Виживання у ТВ-шоу

Продовжуючи тему зображення виживання в різних творах масової культури, сьогодні торкнемося виживання в ТВ-шоу.

Выживання в ТВ-шоу - secretsquirrel.com.ua

Якщо кіно – це художнє оповідання, то виживання у тв-шоу має зображатися як воно є насправді. Але і тут все не зовсім так. Поверх недоліків, властивих кіно, науково-популярним програмам властиві наступні особливості зображення тематики виживання:

  • Наявність сценарію – рідкісне шоу це повна імпровізація з відстороненою фіксацією розвитку подій. У шоу, як і у фільму, є попередній сценарій: обставини зважені і продумані заздалегідь, маршрути попередньо узгоджені. Тож учасникам попередньо відомо про них, як і про те, де знайти потрібні ресурси під виглядом “абсолютно випадкових знахідок”.
  • Обмежені часові рамки – в екстремальній ситуації найтяжчий психологічний фактор виживання – невідомість. Питання “як довго мені доведеться просидіти в цій глушині перш ніж мене врятують” виникає практично відразу, і рідко має відповідь. Через попередню підготовку В ТВ-шоу ж цей фактор відсутній. Епізоди також мають обмежений ефірний час, за який можна встигнути показати тільки певні, сплановані заздалегідь події. Вас ніколи не дивувало чому в більшості таких шоу героя рятують виключно на певний день?
  • Професіонали в кадрі – у ТВ-шоу не беруть кого завгодно, вірно? Учасників та ведучих довго і ретельно відбирають. Тож на фільмування потрапляють люди з певною підготовкою, досвідом, знаннями і рівнем навичок. В руках у ведучого вогонь тертям видобувається завжди і всюди. Але це тому, що він поза камерою тренував цю навичку роками, а не тому, що так може зробити кожен. Можете самостійно переконатися в цьому на прикладі вогняного лука.
  • Присутність знімальної команди та іншого персоналу – організація фільмування це складний процес, для здійснення якого потрібна маса людей. Це не тільки ведучі та учасники, оператори, звукотехніки, освітлювачі, режисери та менеджери різних рівнів. Всіх цих людей ще потрібно возити, годувати, охороняти і таке інше, що тягне за собою ще юрбу допоміжного персоналу. Тож учасники знають, що поряд є люди, і вони можуть розраховувати на їх допомогу при потребі. Герої шоу рідко бувають одні, нехай в кадрі вони такими і здаються. Як мінімум хтось має тримати камеру в руках.
  • Наявність плану “Б” – велика кількість персоналу потребує відповідної організації, підготовки та оснащення. Тому на час фільмування на майданчику будуть присутні фахівці, медичний персонал, а також засоби зв’язку та евакуації. Ви знали, що учасники великих шоу ще й застраховані? Замовникам не вигідно, аби ведучі травмувалися під час зйомки. Це тягне за собою страхові витрати і зрив знімального процесу. Тож ніхто не дозволить ведучому піддавати себе невиправданому ризику – бігати, стрибати і плавати де йому заманеться. Якщо йому потрібно буде плисти або стрибати кудись на камеру – будьте впевнені, що це місце попередньо буде обстежене фахівцями.
  • Ігри з часом – ви, певно, помічали як швидко у тв-шоу минають ночі. Таймлапс заходу, таймлапс світанку і в кращому випадку кілька фрагментів нічної зйомки. Знімати вночі важко, тому куди простіше вдатися до прискорення, перемотування або монтажу. В реальності ж ігри з часом не працюють, і той, хто хоч раз не міг заснути, чекаючи світанок в мокрому наметі, мене чудово зрозуміє.
  • Шоу – як і фільм, це, в першу чергу, розвага, а тільки потім освіта. І часто другим жертвують на користь першого, адже у шоу теж є рейтинги.

Відео нижче допомагає проникнути за лаштунки одного з таких шоу, щоб ви могли краще зрозуміти про що йде мова вище.

Як бачите, виживання у тв-шоу складно назвати виживанням як таким. Це радше спроба відтворити ситуації виживання в попередньо спланованих обставинах. Ризики зведені до мінімуму, що рідко трапляється в реальності. Тож наступного разу коли будете дивитися подібне шоу – сприймайте його скептичніше. Якщо ви від цього не виграєте, то вже точно не програєте.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *