Бурлацька петля (частина 1)

Бурлацька петля – вузол, що дозволяє сильно натягувати мотузку та створювати системи для фіксації предметів та вантажів.

Сьогодні ми візьмемо швайковий вузол з нашої попередньої публікації та здіймемо його на новий рівень. Результатом нам буде бурлацька петля, також відома під назвами “пушкарська петля”, “артилерійська петля”, “водійська петля” або Trucker’s Hitch. Це вузол, чи серія вузлів, що дозволяє створити петлі для кріплення на середині мотузки. За своїм призначенням цей вузол досить схожий на серединний чи “австрійський” провідник, але в’яжеться він дещо легше, особливо якщо ви вже знайомі зі швайковим вузлом.

Використовується бурлацька петля для створення петель на середині мотузки, які згодом можна застосовувати для підвішування вантажів, фіксації карабінів, або для створення точок для передачі зусилля при натягуванні мотузки. Одна з альтернативних назв “артилерійська петля” походить від використання в упряжі, якою суходолом перетягували гармати. Коли коней в упряжі не вистачало, чи їх не було зовсім, цим вузлом на мотузці додавалися петлі, куди могли впрягатися й люди. Згодом, вузол став використовуватися для транспортування не лише гармат, а й будь-яких вантажів вже автомобільним транспортом.

Ще одне застосування вузла – створення вертикальних мотузяних драбин, де петлі в’яжуться бурлацькими петлями та мають розмір достатній для пропускання ноги у взутті.

Незалежно від використання, в’яжеться бурлацька петля однаково.

Як в’язати вузол бурлацька петля


Важливо зазначити, що в’яжеться цей вузол виключно на розвантаженій мотузці, інакше ви не зможете завершити в’язання для його створення.

 1. Виберіть місце

  Для початку визначте на мотузці місце для в’язання вузла та складіть мотузку петлею. Найпростіший спосіб цього досягнути – вхопити мотузку долонею, та провернути її на 180 градусів.
  Бурлацька петля (частина 1) - secretsquirrel.com.ua

 2. Покладіть петлю поверх кореневого кінця

  В петлі, яку ви щойно отримали вам доведеться перекинути кореневий кінець поверх ходового. Таким чином ви отримаєте заготовку під швайковий вузол. Для формування швайкового вузла вам достатньо було б підвести ходовий кінець крізь петлю та вставити в його виток жорсткий предмет. Але для бурлацької петлі ваші дії будуть дещо відрізнятися.Бурлацька петля (частина 1) - secretsquirrel.com.ua

 3. Розтягніть петлю

  Виберіть трохи довжини кореневого кінця з верхньої частини петлі й складіть з неї виток, як зображено на фото нижче.Бурлацька петля (частина 1) - secretsquirrel.com.ua

 4. Пропустіть виток крізь петлю

  Отриманий виток пропустіть під ходовим кінцем й крізь другу половину петлі назовні.
  Бурлацька петля (частина 1) - secretsquirrel.com.ua

 5. Виберіть вільну мотузку та відрегулюйте

  Виберіть надлишкову мотузку та відрегулюйте положення вузла вздовж мотузки. Остаточно затягніть вузол.
  Бурлацька петля (частина 1) - secretsquirrel.com.ua

Як і серединний провідник, бурлацька петля не ковзає вздовж мотузки, добре тримає навантаження у трьох напрямках, й при цьому доволі легко в’яжеться.

Вище ми розглянули лише сам вузол бурлацька петля та алгоритм його створення. Доволі часто ця назва також використовується для позначення складнішої системи для розтягування мотузки, про яку ми розказуватимемо в другій частині цієї публікації.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *