Серединний провідник вигином

Серединний провідник – адаптація простого провідника, що в’яжеться на середині мотузки.

Австрійський провідник, вузол третього\середнього, бергшафт, alpine butterfly чи lineman’s rider – це все альтернативні назви, які має вузол серединний провідник. Як ви вже певно здогадалися зі слів “серединний” чи “середнього” – це вузол, що використовується для створення статичної точки фіксації на мотузці, обидва кінці якої знаходяться далеко від вас. На кінцях частіше використовувати простий провідник або вузол “вісімка”, але якщо обидва з них далеко від вас, тоді серединний провідник – це ваш варіант.

В точку, створену серединним провідником, найчастіше стібаються карабіни всіх учасників зв’язки, які йдуть між кінцями мотузки. Окрім цього, цей вузол часто використовується для створення анкерних точок для спуску та підйому, особливо якщо у вас відсутні металеві петлі чи ланцюги, або спеціалізовані текстильні стропи. Також цей вузол знадобиться для фіксації до горизонтально натягнутої мотузки, організації переправ та поручнів чи рятувальних робіт. В господарстві він також згодиться для розтягування тентів, створення блокових систем, простих конструкцій тощо.

Ще одне розповсюджене використання серединного провідника – ізоляція ушкодженої ділянки мотузки. Місце із дефектом на мотузці зав’язується у петлю вузла, аби воно не знаходилося під прямим навантаженням, що зменшує ризик подальшого розвитку пошкодження.

Як в’язати серединний провідник вигином

Існує кілька способів в’язати серединний провідник: вигином та на долоні для прикладу. Спосіб на долоні мені здається складнішим, тому здебільшого я в’яжу серединний провідник способом, що описаний нижче.

 1. Знайдіть місце

  Визначте місце на мотузці, де будете в’язати серединний провідник.Серединний провідник вигином - secretsquirrel.com.ua

 2. Створіть петлю

  Прогорніть мотузку на 180 градусів, перехрещуючи кореневі кінці, та створюючи тим самим петлю.Серединний провідник вигином - secretsquirrel.com.ua

 3. Створіть вигин

  Прокрутіть виток ще на 180 градусів у тому ж напрямку, створюючи тим ще одне місце перетину кінців мотузки. В результаті у вас утвориться вигин з двома петлями: петля, що ближча до кореневих кінців, трошки менша за розмірами, та зовнішня петля – більша за розмірами.
  Серединний провідник вигином - secretsquirrel.com.ua

 4. Перенаправте зовнішню петлю

  Поверніть зовнішню петлю та прокладіть її під кореневими кінцями.
  Серединний провідник вигином - secretsquirrel.com.ua

 5. Вставте виток в петлю

  Обігніть кореневі кінці витком та пропустіть його крізь меншу петлю.
  Серединний провідник вигином - secretsquirrel.com.ua

 6. Виберіть вільну мотузку й відрегулюйте

  Виберіть ослаблену мотузку, відрегулюйте довжину петлі та остаточно затягніть вузол.Серединний провідник вигином - secretsquirrel.com.ua

Щодо особливостей вузла серединний провідник, то варто зазначити той факт, що він добре витримує навантаження у всіх трьох напрямках: обох кінців та петлі. Він також не повзе вздовж мотузки при різких ривках.

Коректно зав’язаний серединний провідник залишається на своєму місці, легко розв’язується навіть після сильних навантажень, що сильно відрізняє його від простого провідника на середині мотузки, та витрачає зовсім трошки мотузки.

Певно єдиний його недолік – це ускладнене регулювання довжини петлі, особливо після зав’язування. Якщо довжини петлі виявилося недостатньо, або із надлишком, аби відрегулювати розташування вузла на мотузці – вам доведеться послабляти весь вузол від початку, а не лише його завершальну частину.

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *