Виживання у ТВ-шоу

Продовжуючи тему зображення виживання в різних творах масової культури, сьогодні торкнемося виживання в ТВ-шоу.

Выживание в ТВ-шоу - secretsquirrel.com.ua

Здавалося б якщо кіно — це художнє оповідання, то виживання в тв-шоу має зображатися як є, без прикрас і домислів. На жаль, і це не зовсім так. Поверх недоліків, властивих кіно, тут також присутні такі моменти, які часто не приймаються глядачами до уваги.

  • Наявність сценарію — рідкісне шоу це повна імпровізація з відстороненою фіксацією розвитку подій. У шоу, як і у фільму, є попередній сценарій: маршрути, обставини і т.д. продумані, зважені і відомі заздалегідь. Виходячи з цього учасники отримують певні засоби і ресурси, або вони попередньо залишаються на місцевості, щоб потім опинитися «абсолютно випадковими знахідками», що міняють хід розвитку подій.
  • Обмежені часові рамки — коли ви потрапляєте в екстремальну ситуацію, одним з найбільш важких психологічних чинників виступає невідомість. Питання «як довго мені доведеться просидіти в цій глушині перш ніж мене врятують» виникає практично відразу, і рідко має відповідь. У шоу ж цей фактор відсутній як такий, тому що учасникам попередньо відома тривалість їх перебування на місці зйомок. Епізоди також мають обмежений ефірний час, за який можна встигнути показати тільки певні, сплановані заздалегідь події. Вас ніколи не дивувало чому в більшості таких шоу героя рятують виключно на певний день?
  • Професіонали в кадрі — у ТВ-шоу не беруть кого-завгодно з вулиці, адже правда? Учасників, а тим більше ведучих, довго і ретельно відбирають до початку зйомок. В результаті в шоу потрапляють люди з певною підготовкою, досвідом, знаннями і рівнем навичок, і глядачі часто про це забувають. Ці люди можуть собі дозволити деякі речі, яких не може дозволити пересічний чоловік, який не має того ж багажу знань і навичок. Крім того, перегляд шоу автоматично не робить з вас експерта, і якщо в руках у ведучого, наприклад, вогонь тертям видобувається завжди і всюди, то це тому що він за камерою тренував цю навичку роками, а не тому що так може зробити кожен і результат неодмінно буде таким же. Можете самостійно переконатися в цьому на прикладі вогняного лука якщо хочете.
  • Присутність знімальної команди та іншого персоналу — організація зйомок це складний процес, для здійснення якого потрібно маса людей. Це не тільки ведучі та учасники, оператори, звукотехніки, освітлювачі, режисери та менеджери різних рівнів. Всіх цих людей ще потрібно возити, годувати, одягати і т.д., звідки береться ще ціла юрба допоміжного персоналу. І учасники знають, що можуть розраховувати на допомогу цих людей в разі потреби або надзвичайних обставин. З тієї ж причини герой шоу рідко буває один, нехай в кадрі він таким і зображається. Комусь ж, як мінімум, потрібно тримати в руках камеру, на яку ведеться запис, вірно? Екшн-камери і повна самотність присутні всього в декількох шоу, і як ви розумієте, їх герої поводяться зовсім інакше, бо їм просто нема на кого покластися.
  • Наявність плану «Б» — наявність великої кількості персоналу потребує відповідної організації, підготовки та оснащення. Тому на час зйомки на майданчиках будуть присутні фахівці, медичний персонал, а також засоби зв’язку та евакуації, буде підготовлений відповідний транспорт та забезпечення. Ми з вами навряд чи зможемо похвалитися таким же ступенем підготовленості, якщо ми випадково опинимось посеред лісу. А ви знали, що ведучі\учасники великих шоу ще й застраховані? І замовнику невигідно якщо ведучий травмується під час зйомки, тому що це тягне за собою страхові витрати і зрив знімального процесу. З цієї причини ніхто не дозволить ведучому піддавати себе невиправданому ризику — ходити, бігати, стрибати і плавати де йому заманеться. Якщо йому потрібно буде плисти або стрибати кудись на камеру, — будьте впевнені, що це місце попередньо буде обстежене фахівцями.
  • Ігри з часом — я думаю ви вже повинні були помітити, як швидко в тв-шоу минають ночі. Таймлапс заходу, таймлапс світанку і в кращому випадку кілька фрагментів нічної зйомки. Знімати вночі дійсно важко, тому куди простіше вдатися до прискорення, перемотування або монтажу. На жаль, в реальності такі ігри з часом не працюють, і той, хто хоч раз не міг заснути, чекаючи на світанок в мокрому наметі мене чудово зрозуміє.
  • Шоу — як і фільм, це, в першу чергу, розвага, а тільки потім освіта. І часто другим жертвують на користь першого, адже у шоу теж є рейтинги.

Відео нижче допомагає проникнути за лаштунки одного з таких шоу, щоб ви могли краще зрозуміти про що йде мова вище.

Як бачите, виживання в тв-шоу складно назвати виживанням як таким. Це радше спроба відтворити ситуації виживання в контрольованому середовищі і попередньо спланованих обставинах. Ризики тут якщо не видалені повністю, то хоча б зведені до мінімуму, чим, нажаль, не може похвалитися реальність. Наступного разу коли будете дивитися подібне шоу — не стидайтеся сприймати його більш скептично, ніж до цього, і, думаю, ви від цього тільки виграєте.

MAD

Однажды MAD устал собирать полезную информацию о туризме, выживании и снаряжении в блокноты, записывать цитаты на бумажках, добавлять закладки в сети, и откладывать полезные статьи на потом ... Вот тогда он и решил запустить SECRET SQUIRREL, на страницах которого Вы сейчас находитесь. Что из этого получилось - судить Вам

Читайте также: