрібних ушкоджень: подряпин, проколів, скалок тощо. Хай краще постраждають рукавички, ніж ваші руки. Їх, на відміну від шкіри, ви можете легко замінити, правда ж? Окрім захисту, рукавички також суттєво підвищують і комфорт. Ви менше наминатимете долоні, а також нижчою буде ймовірність зісковзування руків’я.

Безпечне поводження з пилкою - secretsquirrel.com.ua

Говорячи про сокиру, ніж і пилку, остання, певно, найбезпечніший інструмент для заготівлі деревини. Тому безпечне поводження з пилкою можна звести всього до трьох основних правил:

  • Слідкуйте аби рука, яка утримує пилку, не зіскочила на полотно.
  • Слідкуйте, аби полотно не зіскочило вбік з вибраного вами напрямку руху.
  • Слідкуйте, аби ваші руки та ноги не опинилися поряд з зубами полотна.

Перше правило реалізується за допомогою тих самих рукавиць. Вони поглинають вологу з долонь, зменшуючи ймовірність ковзання пилки. Додатково, більшість сучасних пилок типу моєї Fiskars SW75 з фото вище, давно вже мають руків’я з гумовими елементами, й спеціальні розширення, що протидіють ковзанню рук на полотно.

Безпечне поводження з пилкою - secretsquirrel.com.ua

Друге правило втілюється контролем кута й нормуванням зусилля, яке ви прикладаєте до пилки. Контролюйте плавність рухів, дотримання обраного темпу, а також не соромтеся використовувати всю довжину полотна. Плавні широкі рухи завжди краще різких ривків. Сильні різкі рухи також швидше виснажують.

Третім правилом, на жаль, часто нехтують в польових умовах. Але і тут є кілька простих практик, що дозволять підняти ваше безпечне поводження з пилкою на вищий рівень.

Аби ваші пальці не опинилися під зубами пилки, при перших рухах полотна притискайте його великим пальцем зверху (див. фото вище), а не збоку. Сильно тиснути ним вниз немає жодної потреби, адже його завдання – не дати полотну відхилитися вліво чи вправо від бажаного місця пиляння. Цей спосіб однаково ефективно працює зі складаними та лучковими пилками, проте не надто допоможе при використанні ножівок з високим полотном.

Безпечне поводження з пилкою - secretsquirrel.com.ua

Далі варто знайти будь-яке підвищення над рівнем землі: пеньок, колоду, стовбур поваленого дерева тощо. Якщо ви грамотно обрали місце для табору, то поряд точно буде щось схоже. Достатньо притиснути гілку до підвищення ногою, і додатково притримати його рукою за потреби.

Зверніть увагу, що на фото вище обидві мої ноги знаходяться позаду колоди. На випадок якщо пилка зіскочить з гілки, її зуби вріжуться або в колоду, або в землю під нею. Така позиція робить поводження з пилкою більш безпечним і додатково захищає мене від потенційних ушкоджень стоп та гомілок.

Безпечне поводження з пилкою - secretsquirrel.com.ua

На випадок, якщо поблизу не опинилося підвищення, а також аби не схилятися над деревиною постійно, можна замінити їх мотузкою. Просто розтягніть її між двома найближчими деревами та закріпіть знайомим вам міцним вузлом. Пам’ятайте, що під вагою гілок і ваших рук мотузка просяде (див. фото вище), тому кріпити її бажано десь між рівнем вашого коліна та пояса. Вам також варто залишатися з одного боку від мотузки, а різати на іншому. Якщо пилці випаде зіскочити – її зуби зачепляться за мотузку, а не за ваші ноги.

Використання мотузки при роботі з пилкою добре виправдовує себе після опадів у вигляді дощу чи снігу. Так зможете не мочити деревину та одяг об мокрі та засніжені пні, колоди тощо. Також ви зберігаєте вертикальне положення тіла, що покращує комфорт та знижує втому при заготівлі великих обсягів деревини.

Безпечне поводження з пилкою - secretsquirrel.com.ua

Для зниження втоми, також можете скористатися й наступним методом. Якщо ви пиляєте деревину для багаття – її привабливий зовнішній вигляд вам мало цікавий. Вона все одно згорить, тому можете пиляти її навпіл чи максимум на дві третини ширини. Решту, в більшості випадків, можна переламати ударом гілки об землю, що й показане на фото вище. Тонкі тріски, що утворюються таким чином можна надалі використати для розпалювання вашого майбутнього багаття.

Якщо ж пиляєте деревину для зведення конструкцій чи укриттів – цей спосіб не обов’язково вас врятує, адже якість країв може мати значення при з’єднанні елементів, тому тут вам може довестися пиляти всю гілку наскрізь.

Безпечне поводження з пилкою - secretsquirrel.com.ua

Сподіваємося, що наші поради щодо безпечного поводження з пилкою стануть вам у пригоді, підвищать вашу продуктивність та захистять вас від можливих супутніх травм. Далі ми також зупинимося на схожих порадах для використання ножа та сокири.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *