Вузол Munter Mule Overhand

Munter Mule Overhand або MMO – комбінація вузлів, що використовується для блокування та подальшого плавного видавання основної мотузки.

MMO (Munter-Mule-Overhand) – скорочення, що дозволяє легко запам’ятати комбінацію з трьох вузлів, які застосовуються в альпінізмі для широкої кількості ситуацій де в вас виникає потреба тимчасово чи постійно заблокувати рух оновної мотузки без втрати можливості подальшого руху. Найчастіше ця комбінація використовується для страхування просування вверх по скельному маршруту другого номера снайперської пари зі станції, що знаходиться вище нього. Також використовується під час спуску при використанні спускових пристроїв типу “шайба”: ATC, Reverso, Guide тощо. Також ця комбінація вузлів може знадобитися при зриві лідера задля фіксації його положення з можливістю подальшого вивільнення спускового пристрою людини, що страхувала підйом.

Як в’язати Munter Mule Overhand

Не дивлячись на відносну складність сценаріїв застосування, що описані вище, вузол Munter Mule Overhand не такий складний, як може здатися спершу. По суті це послідовність з трьох вузлів: вузла напівстремено abo Munter Hitch, вузла Mule, та простого вузла чи Overhand Bend. Нижче ми присвятимо дещо менше уваги складовим Munter та Overhand, адже обидва вже мають окремі публікації на нашому ресурсі. Також ми в’язатимемо Munter Mule Overhand (MMO) на прикладі вже наявної безпечної станції з карабіном.

 1. Зав’яжіть вузол Munter на карабіні

  Якщо ви попередньо читали нашу статтю, то вже знаєте, що Munter Hitch, що походить від прізвища швейцарського гірського гіда Werner Munter – це ніщо інше, ніж вузол напівстемено, HMS, вузол UIAA чи “вузол вогнеборців”. Ми вже детально висвітлювали алгоритм його в’язання, й на карабіні зокрема, тому не будемо повторюватися тут. В контексті MMO ми поки вважатимемо, що вузол Munter вже зав’язаний, й сконцентруємося на подальших кроках.
  Вузол Munter Mule Overhand - secretsquirrel.com.ua

 2. Зав’яжіть вузол Mule (початок)

  Маючи вузол напівстремено на карабіні, складіть кореневий кінець мотузки витком. Він має бути направлений в сторону самого карабіна, як зображено на фото нижче.Вузол Munter Mule Overhand - secretsquirrel.com.ua

 3. Зав’яжіть вузол Mule (продовження)

  Щойно створений виток кореневого кінця пропустіть під ходовим кінцем, перпендикулярно до нього. Зверніть увагу на петлю збоку від ходового кінця, що утвориться в результаті цієї дії (див. фото нижче). Задля зручності її створення можна притиснути кореневий кінець мотузки, що утворює цю петлю, до ходового. це дозволить вам зафіксувати всі елементи, не видаючи при цьому мотузку крізь карабін, й не випускаючи кореневий кінець з рук.Вузол Munter Mule Overhand - secretsquirrel.com.ua

 4. Зав’яжіть вузол Mule (завершення)

  Обнесіть виток кореневого кінця навколо ходового та пропустіть його в петлю, що утворилася на попередньому кроці. Затягніть завершений вузол мула, або Mule Knot.Вузол Munter Mule Overhand - secretsquirrel.com.ua

 5. Зав’яжіть вузол Overhand (початок)

  Витком кореневого кінця, що виходить з вузла мула (Mule Knot), почніть в’язати простий вузол, або Overhand Bend. На цьому кроці може виникнути потреба подовжити виток. Це досі можна зробити видавши довжину кореневого кінця крізь вузол мула.
  Вузол Munter Mule Overhand - secretsquirrel.com.ua

 6. Зав’яжіть вузол Overhand (продовження)

  Пропустіть виток кореневого кінця під ходовим як показано на фото нижче. Сам лише вузол Mule ще дозволяє протягувати довжину кореневого кінця крізь себе, тож простий вузол дасть можливість надійно заблокувати його, аби вузол не розплівся від випадкового ривку кореневого кінця.
  Вузол Munter Mule Overhand - secretsquirrel.com.ua

 7. Зав’яжіть вузол Overhand (завершення)

  Направте виток кореневого кінця над ходовим та крізь петлю на протилежному його боці задля завершення вузла Overhand Bend. На цьому етапі ривки кореневого кінця більше не дозволять вузлам Overhand та Mule розплітатися. Цей крок суттєво підвищує безпеку всієї послідовності MMO.
  Вузол Munter Mule Overhand - secretsquirrel.com.ua

Ми щойно завершили алгоритм в’язання послідовності Munter Mule Overhand (MMO). Наявність страхувального простого вузла робить цю систему доволі безпечною для тривалих зупинок та роботи у зависанні без використання додаткових засобів. Проте, якщо ви досі хвилюєтесь про фіксацію кореневого кінця можна додати до системи ще й додатковий страхувальний карабін.

Вузол Munter Mule Overhand - secretsquirrel.com.ua

Цим карабіном можна пристебнути петлю простого вузла до навантаженого ходового кінця мотузки, що не дозволить вузлу розплітатися навіть при найсильніших навантаженнях на кореневому кінці.

Окрім того, що комбінація вузлів Munter Mule Overhand може використовуватися при страхуванні чи спуску з верхньої станції, вона також може застосовуватися і для зупинки на мотузці під час спуску з використанням пристроїв типу “шайба”: ATC, Reverso, Guide тощо. Єдина суттєва відмінність в такому випадку буде полягати в тому, що роль вузла Munter, в такому випадку буде виконувати страхувально-спусковий пристрій, тому додатково в’язати цей вузол у вас не буде потреби. А от вузли Mule та Overhand дозволять вам надійно зафіксувати рух основної мотузки з можливістю подальшого продовження спуску.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *